Zenbook UX32VD - obcasne sekani

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 25. 3. 2013 10:40

Ahoj,

vlastnim Zenbook Asus UX32VD, nedavno jsem upgradoval pamet na 10GB a vymenil HDD za SSD Crucial M4 128GB.

Ted o vikendu jsem preinstalovat Win 7 za Win 8 a ackoliv se zda byt vse OK, tak obcas, zejmena pri uspani pocitace a naslednem probuzeni se zacne hodne sekat (seka se mys, cely pocitac je zpomalen).

Jelikoz pracuji v grafickych programach Adobe Photoshop, tak jsem uz po instalaci Win 8 a vsech ovladacu zjistil, ze neni neco uplne OK, protoze Photoshop nenacital nahledy souboru a byl uplne zpomaleny.

Odinstalovat jsem tedy graficke ovladace (zde jsou dve grafiky Intel HD a GeForce 620M), nainstaloval nejnovejsi verze, ale problem se stale opakoval. Nakonec jsem tedy odebral HW ze seznamu zarizeni a nainstaloval jeste jednou. Zdalo se to byt OK a je to asi i OK, pokud na pocitaci pracuji a je tedy v cinnosti. Jakmile se PC uspi a znovu jej probodudim, je uplne zasekly a musim restartovat. Po restartu opet v pohode...

Nevite, co by mohlo pomoct? Nechce se mi zase dnes cely vecer stravit preinstalovanim systemu, instalaci ovladacu, programu a nastavovanim.

Diky.
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2013 10:59

Má tvůj model podporu pro Windows 8 od výrobce?
Windows 8 byly čistá instalace z originálního média? Nebo zakoupený upgrade z Windows 7? Nebo ještě jinak?
Jsou ve správci zařízení nějaké otazníky/vykřičníky?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod forrest23 25. 3. 2013 11:23

Zadny vykricniky a otazniky ve sprave nejsou...

Win 8 - je to cista verze.

Notebook jsem kupil s Win 7, ale byla tam ta akce na upgrade Win 8 za 15 dolaru. Ale upgradem jsem to neinstaloval, jen cistou verzi a zadan byl product key, ktery jsem ziskal tim zaplacenim upgradu.
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2013 11:26

Ta čistá verze je opravdu čistá, tj. z originálního média? Nebo jsi to stáhl někde bůhví kde?
Nenapsal jsi, jestli přesně tvůj model má podporu od výrobce pro Windows 8.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod forrest23 25. 3. 2013 11:34

Je to od buhviodkud... Ale to by nemel byt problem, ne? Je to klasicke instalacni DVD, sice vypalene, ale zadan legalni product key, system aktivovany.

Win 8 je podporovan v tomto modelu.
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 3. 2013 11:46

Pokud je to bůhví odkud tak bych začal problém hledat tam :) plno bordelu v OS který ty nevidíš
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2013 12:09

No to jsem tušil, takže už napadený instalační obraz. Pak se není čemu divit, že to funguje podivně ;)

Nech si poslat originální instalační DVD a systém nainstaluj z něj.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod forrest23 25. 3. 2013 12:23

A jak mohu objednat originalni DVD?

Nebo jde to nekde stahnout?
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2013 12:34

Přes web https://www.mswos.com/, kde zadáš údaje o své objednávce Windows 8.
Bari007
VIP uživatel