HP 6735s - nechce naběhnout

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod illagrenan 28. 1. 2011 15:35

Zdravím, včera jsem normálně vypnul NTB (nic zásadního jsem s ním před tím nedělal) a dnes mi nechce naběhnout.

Po zapnutí mám jen černou obrazovku, mechanika pravidelně každou vteřinu zavrčí a problikne a kontrolka disku, která je normálně modrá, taky problikává každou vteřinu oranžově. Po zapnutí 5x zabliká CAPS LOCK, což je podle HP manuálu něco jako "Motherboard general failure", stále ale doufám, že je pes zakopaný jinde :-)

Hard reset, jiný AC adaptér, vyndad zandat ram apod. jsem všechno zkoušel.

Díky za pomoc ;o)
illagrenan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 1. 2011 17:32

tak to v tom případě bude asi MB general failure :D :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod MarkFX 31. 1. 2012 21:09

Ej dneska přesně ten samý problém, taky mi 5x bliká..

Kuchnul jsem ho, ale samozřejmě žádný problém vizuálně neobjeven..

Fotografie-0309.jpg

Na ebay stojí nová nějakych 120 dolarů.. :-l
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2012 21:12

zkus ji upéct, last chance :) jestli to píše / vyblikává/ "Motherboard general failure" tak asi nebude problém v HDD ;) :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod MarkFX 31. 1. 2012 23:06

však kdo říká něco o HDD? Takové rady nepomůžou...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2012 23:16

to byla ironie ;) je mrtvá deska co chceš slyšet :) sám ntb ti to hlásí, leda ještě servis a to je cca 500kč za diagnostiku n

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 1. 2012 23:23

Zkus zapéct desku v troubě, když nic, zbav se toho (můžeš např. prodat LCD, díly šasi, atd. na náhradní díly, hezky na aukro od koruny, svou cenu si to najde.

Nová deska pro 6735s cca 130 USD (ebay.com).
Tzn. podle mě se to ani nevyplatí.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 2. 2012 08:04

Zkus prodat NB tomu generálovi Failure, který tam tak straší: :-D
illagrenan píše: general failure

Odborný termín pro kur-vítko: :-D
Python.p píše: "Motherboard general failure" :)

Jinak nejlepším řešením = sběrný dvůr.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 1. 2. 2012 10:30

alfah4ns píše:Zkus zapéct desku v troubě...

co to?? :shock:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod pietroMC 1. 2. 2012 10:56

Ahoj, stalo se mi uplne to same, cvakani CDmechaniky, blikajici CapsLock atd...
Chtel jsem se zeptat, jestli jste to nejak vyresili? Pripadne jestli nemate tuseni, jak postupovat abych aspon zachranil data z disku... Diky Petr
pietroMC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 1. 2. 2012 11:04

pietro:
disk vyndej ven a připoj normálně k PC, SATA u 2.5' a 3.5' jsou kompatibilní.
Nebo můžeš koupit USB rámeček pro 2.5 disky, stojí od 200Kč a vznikne ti externí HDD.

MarkFX:
Takhle se běžně "samodomo" "opravují" grafiky. Pokud se nejedná o nějakou chybu přímo v součástce, ale je někde např. studený spoj pod čipem, či přímo v čipu samotném, pár minut na 180° tomu mže pomoct. Viz vlákno o zapékání grafických karet zde na fóru :)

Jestli ale odešly kondenzátory (=nafouklé, vyteklé, atd), nebo něco takového (napěťové regulátory,..), samozřejmě to nepomůže.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2012 11:37

i celé MB se tím dají opravit já peču v předehřáté horkovzdušné troubě na 190°C po dobu 8 minut do "křupava" :D :D :D

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod MarkFX 1. 2. 2012 12:07

:shock: :shock: :shock: no kuwa.. :D

Ale tož co, stejnak tim nic nezkazím, tak za zkoušku to stojí.. Jen škoda že sem ten notebook ještě včera zase složil dohromady, bylo hodně dílů a šroubků, tak sem to nechtěl nechávat na pozdějš, bych zapoměl co kam patří. :D Tak to kuchnu ještě jednou :D

Celé to téma sem nečetl, ale cosi tam psali i o NTB základních deskách, že tam je problém s integrovanou grafikou.. Ta mi šlapala v pohodě, neublíží ji to pečení?? :kuk:

-- 1. 2. 2012 12:39 --

Tak mám to rozebrané, sundaný chladič i procesor.. Přemýšlím jestli to předtím postříkat Kotnaktolem at to očistí tu desku, aby se ten prach atd nezapekl.. :hm

No a jak píšete u grafárny kondenzátorama nahoru, tady jsou součástky z obou stran, takže je ta asi jedno.. :hm

-- 1. 2. 2012 16:15 --

Heey lidi, to fakt fungujeee!!!!!! 8-D 8-D 8-D

Pekárna funguje, už píšu z toho notebooku.. :) Sice po složení a připojení napájení se zapl sám, tak to ještě příště uvidím jestli to bylo jenom napoprvé nebo tam třeba mám špatně připojený ten panel se zapínáním jak sem to skládal.. :D A ještě sem měl restartovaný čas jak byla vytažená baterka, ale to jsou malé věci.. :D

Do trouby sem prděl na alobalové kuličky, prostě sem to úhlopříčně položil na skleněnou mísu a nechal na 7 minut na nějakych 185°C, Po vizuální stránce ta deska vypadala beze změny, ani nálepky nezhnědl, tak sem tam hodil kábl od měřáku a přidal nachvilu teplotu, až to vystoupalo na 200 tak sem troubu vypl a že to nechám chvilu dojít.. Akurát že po vypnutí hned začala stoupat teplota, tak sem to rychle při 210 otevřel a vytáhl.. :kuk: Trochu byly zkroucené ty izolepy či co, a žhnulo to jako prase, ale fungujee!!! 8-D

Fotografie-0311.jpg

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 2. 2012 23:08

Nebude to na dlouho, uvidíš.
Další *****ítko do NTB objevili na bastlírně http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=48869
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 1. 2. 2012 23:30

Heh, takže to máš "i s kůrčičkou", jo :D
pěkná fotka :)

Ale jak píše kejki - tyhle "opravy" často bývají pouze dočasné, neodstraňují příčiny chyb, pouze následky (třeba ve vztahu k těm vadným grafickým jádrům..)

Takže ho nech dožít, ale už pomalinku šetři, protože opětovný kolaps toho notebooku na sebe nemusí nechat dlouho čekat.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Další stránka