Hučení počítače

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 11:30

Koupil jsem si počítač a hučí. Nevím jestli je to zdrojem nebo větrákem procesoru. Můžu odpojit přívodní kabel k desce? Pouze ten velkej nebo ještě něco víc?
Deska Asus M2N-MX
Arctic cooling Alpine 64
Eurocase ML 5410 s Fortron 350PNF zdrojem.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod inzer_jh 7. 12. 2006 11:35

To se dělá tak, že prstem nebo třeba tužkou násilně zamezíš (na chvíli) otáčení vrtule a přitom budeš poslouchat.
inzer_jh
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 7. 12. 2006 11:35

Odpojit můžete samozřejmě cokoli, ale moc bych Vám to nedoporučoval! Zdroj se velmi zahřívá a pokud nebude chlazen, dojde zcela jistě k jeho spálení (mluvím z vlastní zkušenosti kdy i 250W Noname zdroj shořel, když mi v něm odešel větrák a já nebyl zrovna doma, počítač běžel a když jsem přišel, bylo po). Nevím, ale jestli už dnes nemají nějakou ochranu proti podobné nehodě. No a odpojit větrák je velmi rychlá sebevražda, pokud nemá chlazená jiným způsobem. Takže si spíš pořiďte tišší větráky, popřípadě chlaďte jiným způsobem nebo si na to prostě zvykněte.

edit.. A pokud máte podezření jen na vadný větrák, tak opravdu poslechem, ta tužka taky není špatnů způsob, ale moc dlouho bych takto větrák nedržel. Jinak můžete zkusit jeden větrák promazat například rostlinným olejem, na chvíli to pomůže.
Anonymous

Odeslat příspěvekod trickIT 7. 12. 2006 11:36

Ak tvoja doska nepotrebuje napajanie, tak odpoj. A ak napajanie nepotrebuje ziadny komponent, tak mozes vyhodit zdroj celkovo :)
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 11:46

Tužku se mi tam vrážet nechce. Můžu teda vypojit 2 kabely jdoucí od zdroje na desku? Tím zjistím jestli hučí větrák na procesoru nebo na zdroji.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 7. 12. 2006 11:51

Nic nevypojuj! Když vypojíš zdroj od PC, tak toho moc nezjistíš. Zkus promazat ten větrák na procesoru. Když to bude dělat on, na čas (můžou to být dny, týdny..) se ztišší a ty ho budeš moci vyměnit. Pokud ale bude hučet dál, zřejmě to bude ten ve zdroji a tam je problém, ptž zdroj sám otevřít nemůžeš (servisní pojistka). Pak by to bylo na reklamaci.
Anonymous

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 11:53

Jo a ještě nevíte jak udělat aby se procesor podtaktoval (Athlon 3000). Procesor má 25 stupňů a deska taky 25 stupňů procesor jede naplno (1800mhz).
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod binary211 7. 12. 2006 12:04

jirkajiri píše:Tužku se mi tam vrážet nechce. Můžu teda vypojit 2 kabely jdoucí od zdroje na desku? Tím zjistím jestli hučí větrák na procesoru nebo na zdroji.o/quote]

Blbost. Zdroj nemoze bezat bez zataze. To je este horsie ako na nom odpojit vetrak. Normalne s palcom zastavit vetrak na procesore a hotovo. Neviem co tu riesite
binary211
Junior

Odeslat příspěvekod binary211 7. 12. 2006 12:06

jirkajiri píše:Jo a ještě nevíte jak udělat aby se procesor podtaktoval (Athlon 3000). Procesor má 25 stupňů a deska taky 25 stupňů procesor jede naplno (1800mhz).1/quote]

Sa snazis rozputat flame? kto by si xcel podtaktovat procesor? a 25 stupnov ma procesor ked je vypnuty asi (lebo to je izbova teplota). Asi je to problem zo senzorom. procesor ma od 60-80 C podla zataze.
binary211
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 12:25

Teplota je teď podle BIOSu i ve Windowsech 26 stupňů. Větrák jede podle biosu 4000 RPM a podle Windows 2200 RPM. Jde mi o funkci Cool n Quiet, kterou se mi nedaří zapnout a procesor jede furt naplno. Zkoušel jsem zastavit větrák na procesoru prstem a nejvíc hučí on.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 12. 2006 12:29

Ovladač pro CPU od AMD máte?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Bodka 7. 12. 2006 12:49

Ešte otázka:
nie je hučanie spôsobené vibráciami bedne...trebárs od ventilátorov a HD disku?!

Stlač oboma rukami skrinku PC - najlepšie boky, či sa hučanie nezmenší. Pokiaľ áno, poviem ti čo robiť.

PS - raz som sa dostal sám: hučanie spôsoboval nejaký káblik, čo sa jemne dotýkal vrtule na procesore. Obdobne to môže byť i na ventilátorčeku grafickej karty - aj ho máš.
Bodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Her0des 7. 12. 2006 12:53

jestli ti jede vetrak na 4000, tak je jasny, ze ten hluk je z nej...

jinak nevim, proc by tu vyvolaval flame s podtaktovanim. ja mam C2D E6600 a mam jej podtaktovane z puvodnich 2,4 GHz na 1,59 a bohate mi to staci. Aspon je klid a ticho ve skrini...
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 13:56

Bodka píše:Ešte otázka:
nie je hučanie spôsobené vibráciami bedne...trebárs od ventilátorov a HD disku?!

Stlač oboma rukami skrinku PC - najlepšie boky, či sa hučanie nezmenší. Pokiaľ áno, poviem ti čo robiť.

PS - raz som sa dostal sám: hučanie spôsoboval nejaký káblik, čo sa jemne dotýkal vrtule na procesore. Obdobne to môže byť i na ventilátorčeku grafickej karty - aj ho máš.u/quote]

Stlačil jsem obě strany a trochu to pomohlo, trochu přestalo takový hluboký hučení.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 7. 12. 2006 17:28

Nevíte někdo jak změnit otáčky u tohoto větráku? V BIOSu se stále točí na 4000 RPM a procesor má přitom teplotu 25 stupňů, což je někdy míň, než teplota skříně.
jirkajiri
Junior

Další stránka