HP 6710b - zpomalení ntb, CPU 100%, nezávisle na zdroji

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thorion 21. 4. 2012 19:16

Zdravím,
můj notebook (HP 6710b, win7) začal stávkovat podobným způsobem jako kdysi, když měl špatný zdroj ( tento problém http://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Ha ... p/td-p/811 ). Teď dělá něco velmi podobného, ale bohužel nezávisle na tom, jestli je v síti nebo ne (s různými zdroji) a jestli v něm baterka je nebo ne. Výkonově je na tom, jakoby procesor jel cca na 200MHz nebo podobně. Sw problém je nepravděpodobný - jen taskmanager když se otevře tak spotřebuje 50-100% výkonu CPU jen na to, aby přepisoval čísla, taktéž už nabídka hned po BIOSu "blablabla... Chcete spustit systém windows normálním způsobem?" se načítá velmi zpomaleně během několika sekund.
Máte někdo ponětí, co by se ještě dalo vyzkoušet resp čím by to mohlo být? (zkoušel jsem zatím různé RAM moduly bez výsledku a taktéž linux distro, na kterém byly problémy stejné)
díky
Thorion
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 4. 2012 22:00

Aktualizace Flashe proběhla?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thorion 22. 4. 2012 08:20

Tak jsem tam flashnul novy bios (jestli to bylo myšleno). Samotné flashování ("může trvat i několik minut..." trvalo cca 6 hodin. Výsledek žádný.
Thorion
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 22. 4. 2012 08:47

Mel jse podobny problem, vyresila jej az vymena MB.
Stroj se choval jako by mela CPU vypnuty veskery caching - napr. windows nabihaly pres hodinu. Nastesti na nem byl CarePack, takze jsem to moc neresil.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod wizaard 22. 4. 2012 09:17

Jen tak mimochodem: notebook se nepřehřívá?
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thorion 22. 4. 2012 09:30

Miroslav Pragl:
no, nb má už 4,5 roku, takže o nějaké záruční opravě si můžu nechat jen zdát. Vzhledem k tomu, že prodejní cena toho notebooku kdyby vůbec jel je něco kolem 5000, základní deska na ebay by vyšla tak na 3000 s nejistým výsledkem a oprava v servisu s výměnou základní desky velmi pravděpodobně 5000+. Takže asi fakt půjde do křemíkového nebe (a já budu muset neočekávaně investovat do nového stroje). Achjo

wizaard:
nene, větrák jede na nejnižší otáčky, prakticky neslyšitelně, resp naprosto normálně jako před tím (takže se ani nedá uvažovat o tom, že by to bylo nějak podtaktované nebo tak něco)

Kdyby ještě někoho něco napadlo, budu velmi vděčný.
Thorion
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 4. 2012 18:34

Ale ne, v XP si dva uživatelé stěžují, že po poslední aktualizaci, pravděpodobně Adobe Flashe, ale byly i aktualizace od MS, se počítač chová divně - maximální vytížení procesoru atd.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thorion 22. 4. 2012 20:10

diky,
zkusim, ale vzhledem k tomu, ze je hodne zdechle i menu v nastavovani biosu tomu nedavam moc nadeji
Thorion
Junior