Dell ispirion 15 7000 gaming někdy nefungují některé klávasy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hakanan 23. 12. 2019 12:41

Dobrý den.
Nedávno se mi objevil problém, kdy náhodně přestávají fungovat některé klávesy namátkově, které jsem zaznamenal (F2,ř, ž , Delete, 8, levé dolní Ctrl). Tento jev se stává zcela náhodně a vždy nefungují všechny tyto klávesy. Jelikož se k tomu přidal problém s hlukem jednoho chladiče, využil jsem NBD servis. Při 3 návštěvách technika (na poprvé měl sebou špatný díl na zcela jiný typ notebooku, což zjistil až po kompletním rozebrání, napodruhé vyměnil komplet chlazení, na potřetí mi vyměnil celou desku s tím, že při předchozích demontáží bylo s deskou dost manipulováno a i problém s klávesami by to mohlo odstranit ) se samozřejmě problém s klávesami neobjevil. Bohužel problém i poté stále přetrvává. Nemá někdo nějaký typ co to může způsobovat? Mechanické poškození klávesnice či například vylité pití do ní, nic takového se mi nestalo. Nějaký software problém? Ovladače? Na toto moc zkušený bohužel nejsem.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 12. 2019 16:35

Problém se projevuje i po připojení externí klávesnice?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakanan 23. 12. 2019 17:01

To mě taky napadlo zkusit. Bohužel zrovna jak na potvoru, když se mi to stane, nemám možnost to vyzkoušet. Dnes odpoledne od napsání úvodního postu se to stalo dokonce 2x, poprvé po projetí antivirem, pročištění, restartování, promazání historií, vytáhnutít napájení a všemoných pokusech se to zase rozběhlo napodruhé jsem to cíleně zkusil znovu odpojit a připojit od napájení a hned to začalo zase fungovat.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 12. 2019 17:36

Zkus vyzkoušet tu externí klávesnici .. pokud se na ní problém neobjeví, tak bych nechal vyměnit blok klávesnice, pokud ten noťas máš ještě v záruce. Pokud ani to nepomůže, tak bych spíš hledal problém v SW.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 23. 12. 2019 18:58

Vyskúšal by som live distribúciu Linuxu.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 12. 2019 19:16

Jak se chová klávesnice v jiném uživatelském profilu s právy skupin USERS?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hakanan 7. 1. 2020 14:39

Tak opravdu nevím, čím to může být. Nefunkčnost kláves se namátkově stále opakovala i několikrát za den. Při posledním výpadku klávesy nefungovaly už 3tí den v kuse (už jsem chtěl řešit servis s tím, že je to už trvalý stav), konečně se mi podařilo při výpadku použít externí klávesnici. Po připojení klávesnice a jejím rozpoznání psaní kláves přes ní bezproblému fungovalo. Poté, co jsem klávesnici odpojil se najednou rozchodila i klávesnice na notebooku a zatím se výpadek už po podezřelou dobu neobjevil.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hakanan 20. 1. 2020 10:47

Tak po téměř 2 týdnech se problém zase objevil. Po připojení a následném odpojení externí klávesnice zase vše funguje. Není možné, že je poškozen nějaký ovladač v systému? Popřípadě není možné provést nějakou preventivní opravu systému či samotného ovladače, pokud nějaký je?
Hakanan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků