problem s SSD v notebooku HP

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xwilder 2. 1. 2013 12:14

Ahoj, koupil jsem si notebook HP ENVY DV7 7236ec, ale vymenil jsem puvodni disk za SSD OCZ Vertex 4. Kdyz na disk nainstaluju Win8 z recovery USB, tak se po dokonceni instalace system restartuje, ale pocitac uz disk nevidi a zobrazi se hlaska "Boot Device Not Found 3f0". Koukal jsem, ze z daleka nejsem jediny, komu se neco takoveho deje, ale jeste jsem nikde nenasel reseni. Kdyz disk do pocitace pripojim externe, tak je v poradku a normalne pracuje.
Nevite nekdo co s tim?
xwilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2013 14:57

Přesunuto do správné sekce.

Je disk dobře zarovnán? Je disk dle SMART v pořádku?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod xwilder 3. 1. 2013 08:39

Ano, disk je zarovnan spravne a dle SMART je v poradku

-- 3. 1. 2013 07:40 --

Ano, disk je zarovnan spravne a dle SMART je v poradku
xwilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 1. 2013 02:11

Patrně bude potřeba jiný typ disku. Co nabízí HP?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 1. 2013 02:23

tenhle noťas se nabízí i s nějakým malým SSD, předpokládám že v mSATA slotu. Ten tam máš?
Poslední FW v tom OCZ SSD máš?
Co se děje, když na to SSD spustíš čistou instalaci OS, ne recovery? Vidí instalátor disk? Nainstaluje se OS, běží?
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stevik 13. 12. 2013 09:38

Ted mam taky to samy. Notebook HP450 G1 a SSD od Intelu. Je, prosim, v tom neco noveho?

Zajimave je, ze je to az po instalaci SW od HP, kdy se vytvori ten maly disk, ze ktereho se da pocitac uvest do vychoziho stavu. Drivery se nainstaluji OK a jede to i po nekolika zkusebnich restartech.
Stevik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gomezka 13. 12. 2013 11:00

Nedavno jsem resil stejny problem na DV7-7235. Obnova z vytvorenych DVD nelze udelat: Obnovovaci DVD predpokladaji stejnou velikost disku ktery byl byl puvodne v PC. Ja jsem se pokousel disk klonovat. Po klonu byl system funkcni, ale bylo nefunkcni HP recovery F11. Nakonec jsem od znameho sehnal DVD s Windows stazene z MSDN. Udelal jsem cistou instalaci a mam klid a zbavil jsem se tim i balastu od HP.
gomezka
Junior