Rozpad obrazu na NTB

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 5. 2021 23:08

Zdravím,
na rok a něco starém NTB se objevuje rozpadání obrazu při pohybu myší - viz video vč. detailu na syst. prostředky (RAM) - asi to bude nečitelné.... při té ukázce bylo využití 3,1GB z 3,8GB RAM.
https://youtu.be/rpgvqNNj45s
- dělá to občas nepravidelně, někdy po půl hodině a jindy po 4 hod práce a potlačím vadu jedině pomocí off/on režimu spánku, a to ihned, takže to si není přehříváním. Při naklápění displaye vada nevzniká ani již v běhu vada nereguje, tudíž dráty jsem vyloučil. Původně jsem se domníval, že jde o klasicky nestíhající RAM když dost času jedu na >30 otevřených karet v Chrome, ale dnes náhodně se stalo i při otevřených pouze 4 kartách, což mě už vytočilo a dokopalo konečně po cca 2 měsících od prvního výskytu poruchy zkusit se zeptat zde.
Laboroval jsem i s nastavením virt. paměti stránkovacího souboru až na doručované maximum 4x RAM, ale to bylo snad ještě horší, ne jen cukání ale až svislé pruhy a plynulé ztmavování screenu....takže jsem to vrátil na "Velikost určí systém", dává tam cca 7,2GB.
Železo:
https://www.umax.cz/umax-visionbook-14w ... #technical
Jinak na kartě se syst. prostředky není u jedn. komponent NTB žádná signalizace vady vykřičníkem, v záznamu poruch běhu W10 taky nic. Divný je, že projev vady nejde natočit pomocí Win+G záznamu.

Díky za každý podnět/názor co s tím? Nějaké podněty k diagnostice nebo mám zkusit změnit něco v nastavení W10?
Nebo je to zralé na servis..
Naposledy upravil tom brava dne 2. 5. 2021 20:40, celkově upraveno 5
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 5. 2021 23:28

Servis problém displaye
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 5. 2021 03:28

Osobně bych vyzkoušel jiný OS - live verzi linuxu zda se to bude taky dít, pokud ano je to HW problém.

Osobně mi to příjde jako přímo HW chyba toho LCD panelu, co to udělá když to blbne a připojíš k tomu externí LCD?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 2. 5. 2021 11:24

zkusím ext. LCD příležitostně (problém je že se to děje nepravidelně, odvčera se vada zatím nevrátila....) laborovat s ovladači grafiky/monitoru nemá v tomto případě smysl, že?
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 5. 2021 16:15

Podle mě ne protože podle mě to není chyba grafiky, ale podle mě je to chyba toho LCD panelu.

Možná pokud se můžeš mrknout tak bych skontroloval kabely k tomu LCD z MB.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 5. 2021 01:49

tak dlouho mu to nevydrželo
https://www.youtube.com/watch?v=bKHmssmzNnI
1:00 obraz zmrznul a blednul
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 5. 2021 06:55

Proč se pořád ptáš?
Už první odpověď byla správná:
polda píše: Servis problém displaye

Co s tím?
tom brava píše: je to zralé na servis..

Jedině pokud je NB v záruce.
Oprava/výměna se IMHO nevyplatí. Bude to dražší než zůstatková cena NB.
Co taky čekáš od laciného křápu? :-/

Příště se zeptej před nákupem, ne až s křížkem po funuse.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 5. 2021 08:58

protože mě vrtá hlavou, proč je třeba 12h v pohodě a až pak se to projeví bez extra podnětu a jsem laik přes PC techniku, tak se radši zeptám expertů tady
samozřejmě, že půjde na servis - je v záruce do ledna 2022, ještě prubnu ten ext. monitor a udělám video, a pak pofrčí na reklamaci, jen jsem nervozní z toho, že se vada jako na potvoru nemusí v servise projevit....
ty hejty si nech od cesty, náhodou mě to přišlo (za čtyřku a něco v akci) jako super cena/výkon a plně výkonově pokrývající moje "kancl" nároky + ten fičák náběhu woken z SSD a absolutní nehlučnost mě ohromuje ještě i ted rok od koupě...vzhledem k vývoji cen NTB za poslední rok lituju, že jsem rovnou nevzal 2 kusy
Naposledy upravil tom brava dne 3. 5. 2021 16:18, celkově upraveno 7
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 5. 2021 09:19

Nějak nechápu co tu tedy řešíš?

Je to v záruce takže reklamace a k reklamaci ukázat videa.

To jak to začalo blednout to vypadá že to nebude ani kabel k LCD, ale přímo na 99,999999999999999999% vadný přímo ten LCD panel.

Prostě nějaký čip se hřeje a ztratí kontakt tak to pak zobrazuje nesmysly.....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý