Notebook se zasekne, lze jen natvrdo vypnout

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BorisCerny 20. 7. 2020 21:16

Dobrý den,
Z ničeho nic se mi začal zasekávat notebook. Notebook se při běžném používání (i při prohlížení internetu) z ničeho nic zasekne. Nejde s ním dělat nic jiného, než natvrdo tlačítkem vypnout. Když ho nechám zaseknutý, vyskočí modrá obrazovka s hláškou DPC Watchdog violation. Když notebook ihned zapnu, většinou se znovu zasekne hned třeba po půl minutě nebo třeba už na přihlašovací obrazovce. Notebook už byl u dvou opravářů. Oba dva notebook rozebrali, vyčistili, přeinstalovali, zkoušeli zátěžové testy a oba mi řekli. Notebook je v pořádku, není důvod, proč to dělá, mně už to nedělá, přijďte si pro něj. Doma v obou případech celý den fungoval, ale druhý den opět úplně to stejné. Zasekne, a pak už třeba nejde ani zapnout na nějakou dobu.
Nemá někdo nějaký nápad, co by to mohlo být? Když už ani opraváři neví, tak nevím, kam jinak se obrátit.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2020 21:37

Typ stroje?

OS?

Disk?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 20. 7. 2020 21:38

BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2020 22:07

Hmmm. Pavián ... tomu pomůže už jen gravitace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 20. 7. 2020 22:16

Nemusíte mě urážet za výběr notebooku, v té době jako jediný odpovídal mým požadovaným požadavkům.
A jestli se mi chcete vysmívat, že nerozumím počítačům, tak to si můžete nechat pro sebe...
Já tady nechci řešit jestli ten notebook je dobrý nebo špatný, ale řešit problém, který nastal.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2020 22:19

Ano, výběr byl špatný. Požadavky by splnila řada jiných strojů, ovšem vyšší kvalita by znamenala vyšší cenu.

Co pomůže? Autorizovaný servis výrobce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 20. 7. 2020 22:22

Tak děkuji za pomoc...
Moc nechápu, proč se na to ptáte a reagujete, když jediné co na to napíšete, je arogantní posměšný komentář, a poradíte mi autorizovaný servis....
S takovým přístupem toto fórum vůbec nemusí existovat, protože to můžete napsat ke všem příspěvkům, kdo má nějaký problém...
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 7. 2020 22:47

Panebože co nechápeš na tom že sběrný dvůr to jistí?

Prostě asi je tam nějaká HW zrada a je to na odpis....

Prostě ještě můžeš zkusit pro jistotu nabotovat nějaký jiný OS z usb zda se to taky kousne, případně vyzkoušet jiný HDD zda to nedělá on. (Případně skontrolovat smart.)

Udělat test ram (memtest).

A pokud se to bude kousat tak hod do dálky.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisCerny 20. 7. 2020 22:59

Jak nechápu.. mně nikdo neřekl, že je na odpis. Kdyby mi to ti chlapi, u kterých to bylo řekli, tak sem ani nepíšu a neřeším to. Mně jde o to, že dva servisy nezávisle na sobě mi řekli, že s notebookem nic není a nechápou, proč to dělá, protože podle nich je v pořádku. Tak nechápu, proč jste na mě tak agresivní. Jen nevím, co s tím dál dělat, tak se obracím o radu na internet, když místní opraváři neví. A jestli si myslíte, že je notebook v *****, tak to jde napsat i normálním způsobem. A ne ze mě dělat debila, jen protože sem si koupil HP. Může se vám ***** Mercedes i Dacia, a když to dovezete do servisu, tak se vám nikdo nevysměje, že jezdíte s autem na *****. Každý má jiný požadavky, a já nepotřebuji notebook za 50 tisíc. Tenhle je zcela dostačující a dost mě sere, že nevydržel ani dva roky, tak se to snažím řešit než abych hned vyhodil 25 tisíc za nový....
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2020 23:49

Takový ten "takyservis" ... dneska se každý tváří, že rozumí pomalu i kvantové fyzice, ale reálně absolutně netuší, která bije. Takových "takyprofesionálů" je v každém okresním městě aspoň tucet. A výsledkem toho jsou přesně tyhle příspěvky.

PS nebýt to čórka, má dva roky záruku. Pokud nemá jen protože IČO, dobře Ti tak, aspoň se Ti pro jednou ten odpočet vyplatil.

PS/2: Solidní prodejci dávají 24 i pro IČO, no a solidní notebook (čti: nikoliv Pavián) má klidně 60 NBD, klidně i pro to IČO.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 09:31

Já jsem student a notebook byl koupený normálně na Alze. Ok omlouvám se, to sem napsal špatně, již je po záruce asi dva měsíce. Takže žádná šmelina ani odpočet v tom není.
Dobře, jelikož ten notebook je asi opravdu už po smrti, tak jaká značka je tedy dobrá? Já si vždycky myslel, že zrovna HP jsou kvalitní pracovní notebooky.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 21. 7. 2020 10:17

HP je široký pojem. HP Elitebooky môžme považovať za kvalitné pracovné notebooky. HP Pavilion je odpad nejak poskladaný zo šmejdových komponentov a vyslovenou modlitbou od výrobcu aby to nejak vydržalo 2 roky.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2020 10:47

Nejde o výrobce ale modelovou řadu. Jsou stroje který bych si od HP koupil, viz příspěvěk výše - elitebook, asi ten probook by šel. Ale Pavilion nikdy. Acer? Ano travelmate klidně, aspire? A dříve Extansa? No way! A takhle se dá pokračovat dloooouho. Nicméně Pavilion není dobrý teď, nebyl dobrý před rokem a ani před pěti.

Pokud je podle nich v pořádku, tak asi je v pořádku ne? A no stress.

To je jako bych ti já na základě barvy moči, řekl, že jsi úplně naprosto v pořádku. A nebyla to pravda. Protože jsem "taky doktor" ... Chápeš kam tím směřuji?

Buď to dej někomu kdo tomu rozumí - tzn nebude to chtít dělat zadarmo, ani za kilo na hodinu. Protože člověk co tomu doopravdy rozumí má svoji práce dost a to protože o něm lidi vědí, že to umí a věří mu. A když někdo dělá dobrou práci, nechá si za ni zaplatit.

Takže pokud ti nějakej servis udělá diagnostiku za hodinu i s cestou a veme si za to 200kč. Tak mi věř, že to zkusili zapnout, vyndat baterii, vyndat CMOS a hotovo.

Kdybych to měl dělat já tak by sis mohl připravit několik stokorun, možná spíš rovnou Palackého, protože taková základní diagnostika je tak na 2h a pak už je to na domluvě, jak hluboko se má člověk do problému ponořit.

A věř mi, že to co ti tady někteří lidi píšou je holý fakt, chceš li, pravda. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Minulý měsíc jsem zachránil notebook se kterým si "profi" servis nevěděl rady, napálil si hromadu hodin a udělal úplny *****. Řekl: asi je to deska. Ve své podstatě měli pravdu, byl problém na desce a to konrétně SATA řadič, který při určitých SATA instrukcích prostě umřel. Ale dojít k tomu bylo na den práce.... V jednom stroji testovat RAM, v dalším CPU, prověřit mSata SSD a klasické SATA SSD. Vyzkoušet taky klávesnici a odpojit monitor, jestli náhodou tam není nějaká zrada. Zjistit jestli je to třeba jen konektor ať už mSata, SATA na HDD nebo SATA na DVD - všude byly disky. Tady to mělo cenu, byť to byl ThinkPad T520, takže pro někoho starý krám, ale pro programátora takový zlatý grál, protože lepší klávesnic moc není a on so zvykat nechěl, takže nebyl problém zaplatit 2 dny práce a opravit něco co podle jiných už nemělo cenu opravovat, ba se jim to ani nechtělo dělat.

No ve finále je to jen o tom. Stojí mi ten notebook za to, abych s ním ztrácel čas a peníze? Nebo bude lepší koupit novej?

PS: Přišel jsi si sem pro radu, trochu pokory je asi na místě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 7. 2020 12:16

Kolega to napsal presne tak hezky a obsahle, jak se mne z mobilu jednoduse nechtelo. 100% se pod nej podepisuju. Diky, ze sis nasel ten cas.

Pro tazatele: Pavilion, slangove nazyvany "Pavian" urcite nepatri k tem notebookum, kde by bylo smysluplne patrat po zavadach a investovat do toho dalsi penize. Chapu, ze to nechces slyset. Ale je to holy fakt.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2020 14:03

Není za co, byla chvilka času když se flashovali FW do nových switchů a já se jen modlil aby se něco neposralo, tak jsem černé myšlenky zahnal takhle. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků