HP EliteBook 8560w - přehřívání

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nyny 7. 6. 2016 13:46

Zdravím,
vlastním notebook HP EliteBook 8560w - LG664EA o této konfiguraci:

PC model: Hewlett Packard EliteBook 8560w model LG664EA
Základní deska: Hewlett Packard 1631, Intel QM67 Sandy Bridge
CPU: Intel Core i7 2630QM Sandy Bridge
RAM: DDR3 16GB (4 x 4096MB) Dual channel, PC3 - 10700 (667 MHz)
GPU: nVidia Quadro 2000M (GF106M), 2048 MB 128bit
Audio: Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B2]
LAN: Intel 82579LM (Lewisville) Gigabit Ethernet Controller
WiFI: Intel Centrino Advanced-N 6205 AGN 2x2 HMC
HDD: WDC WD7500BPKT-60PK4T0, 750GB, 16GB, NCQ, 7200ot, SATA III
Optical Driver: Hewlett Packard BDDVDRW CT30L BD-ROM / DVD-RW / CD-RW, SATA
Display: Hewlett Packard IPS DreamColor FullHD 1920 x 1080 15,6" 16:9 - LP156WF3-SLB1 or SLB3

Notebook už není žádný mladíček, vlastním ho více jak pět let. Ale starám se o něj jako o vlastní:-) Mám ho doma na pracovním stole a nebo ho v batohu převezu do kanceláře, kde cvaknu do DockStation.

Co se týká dosavadního fungování, nemohu si stěžovat. Ale v poslední době se celkem často točí ventilátor na vyšší otáčky, než jsem zvyklej a když spustím něco náročného (třeba jsem si chtěl po dlouhé době zahrát Lineage 2), tak notebook po chvíli začne hučet jako startující letadlo, dost se hřát a cca po půl hodině se vypne. Pak hodinu vůbec nereaguje (asi než vychladne) a když jde spustit, tak pak funguje zase normálně.

Chci se proto zeptat, nebylo by dobré s ohledem na staří notebooku nechat přepastovat chladič na procesoru? Myslíte, že to pomůže? Nebo nějaká jiná rada?

Moc díky
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mjseven 7. 6. 2016 14:18

Na tuty je zanesený chladič prachem a ventilátor už přes něj neprotlačí dost vzduchu. Přehřátí pak způsobí to vypnutí. Nejlíp dát do servisu. Nebo si noťas opatrně rozebrat (u většiny typů co jsem měl v ruce stačilo vyndat klávesnici) a chladič vyčistit.
mjseven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vemeno23 7. 6. 2016 15:22

Přepastovat a vyčistit si zaslouží po roce, ne po pěti :-).
Vemeno23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2016 16:10

Okamžitě vyčistit. Ony tyhle stroje nejsou tiché, ale zato velmi, ale velmi dobře chlazené.

Jinak ano, půlroční nebo roční servis se hodí ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 7. 6. 2016 17:03

Moc díky za rady, už jsem koupil pastu Arctic Cooling MX-4 a stlačený plyn. Jak budu mít čas, tak to vyčistím a přepastuju.

Vím, že to sem nepatří, ale zeptám se, myslíte, že má cenu u tohohle notebooku vyměnit plotnový disk WD 750GB za nějaké SSD? má jen SATA.
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 6. 2016 17:05

Proc ne, porad je to dost vykonny ntb, ssd bude dost znat, i kdyby neco odeslo, ssd pouzihes do dalsiho stroje.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2016 17:06

Jestli to má smysl? To je špatná otázka. Otázká má znít jaký SSD se v dané ceně dá koupit :)

Kingston Savage, KC400, Adata SP920, Transcend 370s.

Si piš že to má smysl ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 7. 6. 2016 17:33

Dobře, tak který vybrat? Musí být určen pro SATA, minimální kapacita je 480GB a cena do 5.000,- Kč.

Co třeba:
- Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Basic
- Crucial MX200 - 500GB
- ADATA Premier Pro SP920 - 512GB
- SanDisk Extreme Pro SSD - 480GB

Nebo úplně něco jiného?
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2016 17:47

Přečti si prosím ještě jednou můj příspěvek :)

Za mě tedy KC400 - 512GB za bratru krásný 4k Kč
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 7. 2016 21:32

Jó, taky mi to HP postupně začalo dělat. Vyčištění nepomohlo a tomu přepastování dávám malou šanci. Myslím si, že stárnou součástky ve spínaném zdroji a ztrácí účinnost a proto hřeje a pak ho vlastní tepelná ochrany vypne. Ohřívá v proudu vzduchu vše až k výstupu. Ze zoufalství jsem drsně vyvrtal větrací otvory pod HDD (kde není nebezpečí doteku, je tam Hitachi a skoro nehřeje) a ještě v lemu kastle přední hrany, abych se nedotkl nějaké elektroniky. Pro teď to pomohlo. Až to přestane pomáhat, poletí do odpadu ...ekologicky.
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků