Nakalibrovaný ICC profil displeje nenabíhá korektně

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Daf 24. 1. 2012 14:58

Zdravím, nedávni jsem si nechal zkalibrovat sondou displej notebooku. Teď mám ale problém se správným načtením tohoto ICC profilu. Po zapnutí, restartu, nebo probuzení ze spánku se mi nikdy korektně tento profil nenačte. V systému to vypadá že je zaveden správně v prográmku Display Profile (pro přepínání profilů) to také vypadá že je načten správně. Jen barvy tomu neodpovídají. Musím vždy v Display Profile znovu kliknout na označený profil a až poté je to vpořádku. Bohužel jen dočasně. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Dá se to nějak vyřešit? Děkuji.
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 1. 2012 16:11

Daný program (Display profile) asi není určený pro práci s tvým operačním systémem. Neexistuje v internetu aktualizace?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 24. 1. 2012 18:04

Novější verzi jsem nenašel. Ale zkoušel jsem i LUT manager a dělalo to to samé. Mám Win7 a v programech po spuštění vidím Logo Calibration Loader a ProfileReminder. Domnívám se, že právě tyto programy se starají aby se korektně načetl barevný profil. Bohužel se neustále vypíná :(
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 24. 1. 2012 18:36

V systemu mohou existovat bezne az 3 profily barev.
1) tento ICC profil co mas nastaveny pomoci sondy.
2) ICC profil z kalibrace ve windows.
3) kalibrace pres grafickou kartu.

Pokud ti tedy tvuj program nastavuje spatny profil, a nejde ti nastavit ktery ma byt defaultni. tak doporucuju ten program odinstalovat a nepouzivat. To co je obsazeno ve windows7 funguje celkem dobre. Jen se k tomu docela slozite proklikava :D Pravy mysitko na plochu - rozliseni obrazovky - upresnit nastaveni - sprava barev - sprava barev (tlacitko) - V zarizeni vybrat monitor. A pak dole vybrat spravny icc profil a vybrat ho jako defaultni.
Pokud chces jako default to co muzes nastavit v ovladacich grafiky tak by melo stacit neco tam nastavit a kliknout na pouzit. Tento profil se myslim neda nijak nacpat do tech icc profilu v systemu, tak proto takhle.
A to co nastavis jako "posledni" tak to by melo byt defaultni a automaticky se zapne po zapnuti systemu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daf 24. 1. 2012 19:43

Ten prográmek DisplayProfil podle mě nedělá nic jiného, než právě jednodušeji nastavuje výchozí profil ve windows. Dokonce se ani neinstaluje, protože funguje sám o sobě. Takže se nemusím složitě proklikávat do správy barev. Já ho používám pro změnu ICC profilu když připojím ext. monitor, pro který mám nakalibrovaný jiný profil.

-- 24. 1. 2012 21:47 --

Myslím si, že problém je někde s grafikou mám integrovanou Intel HD3000. Pravděpodobně kdykoliv se uvede do činnosti, tak profil změní barvy. Např jsem si všiml, ze těsně po startu windows se na cca. 2s zobrazí profil správně, ale poté změní barvy. Něco se tam tluče s grafikou, ale bohužel nevím si s tím rady. Ovladač na grafiku mám aktuální.
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 1. 2012 08:03

Používám na W7x64 program dodaný k sondě Spyder a funguje super.

Nápad: uvědomil jsem si, že ten můj program má z nějakého důvodu o pár vteřin zpožděný start, je možné, že je to tvůj případ, pokud jsi dal program do autostartu, program se ti nastartuje ve chvíli, kdy ještě nejsou najeté všechny služby, nastaví barvy a pak naběhne nějaká součást windows, která ti to zase vrátí zpět.
Naposledy upravil vladimir dne 25. 1. 2012 08:36, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 25. 1. 2012 08:35

Můžu zkusit nastavit zpoždění po startu. Existují na to nějaké prográmky, ale obávám se, že to vyřeší jen část problému a v průběhu práce bude dále docházet k výpadkům. Ale zkusím to. Díky.
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 1. 2012 08:50

Vyhoď ho z autostartu na zkoušku úplně a nastaruj ho ručně. Pokud to tak bude fungovat, začni experimentovat se zpožděním, jinak by to byla škoda práce.

(Zpožděný start se dá udělat i obyčejným dávkovým souborem - pingneš párkrát localhosta a pak spustíš ten program.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 25. 1. 2012 09:14

Teď když o tom přemýšlím tak jsem to, co píšete, zkoušel vlastně již včera a bohužel to nefungovalo. Vypadá to, že si grafická karta nedokáže udržet obsah LUT resp. vždy, když nabíhá, tak jej zresetuje. Pak pomůže již jen obnovení "znovunakliknutí" profilu v Display Profile.
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 9. 3. 2012 10:08

Tak se mi konečně podařilo vyřešit problém s resetováním LUT. Problém byl proces igfxpers.exe stačí ho zakázat. Pravděpodobně plní podobnou úlohu jako jako aplikace z kalibrační sondy, která se stará o zavedení profilu do systému. Tyto dva procesy se ve startupu navzájem ovlivňovaly.
Daf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 11. 3. 2012 14:25

Díky za info. Před dvěma týdny jsem řešil to samé a vůbec mě nenapadlo, že by to šlo obejít odstraněním toho procesu. Přitom mi bylo jasné, že za to může ten intelácký control panel, neboť nedochází k rušení zavedeného profilu sondou, ale k přepisu profilem, který je nastavený tam (u starších grafik tam jdou měnit kontrast a světlost).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků