Lenovo T450 - problem se zapnutim

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Z. 12. 7. 2020 00:47

Zdravim panove,

manzelce jsem dal doma na filmy/internet Lenovo T450 a obcas se stava (jednou za 2-3 tydny cca), ze kdyz chce notebook zapnout, tak tlacitko nereaguje. Musim vzdy notebook rozebrat, odpojit obe baterky a pripojit notebook do site. Potom muzu zase obe baterky zapojit, notebook dat zase dokupy a vse funguje.

Na notebooku neni nic specialniho, zadne poskozeni...rozsirena RAM na 12GB (ale oba moduly 1.35V, CL11 i rychlosti). V BIOSu vsechny veci jako Rapid Start a SpeedStep apod. vypnute.

Netusite, v cem by mohl byt problem? :hm
Diky za rady
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 7. 2020 07:28

Ve Windows 10 (?) je také vypnutý v skryté konfiguraci napájení rychlý start Windows?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 12. 7. 2020 09:35

"Fast startup" jak je u toho nastaveni tlacitek napajeni? Jo, vypnuty
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 7. 2020 16:19

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/solutions/pd10060
Jakoby s tím počítali, bod 5. Reset při vypnutém napájení z adaptéru. Pomůže i toto? ...EDIT: CHYBA ODKAZU
Naposledy upravil meda2016 dne 13. 7. 2020 05:57, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 13. 7. 2020 00:26

Bohuzel mi ten odkaz ukazuje - je to user guide k t450? Tu jsem jiz prochazel (ale mozna jsem neco minul) O co v tom bodu jde? Zkusim to hned pri dalsim projeveni problemu.

Kolega z prace mi doporucoval, ze mam necim tenkym (pouzivam to maly udelatko na otevirani SIM slotu u telefonu) zmacknout to nouzove tlacitko reset mezi baterkou a diskem? Nicmene mi to nepomohlo :(
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 7. 2020 06:15

Ano, ano, původně byl na odkazu obrázek spodku T450 a bodem 5 označený ten Emergency Reset. Ne že by pomohlo na vždy, ale myslel jsem jako rychlejší oživení (přestože je to původně zamýšlenou pro vypnutí).
Má se to udělat při vypnutém napájecím kabelu z adaptéru.
Dlouhý stisk pravděpodobně(?) resetuje obsah CMOS, nevím, jestli bych do toho šel kvůli volbě parametrů disku!
Pak už mne jen napadá, že uvnitř je možná stará baterka 3V, ale to už je nepravděpodobná závada - spíš naopak pomáhá tomu, že to oživíš vyjmutím baterek.
V manuálu jsem nic napovídajícího nenašel https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 4615296152
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 13. 7. 2020 15:35

Ten Emergency reset jsem zkousel no, bohuzel bez uspechu.

Na baterku se podivam, ale neprijdou mi "stare" - je to proste byvalej firemni laptop, co jsem si pak odkoupil (3-4 roky starej, ale vydrzi na baterku porad hodne dlouho) za hubicku.

Fakt me uz nic nenapada...nejhorsi je, ze kdyz udelam nejakou zmenu, musim pak 2-3 tydny cekat, nez se ten problem projevi znova. Porad si myslim, ze to bude neco v BIOSu, ale uz nevim co :-( :-(
Petr Z.
Junior