Přehřívání MSI GE40

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Djoker 22. 11. 2014 11:45

Ahoj všem,

mám docela akutní problém s mým notebookem MSI GE40 http://notebooky.heureka.cz/msi-ge40-2oc-234cz/specifikace/#section. Poslední týden se zahřívá při vytížení jako nikdy předtím. Příklad: při hraní náročnějších her kdy je potřeba dedikované grafické karty nVidia GTX760M, se zahřívá motherboard až na 95 stupňů ! (například WoT běží prvních 20 min normálně na 40-35 fps na vysokých detailech a vlivem zahřívání fps klesá až na nehratelných 18 fps). Chladící podložku používám, je však nějaká no-name a dle mého dostatečné chlazení neposkytuje. Chtěl bych se tedy zeptat co bych měl s tímto problémem udělat - odnést ntb do servisu nebo zkusit nějakou jinou chladící podložku ?

(přikládám screen tak 2 min po vypnutí hry a screen teplot při normální kancelářské práci a prohlížení internetu neboli když počítač není vytížen a má příjemnou a normální teplotu)


Snímek obrazovky (4).png
Po vypnutí hry


Snímek obrazovky (6).png
Bez vytížení
Djoker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 22. 11. 2014 13:04

Muzes to vycistit a prepastovat, to je tak vse. /divil by ses, kolik bordelu treba za pul roku ntb nachyta do chlazeni/
Chladici podlozky nejsou vsemocne a daji dolu jen nekolik stupnu, a to ne se vsemi ntb, zalezi, jestli vubec fouka dovnitr, nebo jen proti plastu...

Jinak kupovat 14' s tak vykonnou gpu byl teda napad...ale kdyz ty msi vypadaji na papire tak hezky, ze :-)

Jo a teploty po vypnuti nejsou relevantni, to jsou teploty pri hrani samotnem, takze hwmonitor a nechat na pozadi.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Djoker 22. 11. 2014 16:46

Děkuju moc za tipy. ;-) Jsem úplnej blbec, že jsem si hned nevzpomněl na to vyčištění -_-

Tenhle model byl takový sweetspot - malý, výkonný, slušná baterka a cena do 1000 Eur

A ten screen s teplotama tu za nějakou dobu hodim ...

-- 23. 11. 2014 13:43 --

Snímek obrazovky (11).png
Při hraní
Djoker
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků