Modre pruhy na monitore

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bananik 11. 9. 2012 22:01

Zdravim,

chcel by som poradit co si myslite o nasledujucom probleme. Na monitore notebooku sa mi z nicoho nic zacali objavovat modre vertikalne pruhy. Podla toho co som si vsimol sa tak deje najma pri ciernej farbe alebo inych tmavych odtienoch. Pruhy sa vyskkytuju i pri samotnom starte a boote systemu. Zvlastne ale je, ze zo zaciatku sami po chvilke zmizli. Domnieval som sa, ze sa jedna o chybu ovladacu, kedze po jeho odinstalovani a naslenom instalovani bolo vsetko ok. Zial teraz som v stave, ze sa pruhov uz neviem nijako zbavit. Pokusim sa teda v bodoch popisat co som skusil a co sa deje:

- reinstal ovladacov
- restore OS do stavu ked bolo vsetko OK
- vymena RAM
- pohyb monitoru pripadne notebooku nema na obraz vplyt (takze som zatial vylucil spatny kontakt kablu)
- tato chyba postihuje len niektore farby, vacsinou ciernu a tmave odtiene
- niekedy sa obraz sam na chvilku napravi a po chvilke sa pokazi :oops:

Obavam sa, ze sa jedna o HW problem a kedze notebook uz davno nie je v zaruke, vymena dosky asi neprichadza v uvahu. Jedna sa o notebook z popisu s grafickou kartou ATI X1270.

Vdaka
Bananik
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 9. 2012 22:02

udelěj si jednoduchej test...

zmáčkni PrintScreen v době, kdy se závada projevuje a obrázek ulož...

když se na něj následně někde podíváš, zjistíš alespoň rámcově, kde je závada...

bude-li závada vidět i na obrázku, je problém před výstupem na display, nebude-li vidět, je problém za výstupem za display, respektive přímo v displeji...

přestože vyřešení obou příčin nebude zadarmo, je jedna z nich výrazně levnější...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Bananik 11. 9. 2012 22:45

Tak tes vykonany a obrazok na na inom pocitaci uplne v pohode.
Takze asi fakt monitor, alebo kabel do monitoru. Je ale zvlastne, ze niekedy ten problem sam bez dotyku notebooku zmizne a tiez sa vobec neprejavuje na bielej farbe.
Bananik
Junior