Probém s novým PC - reřim spánku pod W11

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 11. 2021 08:38

Ahoj,

rád bych se zeptal, nové PC s Win 11, AMD Ryzen 5600X, deska Aorus B550i V2, RTX3070.
PC se při nečinnosti vypínal po necelé hodině, ikdyž ve správě napájení bylo nastaven přechod do režimu spánku na "Nikdy".
Koukal jsem na net a našel ještě rozšířenou správu napájení, kde se dá nastavit i přechod do hibernace, kde bylo právě těch 45minut.
Dal jsem tedy též na "Nikdy".

Problém je, že jak dám PC restartovat, tak se restartuje celkem dlouho a jak se má opět spustit, tak se nic neděje a svítí tak polovina osvětlení.
Když PC natvrdo vypnu a zapnu, tak PC opět nenaběhne, rozsvítí se jednou osvětlení na RAM, klávesnice nesvítí, jindy se klávesnice párkrát rozsvítí a zhasne.

Musím vždy odpojit zdroj a počkat, až se asi vybijí kondenzátory a PC zase naběhne.

Chtěl bych se zeptat, může mít nastavení hibernace ve Win třeba efekt na nějaké nastavení v BIOSu?

Děkuji
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2021 09:32

I zdroj je novy?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 11. 2021 10:00

Ano.
Dělá to právě při úpravě té hibernace ve Win.
Mám právě podezření na nějaký hibernační režim na desce, co je v konfliktu s nastavením ve Win.
Někde jsem četl, že některé desky mají hibernační režimy na zrychlení náběhu Win.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2021 10:16

Ja nekde cetl, ze jedenactky jsou ve stavu public betatest.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 11. 2021 14:48

KineCZek: Dobrý postřeh.
Našla se spousta ochotných betatesterů. ;-)
orgasmic:
Vypadá to na typickou chybu BFU:
zapomněl jsi zakázat FastBoot v OS i v UEFI.
Dokud výrobci MB nedodají optimalizované verze ovladačů, ACPI a UEFI, nebude se nová verze OS chovat korektně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků