Ako na BIOS recovery u HP DV6500?

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 22. 7. 2011 21:54

Pekny den prajem,

po downgrade BIOSu u HP DV6500 sa notebook na chvilu spusti, zasvietia diody, rozkruti sa vetrak a vypne sa. Po chvili sa zas zapne a to iste dookola. Tak som sa rozhodol spravit recovery BIOSu.
Na USB kluc som vyextrahoval z BIOSu zo stranky vyrobcu subor .wbh, pomocou HP USB Disk Storage Format Tool som vytvoril bootovatelny disk s MiniDOSom, na kluc som supol ten subor s BIOSom a z Phonix Recovery phlash16.exe a autoexec.bat.
Vybral som z notebooku baterku, odpojil adapter, pripojil USB kluc, stlacil Fn + B, pripojil adapter a stlacil som vypinac. Notebook sa spustil, chvilu pracoval, dioda na USB kluci sa rozsvietila a stale svietila. A notebook zacal pipat 1 dlhy a 2 kratke tony dookola. A v takomto stadiu to ostalo.
Viem ze by sa to este mohlo dat aj pomocou diskety a USB disketovej mechaniky, ale tu momentalne nemam.

Ked notebook spustim len tak, tak nepipa. Viem ze taketo priznaky ma aj odidena grafika (ano je to dokonca nVidia) ale zda sa mi to ako veeelka nahoda ze zaroven s flashom biosu odide aj grafika.

Mozno na druhej strane ani neodisiel BIOS, ale rovno grafika a ja si myslim ze je to BIOS. Neviem. Ale predtym ako sa pustim do tej grafiky, rad by som vedel nejaky nazor, pripadne radu od niekoho skuseneho, alebo toho co uz recovery BIOSu robil. Velmi pekne vopred dakujem :-)

Este podotknem ze sa jedna o Phoenix BIOS.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 25. 7. 2011 12:57

vyriesene ;-)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior