Hp 620, nejde zvuk z repro

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FloW 27. 2. 2011 17:45

Dobrý den po reinstalaci windows mi přestal fungovat zvuk z repro, spíše chvíli fungoval pak dělal neplechu a teď už nefunguje skoro vůbec. Pokud připojím sluchátka zvuk mi normálně běží když je odpojím na chvíli se přepne do repro a pak přestane hrát nebo se repro nezapne vůbec ovladače jsou nějaké IDT Audio nevíte v čem by to mohlo být ? Je v něm 32bit win7.
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 27. 2. 2011 18:14

Z popisu toho problému mě nic kloudného nenapadá, snad jen nějaký problém v konektoru (nemyslí si, že je zapojený zvuk)? Takhle "ze židle" umím poradit maximálně zkusit přeinstalovat ovladač načisto (tzn. odinstalova ovladač, restart a instalace klidně v nouzovém režimu). Jinak jedině servis.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FloW 27. 2. 2011 20:08

koukal jsem na tomto foru opačný problém na nějakém lenovu a tam to vyřešil nějaký program s reinstalací ovladačů, není nějaký program i na HP? a co jiné ovladače místo IDT třeba ty realtek nebo tak něco...
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 2. 2011 20:10

HP SoftPaq Download Manager
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FloW 28. 2. 2011 18:40

Tak to nepomohlo zkoušel jsem několikrát přeinstalovat ovladače a vždy to chvilku v pohodě hrálo a pak to najednou přestalo myslíte že by pomohl reinstal windowsů? nebo to mám radči odnést do servisu?
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 28. 2. 2011 23:35

Tak určitě bych nejprve zkusil tu čistou instalaci/obnovení do továrního stavu než navštěvovat servis. Ale pokud ani to nepomůže, pak ano - servis.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FloW 1. 3. 2011 14:47

Tak jsem skusil přeinstalovat ještě ovladače nainstaloval jsem nějaké realtek a pak vrátil IDT a zvuk funguje jen nevím jak mám nastavit aby se mi zvuk přepínal do sluchátek a ze sluchátek zpět do repra, protože teď mi hrají v repro zvuky písničky apod a ve sluchátkách jen skype... nevíte jak na to?
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 1. 3. 2011 16:47

To dělá ovladač automaticky. Ale běžně je to možné nastavit v nastavovacím rozhraní zvukového ovladače v ovládacích panelech, případně by mohla být ikona v oblasti oznámení (vedle hodin).

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ohm711 1. 10. 2011 11:37

Zdravím,
setkal jsem se s podobným problémem. Přišla za mnou sestra, že jí na ntb (HP 620) nejde zvuk z reproduktorů. Ze sluchátek ale funguje normálně.
Problém jsem nejdřív hledal v softwaru - všelijaké nastavení ve windows a nakonec i stažení a přeinstalace ovladače. Bohužel bez úspěchu.
Zkusil jsem trochu zagooglit a zjistil jsem, že několik lidí už mělo ten samý problém. Na jednom fóru jsem našel informaci, že by mohl být problém v samotném konektoru - po připojení sluchátek se v konektoru něco přepne a pak to hraje jen ze sluchátek. Po vytáhnutí sluchátek se to ale nepřepne zpátky a proto nehrají reproduktory.
Tomu se mi ale moc nechtělo věřit, protože ntb je starý cca rok a sluchátka byla připojována spíše výjimečně.
Zkusil jsem tedy vzít párátko a trochu s ním zatlačit po kontaktech v konektoru. A ejhle zvuk jde z reproduktorů. Zkusil jsem připojit svoje sluchátka a po odpojení zvuk opět nehrál. Znovu oprava párátkem (teť jsem ale už věděl kam přesně píchnout).
V porovnání s mým ntb je konektor velmi volný.

Takže řešení: buď používat jen repro nebo jen sluchátka. Pokud by to chtěl člověk kombinovat, tak si musí ke sluchátkům přibalit i párátko :mrgreen:

Zvláštní...
Ohm711
Junior

Odeslat příspěvekod FloW 1. 10. 2011 11:48

Přesně tak, já při vitahování sluchátek trochu tahám do strany aby se tam cosi přeplo a zvuk mi funguje... je to dost volné oproti jiným... :D
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 1. 10. 2011 12:47

Taky jsem nejdřív zkoušel různě nahýbat a kroutit jackem, ale nedařilo se. Pak tedy přišlo na řadu párátko. Teť když už se ví kam je potřeba píchnout, tak by to asi šlo i tím jackem, ale to jsem zatím nezkoušel.
Ohm711
Junior

Odeslat příspěvekod FloW 1. 10. 2011 14:04

jo to já to zatím nezkoušel tím párátkem... teď už spíše používám jen sluchátka takže mě už to tak netíží...
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 1. 10. 2011 17:12

No jak jsem psal výše - můj ntb to není, takže mě to taky netíží...
Ohm711
Junior

Odeslat příspěvekod tujko 29. 9. 2012 22:30

Diky za inspiraci me taky paratko pomohlo to je mazec ..jsem se s tim trapil tejden nez jsem cetl tohle vlakno vsem diky ;-)
tujko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlanik 16. 4. 2013 19:07

i ja dekuju za tip, jestli je to opravdu mechanicky problem zjistite z aplikace "IDT HD Audio" - soucast ovladace "ATI Video Driver and Control Panel" - pokud ma notebook pocit, ze jsou sluchata zastrcena, rekne to - a prace s paratkem je pak pohodlnejsi..
tlanik
Kolemjdoucí