Problém s HP 630 - zasekávání

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bagi.nr1 25. 5. 2012 18:25

Zdravím,

mám problém s ntb HP 630, konkrétně s modelem http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30001BZG , zakoupeným taktéž v Alfě v Brně.

Problémem je zasekávání ntb s tím, že se tváří jako přehřátý, tzn. zasekne se obraz, zvuk, roztočí se větráky na max a cca po 10 vteřinám se ntb vypne. Po zapnutí se objeví BIOS hláška, že došlo k přehřátí a systém se musel vypnout. Problém je, že ntb se nepřehřívá, tohle se stává i když je v teplotách kolem 40 stupnů a nic se na něm nedělá, je jen zapnutý.

Byl jsem s tímhle problémem v servise E system v Brně, kde mi podle protokolu technik vyměnil zakladní desku, ovšem ´po výměně je problém stejný, jen ne tak častý jako s vyměněnou základní deskou. Technikovi jsem psal mail a odepsal mi, že v HP měli špatnou revizi zákl. desek a že mi jí vymění znovu, tentokrát za revisi správnou a správně funkční. Chci se zeptat, má někdo zkušenosti s tímto modelem a stala se mu stejná věc? Protože technik z E systemu mi také psal, že řeší problém se stejným typem ntb od více zákazníků.

Můj druhý dotaz směřuje k případným uživatelům zmíněněho ntb. Vím, že to není zrovna herní ntb, ale jak koukám na youtube na napr gameplay nějákých her na tomto modelu, tak musím uznat, že jim to šlape o dost líp než mě. Např. Diablo 3, hratelné jedině na LOW nastavení všeho a na skoro nejnižším rozlišení, přičemž problémem je i pomalé překreslování okolí postavy. Má někdo podobné problémy, popř. zná řešení?

Předem děkuji za odpovědi! ;-)

Bagi
bagi.nr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 5. 2012 10:16

k tomu prvnímu: to je dotaz ? nebo konstantování ? v případě že je vadná revize MB tka néni co řešit.

ad Diablo: notebook se ti přehřívá a ty ho trápíš hrama ? pokud se vypiná tzn. hřeje se a jako ochrana trotluje (thermal throttling). Na hry PC ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Jurros 30. 5. 2012 00:02

Mám stejný model se stejnými problémy. Na reklamaci se chystám co nejdříve. Notebook "padá" někdy samovolně, někdy při sledování videa a prohlížení webu, někdy při hraní.

Chápu, že to není na hraní her, ale přece pokud se nový notebook samovolně vypíná, tak to asi v pořádku není... Zajímavé je, že se větrák roztočí naplno právě až při zaseknutí před následným vypnutím... Už ted mě štvou ty vyhozené peníze..
Arsenal FC fan
Jurros
Junior