Nemůžu se dostat do biosu (uefi)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yuris62 1. 3. 2013 10:29

Ahoj, mám notebook Lenovo Ideapad Z580 s legálními Windowsy 8 a vyměnil jsem si hdd za ssd, přehodil systém, ten normálně naběhl, potom jsem vrátil znovu starý hdd, abych si neco ještě zkopíroval, a když jsem tam dal zpátky nový ssd disk, tak se Windowsy už nespustily a nemůžu se dostat ani do biosu. Se starým diskem Windows spustím, ale bios ne. Když ve spouštěcím menu zvolím bios, tak mě naskočí pouze volba odkud chci bootovat, ale bios ne. Nevíte někdo co s tím? A jak se nějakým jiným způsobem dostat do biosu? Díky za jakoukoliv radu.
Naposledy upravil yuris62 dne 1. 3. 2013 13:13, celkově upraveno 1
yuris62
Junior

Odeslat příspěvekod pgotze 1. 3. 2013 11:19

Zkus vytahnout baterku a odpojit od site a pak to zkusit znovu.
Nokia Lumia 925
pgotze
Junior

Odeslat příspěvekod yuris62 1. 3. 2013 11:43

To bylo první co jsem zkoušel, to nepomohlo.
yuris62
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2013 15:28

Tak dát starý HDD vlést do biosu dát default hodnoty a uložit a natvrdo vypnout NT a vyměnit HDD?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yuris62 1. 3. 2013 20:06

Do biosu se právě nedostanu ani s původním diskem. Nevím, jestli to nějak nesouvisí s aktivací Windows, protože když jsem byl ještě předtím v biosu, tak tam bylo zapsáno Windows 8 a protože jsem několikrát změnil hardware, tak to možná zablokovalo přístup do biosu. No třeba je to blbost, ale každopádně nevím co s tím. Jsou to moje první legální Winy, předtím žádné podobné problémy :hm
yuris62
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 3. 2013 20:20

Pokud ti to místo BIOS nabízí jen volbu bootování, tak bych si tipnul, že prostě mačkáš špatnou klávesu...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yuris62 2. 3. 2013 10:47

U této nové verze biosu (uefi) se tuším žádná klávesa nemačká, alespoň to předtím fungovalo. Po stisknutí klávesy pro vstup do nabídky (u vypnutého notebooku) se zobrazí tato nabídka:

Obrázek

a po volbě BIOS setup jsem se dostal do biosu. Teď se místo toho zobrazí toto:

Obrázek
yuris62
Junior