Zaseklý v loadingu

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 17:46

Dobrý den,

Kamarádce neustále vyskakovala tabulka s automatic repair na windows 10 a nemohla se dostat do windowsu, tak notebook strčila do mých rukou. Já vyzkoušel pár věcí podle internetu, ale nic nepomáhalo. Poté jsem narazil na návod jak zabránit spouštění windows 10 s automatic repair, to znamená, aby při bootu do windowsu byly ignorovány jakékoliv chyby při startu PC a nespouštěla se tak automatická oprava. A v tom je ten háček. Nyní jsem seklý v nekonečném loopu při loadingu. Vyskočí logo počítače (Lenovo) a asi 5 sekundách se restartuje a takhle pořád dokola. Nyní se nedokážu dostat ani do CMD, abych znovu povolil automatickou opravu, ale ani do boot menu skrze tlačítko DEL nebo F12 jak to obvykle bývá. Nějaká rada pro ztraceného amaterského ajťáka?

Předem díky za ukamenování a vaše rady.
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2020 18:27

Provést novou čistou instalaci systému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:06

Škoda, že zde nejdou zasílat videa, ale zkusím to popsat lépe:

1. Vložím flash disk s bootovacím mediem do USB portu
2. Zmáčknu start PC
3. Naběhne logo Lenovo s točícím se kolečkem pod ním
4. PC se po zhruba 5 sekundách vypne (restartuje)
5. znova se objeví logo Lenovo s točícím se kolečkem

A tak dále, prostě pořád dokola, nejsem schopen se k Biosu (bootovacímu menu dostat) nezlze tudíž reinstalovat.
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:08

Dobrý den,

pan Milsimr má pravdu. Ten systém je v dezolátním stavu pokud tohle dělá.

Doporučuji kompletní formát jednotky a čistou instalaci Windows. Nikoliv pouze přeinstalace Windows.

https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:14

Přesně dle tohoto návodu jsem to již zkoušel avšak neúspěšně, stáhl jsem tento program a nechal ho pracovat na nové bootovací jednotce (USB-flash disku), poté jsem jen vložil do ntb a klasicky zapnul a nic nového se nestalo. Natočím takové rychlo video a plácnu jej na Youtube, zachvilinku pošlu odkaz
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:19

U některých Lenovo je vstup do BIOS přes klávesu F1. Nepíšete model NTB.

Respektive systém startuje stále z jednotky C:\ (stále dokola)

Někdy je možnost volby F11 kdy lze zvolit ze které jednotky sse má systém spustit. Bohužel neuvádíte model notebooku.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:22

Odkaz na video, kde je vidět start PC, jeho reset a nakonci, že opravdu mám užitou flashku kde je nahráno bootovací medium

https://www.youtube.com/watch?v=UaytlXq ... %C5%A1Hlub

-- 25. 9. 2020 20:23 --

Model ntb je Lenovo G50-80, omlouvám se, řeším to tak nějak narychlo
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:25

Rozumím, ale jak si můžete bejt jistý, že se jedná o start z USB?

Ten model NTB máte?
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:26

Lenovo G50-80
Model name: 80e5
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:28

Mělo by to jít přes stisknuté tlačítko: OneKey Rescue

-- 25. 9. 2020 20:29 --

fn+F2 a položka BOOT a zvolit USB nyní uložit restartovat a instalovat systém z USB

Tady máte návod: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:35

Tak tomuhle ani nedokážu uvěřit, jsem naprostý blbec, ale tohle je pro mě novinka, děkuji za rady

-- 25. 9. 2020 20:36 --

Ještě jedna maličká otázka, dají se nějak zachovat data nacházející se na disku ?

-- 25. 9. 2020 20:38 --

Další věcí je, že bych potřeboval zjistit windows product key, jelikož nikde na účtence/krabici/notebooku spodní straně se nevyskytuje, nějaká možnost ?
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:41

Nejste, jedná se o atyp...

Dá, ale postup je složitý. Musel byste použít distribuci linux...

Já myslím, že produkt key je uložen v UEFI.

-- 25. 9. 2020 20:43 --

Osobně bych ten HDD demontovala a zapojila do stoláka a data si z něj vytáhla.

Ve vašem případě tak budete opravdu nucen se tam dostat přes linux.

Ještě bych zkusila nastartovat PC přes USB a pokusit se o automatickou opravu Windows 10. Zkuste to.
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:46

Dříve v nabídce automatic repair jsem si všiml, že se nabízí možnost reinstallovat windows a zachovat data, není to jedna z možností jak zachovat alespoň fotky, či docx dokumenty?

-- 25. 9. 2020 20:50 --

Automatickou opravu jsem zkoušel a našlo to chybu v C:/Windows/System32/LogFiles/srt/SrtTrail.txt

-- 25. 9. 2020 20:52 --

Nejsem si úplně jist co myslíte pod startem PC přes USB ?
Hlubovec
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 25. 9. 2020 19:55

To je ale pouze reinstalace. Je možné, že problém bude přetrvávat. Nicméně pokud se to podaří doporučuji zazálohovat data a potom provést čistou instalaci z USB flashdisku.

Abyste měl v BIOS/UEFI start systém nastaven z USB flashdisku a PC nestartoval z jednotky C:\

Doporučuji, ale zazálohovat data před jakoukoliv reinstalací!

-- 25. 9. 2020 20:57 --

Na disku by měla bejt skyrtá partitions ze které je možnost systém opravit/reinstalovat. Nicméně i tak je možné, že původní HDD partition se bude formátovat. O ty data opravdu přijdete. Než cokoliv začnete dělat zazálohujte si vše. Nejsme si 100% jistá jak to tam je a jak je vás HDD rozdělen. Tady na to pozor.
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Hlubovec 25. 9. 2020 19:58

Ano, ale přeci když nastavím v BIOSU/UEFI start skrze USB, tak se mi přece pustí nová instalace windows, jakožto bootovací medium na flashce, není to tak ? Tudíž příjdu o všechna data?

-- 25. 9. 2020 21:03 --

Tou zálohou dat skrze linux je myšlena instalace, například Ubuntu, jakožto druhého OS a stažení dat z HDD?
Hlubovec
Junior

Další stránka