HP 6735s - LCD ukazuje modrou barvu místo bílé a žluté

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Evandro 29. 10. 2014 23:46

Ahoj, mám HP 6735s, je to sice už vcelku dědeček, ale mně stačí a aspoň půl roku by mi ještě fungovat mohl. Mám ho 6 let, ale ve velkém ho využívám asi jen poslední rok. A včera se mi z ničeho nic "zbláznily" barvy. To znamená, že vše vypadá normálně, jen na některých místech je místo bílé a žluté taková světle modrá barva. Třeba při psaní tohoto příspěvku mám celé textové pole světle modré a jen kolem písmen jsou bílé stíny. Nebo třeba ve Wordu mám místo bílého "papíru" taky světle modrý. A třeba při psaní mailu je to zatraceně nepříjemné. Zkoušel jsem už i připojit druhý monitor a na tom je vše v pořádku, čímž tedy můžu vyloučit problém s grafikou. Také jsem zkoušel tzv.hard reset s vyjmutím baterie a bez efektu. Takže to vypadá na nějakou závadu přímo s monitorem. A podívat se dovnitř beru až jako poslední možnost. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo víte v čem je problém či jak to řešit?

Předem díky.
Evandro
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 10. 2014 07:15

Napřed by to chtělo vyloučit, že jde o softwarový problém. Kdybys totiž například omylem spustil nástroj "Kalibrace barev" z Windows, pokud bys to projel a naklikal nesmysly, vytvořený kalibrační profil se uloží POUZE PRO DANÝ MONITOR. Při připojení jiného monitoru by byl obraz O.K. Totéž by za tebe zvládl udělat i nějaký program.
Tedy dotaz: po nabootování z nějakého live CD linuxu to vypadá jak? A nebo co bios, je taky modrý tam, kde by měl být bílý?

Když vlezeš do ovladačů grafické karty (například u mne Ovládací panely\Vzhled a přizpůsobení\Ovládací panel N-vidia\monitor\Upravit barevné nastavení plochy), je tam nějaká správa barev? Pokud ano, zkus ubrat modré na jasu nebo kontrastu, co se stane.

Možná poškozený kablík mezi monitorem a laptopem, když různě natočíš obrazovku laptopu, obraz zůstává stále stejný?

EDIT: opraveno s ohledem na to, že HP Compaq 6735s není monitor, jak mě nevím proč napadlo, ale laptop :oboze
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Evandro 30. 10. 2014 18:45

Nejdřív jsem zkoušel ten Linux, tam to bylo stejné, taky modrá místo bílé. A ano, tak to bylo i v BIOSu. Ale pak jsem zkusil poštelovat ty ovladače od GK - stačilo ubrat trochu jasu a problém byl vyřešen :tleskani I když je zajímavé, že třeba na kurzoru, ať už je v podobě šipky nebo třeba "ruky", zůstává takový světle modrý kousek, ale to je naprosto nepodstatný detail, který mě netrápí. Jen nechápu, jak je možné, že se to tak samo přenastavilo? Na druhou stranu, už vím, že u počítačů se člověk někdy nemůže divit ničemu. :-D Jen škoda, že mě to nenapadlo samotného a zbytečně jsem se kvůli tomu včera celý den rozčiloval :lol:

Díky za pomoc :-))
Evandro
Junior