NB HP ProBoox4540s se po vypnutí už nenabootoval

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 9. 2. 2020 19:33

Kamarád má NB HP ProBoox4540s Intelinside s OS Win8.1 64-bit a potřebuje ho jen na kancelář, komunikaci a internet.
Večer ho vypnul a ráno už se mu na displeji neukázalo nic. Vůbec nic. Po zapnutí se jen rozsvítí kontrolky. Baterie a připojení na nabíjení je OK.
Radil jsem mu na dálku, vyzkoušel ho na externí monitor a neukáží se ani texty obvyklé při boot. Prostě asi mrtvý výstup z grafické karty?
Nemá někdo podobnou zkušenost z tímto NB?
Pokud ano, jk to opravit?
Díky za každnou radu
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2020 21:20

Hučí - točí se HDD ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 10. 2. 2020 09:34

Dík za odpověď. Nehučí, je tam SSD a větrák u procesoru se mu prý točí jen když je to přehřáté. Za normálního a krátkodobého se prý neroztáčí. Podle mne by se museli i při vyndaném HDD(SSD) ukázat na doispleji úvodní údaje bios. To ani ťuk, Prostě pořád černý displej jak interní, tak externí. Je možný nějaký zkrat u vodičů mezi základnou a víkem? Pokud by byl nějaký drát k internímu displeji přerušený, tak by naběhl externí monitor že jo?
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 10. 2. 2020 13:41

Má tam s procesorem Intel grafiku Intel HD nebo grafiku Radeon?
Je nějaký zvukový projev - nějaký počet písknutí při startu?
Co vyjmout baterku a bez napájení (je tam sice ještě ta interní 3V) nechat odležet několik desítek minut...
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2020 20:57

Pokud mu nefunguje ssd či čip nepoznáme, že je v háji grafika či obrazovka proto to musí nejdřív vyselektovat. Odchod grafiky nebývá tak náhlý.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 2. 2020 23:26

Držte stisknuté tlačítko zapnutí notebooku až 10 sekund, případně do první nějaké reakce.
Někdy se notebooky nesprávně přepnou do spánkového režimu, a pomůže až tento vynucený restart.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 17. 2. 2020 17:08

Dal jsem to do servisu a je to prý neopravitelná grafická karta na desce. Tak jdu shánět jiný. Ach jo!
samarit
Junior