SONY VAIO - Nefunkční klávesnice pod Win 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bassgooch 12. 1. 2011 18:56

Ahoj,

mám Sony VAIO VPCF11M1E a po cca deseti měsících používání se objevil problém s klávesnicí. Prve mi přestala fungovat klávesnice cca před měsícem, ale na to zabralo vyčištění registrů, projetí antivirem atp. Včera se to ale stalo znovu a klávesnice i s touchpadem je uplně mrtvá. Hardwarová záležitost to však nebude, protože klávesnice na úrovni Biosu funguje a přestane až při bootu win a až v poslední části těsně před logem do windows. Na ntb byl předinstalovaný win7 Home OEM. Reinstal driverů ,obnovu i RECOVERY jsem zkusil, ale už v instalačním prostředí klávesnice nefunguje, opět spadne u loga windows. Dále jsem zkusil reinstal z jiného DVD s win, ale s tím samým výsledkem, jiná klávesnice přes USB šlape korektně. Myslel jsem, že bude nabořená celá Recovery partition, ale poslední pokus s instalací z DVD to vyloučil. Tuší někdo kde by mohla být chyba nebo má nějakej nápad?

Reklamovat se mi moc nechce neb jsem na počítači pracovně dost závislej...

Odpovědi typu "máš si koupit pořádný notebook, Mac 4 ever" nebo "tak si připoj USB klávesnici si nechte pro přítelkyni" ;-)

Za každou alespoň trochu relevantní radu budu fakt rád! Díky!
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 1. 2011 19:08

Jedinou radu, kterou jsem našel a která očividně fungovala, byl návrat k některému předchozímu bodu obnovy Windows 7.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 12. 1. 2011 19:11

Ahoj

Podobný problém tu niekto riešil často s NB značky MSI , u teba ale asi bude problém inde. Môže byť skutočne v registroch. Rovnaký problém popisoval aj uživateľ na jednom fóre, presne ako ty písal o nefunkčnosti až priamo v OS.

(V BIOS mu klávesnica fungovala korektne)

Žiaľ , presne poradiť ti neviem , asi by som to riešil servisom aj keď chápem že využitie NB na prácu je niečo iné ako na hranie ...

Tak , hľadal som ale našiel som len riešenie ako servis , obnova systému ale aj inštalácia aktualizácie určitého ovládaču od výrobcu (dokonca išlo o Apple) kde sa dotyčný vyjadril že sa po nej začala klávesnica chovať korektne aj v OS
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 1. 2011 19:37

Když se nad tím zpětně zamyslím, je to hodně nelogické chování - jak je možné, že klávesnice najednou nefunguje? A jak je možné, že nefunguje ani s čistými Windows, když předtím fungovala?!

Tohle mi hlava nebere, neumím poradit.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 12. 1. 2011 19:42

wizaard: Ja som sa s tým tiež nestretol :hm

Každopádne som použil známe google.com a vyzerá to že takéto chovanie sa pár ľudom stalo ...

Čo je horšie, aj skúsený znalci nevedeli presne poradiť.
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 12. 1. 2011 19:51

No to mě právě taky ne a proto sem píšu. Jak jsem napsal obnova nepomohla, a reinstal jiných win taky ne (wtf?), ale někde doma mám bitovou kopii na DVD tak ještě zkusím obnovit z toho, ale pochybuji o úspěchu jen to mám domu od místa kde pracuju asi 150km takže nevim jestli to má cenu...Kdyby věděl, že je klávesnice rozbitá tak bych to šoupnul do servisu bez keců, ale když vím, že v Biosu chodí? To mě štve...

Edit: A propos vlastně si vzpomínám, že se klávesnice už od začátku chovala divně v jedné věci, ale moc jsem tomu nevěnoval pozornost. Přepínání mezi CZ a EN (alt+tab) klávesnicí občas nefungovalo, ale nedalo se vypozorovat při kterých aplikacích, tipnul bych sice maily a word atp, ale to jen z toho důvodu, že u těchto programů na to člověk nejčastěji narazí. Řešil jsem to tedy občas manuálně a jindy se stalo, že po stisku alt+tab se sice rozložení změnilo, ale vyhodilo mi to kurzor z aplikace pryč...je to asi blbost a detail, ale správně to tak být také nemá.
Naposledy upravil Bassgooch dne 12. 1. 2011 19:57, celkově upraveno 1
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 1. 2011 19:53

No, ona je právě otázka, co by Ti na to francouzský servis (nebo kde se Sony opravují) pověděl... Stejně by tam pustili z nějaké flashky nebo DVD servisní systém, tam by to určitě fungovalo a bylo by po legraci... :-)

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 12. 1. 2011 20:02

Bassgooch píše:... Přepínání mezi CZ a EN (alt+tab) klávesnicí občas nefungovalo, ale nedalo se vypozorovat při kterých aplikacích, tipnul bych sice maily a word atp, ale to jen z toho důvodu, že u těchto programů na to člověk nejčastěji narazí.

Toto konkrétne , to je problém ktorý som postrehol aj ja na Windows Vista, ale nemám tušenie čím to je, logické riešenie to nemá z toho dôvodu , že mi to spraví raz za "uhorský rok".
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 1. 2011 20:22

Zkus udelat obnovu systemu z recovery DVD znovu, ale nez pripojis
notebook k internetu zakaz automaticke aktualizace. Jedna z mnoha moznosti je, ze dojde k automaticke aktualizaci driveru, ktery ale pracuje nekorektne. Firmware jsi neflashoval? Nemas tam nejaky proprietarni software, ktery automaticky udrzuje ovladace a OEM aplikace v nejnovejsi verzi?

P.S. Prepinani klavesnice - urcite jsi myslel alt + shift.

V BIOSU jsi nic nemenil? V systemovem logu nemas zadne chyby?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 12. 1. 2011 20:33

jj to zní logicky, šílenej autoupdatovací soft tam samozřejmě je, ale při reinstalaci jsem se k netu nepřipojoval a klávesnice stejně nešla. Jinak taky si tak nějak myslím, že by to mohlo být něčím takovým, protože to jinak vůbec nedává smysl. Co mě mate je fakt, že nezabral ani formát disku a jak jsem už psal klávesnice ani myšpad nefungoval už v instalačním rozhraní windowsů (spadla opět u loga win). Nemůže to být nějakou aktualizací "firmu" motherboardu nebo Biosu? Ač si teda nepamatuju, že bych něco takovýho v poslední době prováděl...

Firmware jsem neflashoval, v Biosu od Vaia jde změnit tak akorát datum a čas :-D , log je bez chyb a stoprocentně jsem myslel AltShift

Díky
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 1. 2011 20:51

Takze najisto jsi to zkousel bez netu i pri recovery? Nebo jen pri instalaci z jineho DVD (treba muze onen hypoteticky problemovy update obsahovat). Napada mne jeste vyzkouseni nejake live distribuce linuxu. Pokud tam klavesnice s touchpadem bude / nebude fungovat, nerekne to sice nic konkretniho, ale muze to byt dalsi kousicek mozaiky.

Ve spravci zarizeni nic neni? Zadny nerozpoznany hw?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 12. 1. 2011 21:02

jj fakt bez netu, jedu na wifi a router mám chráněnej...heslo jsem zadával až později.

No s stím správcem je to zajímavý, všechno se tváří ok, ale o touchpadu windows vůbec neví, nainstaloval jsem teda origo driver a nic, jakoby se nestalo. Bude to v ovladačích to už je jasná věc, ale nechápu proč nechtěji makat...
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 1. 2011 21:08

Jeste mne napada - zkus nouzovy rezim, jestli to tam pujde nebo ne.

-- 12. 1. 2011 20:10 --

Jeste jsem nasel tohle: http://www.nirsoft.net/utils/driverview.html
Mel bys tam videt seznam vsech driveru v pameti. Ten by mohl rict zase vic. Ale na vlastni nebezpeci, onen program jsem nezkousel.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Bassgooch 12. 1. 2011 21:12

Nouzovej právě nefunguje stejně tak jako všechno co má něco společného v windows, live CD ubuntu zkusím jestli se chytne a ten program taky jen co se dostanu domu. V editu dám vědět výsledek a díky za snahu...
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 1. 2011 21:44

Jinak, zkusit aktualizovat BIOS by taky nemusela být úplně špatná myšlenka. Aspoň vyloučíš tuhle možnost...

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Další stránka