HP ProBook 4540s - prosím o pomoc

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 2. 2016 21:42

V pohodě. Už jen to, že umíš smysluplně položit dotaz se počítá.
Doplň prosím ten OS.
Mám teď něco jiného, ozvu se tak za 1/2 hodiny

-- 19 úno 2016 21:30 --

Stáhni toto
Rozbal a ulož někam.
Pak jdi do správce zařízení a pravoklik na to "základní systémové zařízení" levoklik na "aktualizace software ovladače" a zvol "vyhledat ovladač v počítači"
Vyhledat.PNG

Pak najdi "cestu" k rozbalenému ovladači
Cesta.PNG

a nainstaluj

Jen dotaz - projektor je od HP?

edit:
Až teď jsem si to prohlédl :-[ - možná bude stačit obyčejná instalace
Setup.PNG

edit2: pokud by nepomohlo, zkus tohle
Podle screenu tam máš W10 - nevím, zda bude funkční, u W7 a W8.1 by to mělo fungovat
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 19. 2. 2016 23:05

Ano, OS je Windows 10 Home 64 bit. Jdu na tom pracovat podle Tvých rad. Co se týče projektoru - nikdy s tím u žádného nebyl problém a teď kamkoli přijdu, nemůžu se připojit k žádnému ani přes kabely, ani k bezdrátovému, v těch konf. místnostech jsou různé typy, opravdu nevím, ten poslední byl BENQ.
kočičí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 2. 2016 23:24

Od kdy s tím začal problém? Instalace W10, nebo nějaké tvoje pokusy, protože se nedařilo připojit?
Děláš a máš nějaké zálohy OS?
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 19. 2. 2016 23:44

Tak jsem provedla pokyny - první způsob nezabral, druhý taky ne, podle editu2 se stalo, že další zařízení zcela zmizelo, viz.sceen. Tak možná se stalo, co mělo.

W10 jsem si nainstalovala v listopadu a měsíc jsem to v klidu užívala. Pak jednou se asi 3 hodiny v kuse instalovalo samočinně asi 50 aktualizací a když se to dokončilo, nemohla jsem se dostat do účetního programu online z exploreru a nešlo mi připojit ten projektor. Tak mi ten člověk provedl kontrolu, virus odstranil, explorer začal pracovat normálně, ale na projektor už se nepřipojím nikde.Zálohy OS nedělám, což je asi trestuhodná lehkomyslnost. Jakmile budu mít ty ovladače a funkce v cajku, tak to zazálohuju. A teprve od konce ledna mám vytvořené body obnovení. Jsem samouk a samohledač.
Přílohy
prt3.png
kočičí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 2. 2016 00:38

Co to napsalo (pokud vůbec) v případě editu 1?
Edit 2 byl na konkrétní přístroj. Sám jsem zvědavý co to udělá, až se budeš chtít připojit na nějaký projektor. Dej určitě feedback.

Body obnovení nejsou špatné, pokud po aktualizaci něco nefunguje.
Nauč se zálohovat jak OS, tak data.
Pro OS pravoklik na start a volba "příkazový řádek (správce)" a po otevření zadej sdclt.
Objeví se toto:
sdclt.PNG

klilkni na "vytvořit bitovou kopii systému systému" a proveď nejlépe na fyzicky oddělený disk
Na konci se tě to zeptá, zda vytvořit záchranné médium, pokud nemáš staženou a vytvořenou instalačku, v tvém případě W10, tak dej vytvořit (bude potřeba volná fleška)
Získáš tím přesný obraz OS k datu vytvoření a v případě problémů obnovíš OS do stavu danému k času vytvoření zálohy.
Data zálohuj samostatně
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 2. 2016 00:59

V případě editu1 to nenapsalo nic, ale také to nic nezměnilo na tom dalším zařízení. Díky za rady k zálohování, našinec na takové věci kašle tak dlouho, až jednou pozná, jak se to nevyplácí. Dám vědět, jak dopadly pokusy o připojení projektoru, přinejhorším si na to někoho najmu, ale štve mě, že si neumím poradit sama.
Děkuju za tvůj čas a trpělivost.
kočičí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 2. 2016 01:06

Neděkuj dokuď není problém odstraněn. Ale jinak není zač.
Zálohování většinou dělají pouze ti, kteří už o něco přišli ;-)
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 23. 2. 2016 14:48

Pro m.kv - připojení projektoru přes kabely funguje, až se k němu dostanu, vyzkouším i bezdrátový. Ještě jednou díky.
kočičí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 23. 2. 2016 17:14

Není zač. Díky za feedback - ať slouží ;-)
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 11. 2017 14:17

Ahoj, prosím opět o pomoc jako naprostý laik - zničeho nic mi vyskočily žluté trojúhelníky ve správci zařízení u základního systémového zařízení, ID hardwaru
PCI\VEN_197B&DEV_2393&SUBSYS_17ED103C&REV_30
PCI\VEN_197B&DEV_2393&SUBSYS_17ED103C
PCI\VEN_197B&DEV_2393&CC_088000
PCI\VEN_197B&DEV_2393&CC_0880
Když dám aktualizovat, vůbec to nic nevyhledá, ovladač asi chybí. Prosím, mohl byste mi někdo poradit, jaké ovladače a odkud nainstalovat? Díky, Liba

-- 9. 11. 2017 13:29 --

Tak vzápětí se omlouvám za plevelný dotaz - zjistila jsem, že když použiju ovladač, který jsem si na radu m.kv nainstalovala vloni při jiných problémech, problém zmizel. Děkuji mu tedy tímto ještě jednou, již podruhé mě zachránil!
kočičí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 11. 2017 14:33

https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-probook-4545s-notebook-pc/5229461

Ovladač-Čtečky > Ovladač čtečky multimediálních karet JMicron.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránka