Notebook nelze používat bez ext. monitoru

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jakublukes 9. 9. 2012 23:42

Notebook Toshiba Satellite U500 s Windows7 mám připojený k externímu monitoru HP L2208w. Vše funguje v pořádku. Problém nastane, když chci monitor odpojit.

Nastavím, aby se používal pouze monitor notebooku (pouze monitor 1, nerozšiřovat na monitor 2-externí). Toto funguje, monitor se odpojí a korektně se vše zobrazuje pouze na monitoru notebooku.

Následně odpojím VGA kabel od notebooku. V tuto chvíli se notebook sám od sebe automaticky přepne na zobrazování pouze na externí a monitor notebooku zešedne. Obraz je pak mimo. Zobrazí se pouze, pokud opět připojím externí monitor.

Notebook proto nelze samostatně používat bez externího monitoru. Pouze v nouzovém módu spuštění systému notebook pracuje normálně a obraz se zobrazuje na obrazovce notebooku.

Nemáte někdo tip, jak tomuto zabránit?
Děkuji
jakublukes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bzuci 9. 9. 2012 23:51

Zkusil bych přeinstalovat ovladač za jiný, třeba mnohem starší.
Taky přenistalovat systém (jako obvykle), pokud to není příliš komplikované.
Jak se ntb chová, když ho zapnete bez připojeného monitoru?
Bzuci
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 9. 9. 2012 23:59

Aktualizace ovladačů grafické karty nepomohla? Pak se pohrab v nastavení grafiky (Catalyst) a hledej nastavení výchozího zobrazovadla. Mám tu k dispozici jen stroje s grafikami Intel / nVidia, takže Ti to přesně nenadiktuji. Taky bych se zkusil podívat do BIOSu, jestli tam není podobná volba.

Kontrolní otázka: Když notebook vypneš a s odpojeným VGA ho zapneš, tak co vidíš? V které fázi řetězce "logo výrobce / teploměr Microsoft / přihlášení do systému / plocha" monitor notebooku zhasne?
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 10. 9. 2012 09:17

A Fn+F5 nepomaha? Pokud jsem dobre dohledal klavesnici a mas nainstalovanou podporu pro zkratkove klavesy, tak bys tim mel prepnout vystup.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod jakublukes 11. 9. 2012 00:23

Tak problém byl vyřešen velice jednoduše. Odinstalováním Catylistu.

Nevím, proč mě to nenapadlo hned samotného...

Děkuji!

//
Tak úplně ok to není. Ten notebook má automaticky nastaveno, že má vždy po spuštění počítat s externím monitorem... Zkusím se v tom ještě pohrabat podle vašich rad a dám vědět. Teď mi už padá hlava...

///
Nakonec pomohlo obnovit systém a znova reinstalovat grafickou kartu...
VYŘEŠENO
jakublukes
Kolemjdoucí