HP 6510b - po BIOS upgrade nenabehne

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bananik 11. 6. 2012 15:26

To som rad, ze som ta pobavil :-) Kluedne to mozem skusat dalej a uvidime aka bude uspesnost. :-) Ja som bol zase na tomto fore zvyknuty, ze sa tu dostane na rady a pomoc. Zial vela teorie a malo pomoci. O tom, ze som nedodrzal doporucovany postup sa nebavim. A nemam problem si uznat chybu. Bavim sa o tom ako spravit recovery biosu. To, ze system je mimo zaruku a pouzil som pod Win7 Bios, ktory je podporovany pre XP a Vistu mi povedia aj na oficialnej podpore HP. Na to som nemusle pisat sem. Zial, ked se pride nejaky uzivatel, ktory bude mat rovnaky problem, najde len vlakno s kopou omacky a rada vseho-vsudy len jedna. Takze na smiech nie je dovod ;-)
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod Bananik 11. 6. 2012 16:16

Ano. Problem je ale v tom, ze notebook nereaguje na Win + B klavesy. Mal by sa ozvat beep signal, to sa ale nedeje. Takze to vyzera ze, laptop nereaguje.
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 6. 2012 18:49

No dobře tak když chceš radu - postup nemůže fungovat ten zminovany,minimalně bod 1,z biosu ktery nahrals nebo ses pokusil je celkem velkz varovani o tom že navrat k předchozimu bude pravděpodobně nemožný.To je celkem problem.Myslel jsem že to viš a četls to.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KM7ECZ 26. 6. 2012 12:03

Měl jsem podobný problém se svým HP Compaq 6710b. Výše uvedený postup s kombinací kláves Win + B u mne fungoval, ale musel jsem použít, namísto USB Flashdisku, USB (floppy) disketovou mechaniku a disketu :). Muže to znít nesmyslně, ale vypadá to že starší modely notebooku nemají v bios recovery nahrány ovladače pro komunikaci s Flashdisky nebo CD mechanikou, jenom ovladač pro USB Floppy mechaniky.

Postup:
    1. Na stránkách HP je potřeba si stáhnout utilitu ROMPaq, měla by se nacházet mezi ovladači pro tvůj model notebooku. Stáhni některou se starším BIOSem, jen pro jistotu. Touto utilitou vytvoříš onu disketu se souborem biosu.
    2. odpojíš baterku a napájení bricknutého notebooku, provedeš Hard reset svého notebooku (podržením power tlačítka 30s), CMOS reset (vyndáním knoflíkové baterky na několik minut ).
    3. Připojíš USB disketovou (floppy) mechaniku, s vloženou nahranou disketou. Nejlépe k některému z USB portů na levé straně tvého notebooku.
    4. Stiskneš klávesy Win + B a držíš.
    5. Připojíš napájení notebooku a pokud se sám nespustí stiskneš Power tlačítko. Přitom je potřeba neustále držet Win + B.
    6. Nyní by se měl rozblikat indikátor CaspLock a mechanika začne načítat nový BIOS, nyní můžeš klavesy Win+B pustit. Procedura trvá asi 1minutu ( u mne pouze blikal CapsLock, černá obrazovka bez pípání), počítač se poté co nahraje nový bios sám restartuje.

Vycházel jsem z postupu uvedeného na:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... =c00395630
Je sice určen pro starší modely, ale u mého 6710b fungoval skvěle.

Také se mi notebook bricknul po nahrání nejnovějšího BIOSu, na kterém bylo uvedeno, že již nepůjde přehrát starším, ale tento postup u mne fungoval a nahrál jsem starší verzi a vše zas funguje. :)

Doufám, že uvedený postup pomůže.
KM7ECZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bananik 6. 7. 2012 21:48

Podakovanie pre KM7ECZ

Tebou popisany postup plne funguje, na prvy krat. Dneska som zohnal USB disketovu mechaniku a podla tvojho postupu je BIOS uspesne obnoveny. Takze este raz dakujem vsetkym co sa snazili pomoct a KM7ECZ za funkcny postup.

Jeden maly problem ale pretrvava a to je hlaska pri bootovani:
"Your BIOS failed to complete the update. Please ensure that you follow the correct procedures and try again. This may require two sequential BIOS updates to complete the process."

Tato hlaska bola povodne pricinou preco som chcel updatovat BIOS.
Bananik
Junior

Předchozí stránka