Neunguje internet Sony VGN-FS515B

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2021 12:28

Na starší NB Sony Vaio (Sony VGN-FS515B) jsem nainstaloval Win 8.1 32bit. a některé kancelářské programy - běžné vybavení. Orig. ovladače sedí bez problémů.
Všechno funguje celkem svižně - žádný problém.
Wifi adaptér nevykazuje žádnou vadu. Připojení na kabel také ne.
Přesto se žádný prohlížeč nedostane na internet. Vyzkoušel jsem IE, Firefox, Chrome - dokonce i minimalizovaný Pale Moon.
Nechápu.
Dík za každou radu.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 24. 4. 2021 13:25

My taky nechápeme.

Žádné údaje abychom mohly usuzovat kde je problém, věštecká koule je zde.

PS. Abych nebyl zlej......

Jiné zařízení se na internet dostanou?

Jakou IP dostala ta síťová karta?
Jakou IP má tvůj router?
Ping na IP routeru funguje?
Co DNS jaký máš nastaven?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 4. 2021 14:07

DNS servery majú občas výpadok., pred nedávnom aj ten od google.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2021 14:26

Když dám skenovat síť, tak mi to přes wifi bez problémů najde připojená zařízení
Vidím IP routeru, pořítače jiného PC, mobilu a tabletu...
Adaptér wifi je spuštěný a bez problémů
DNS bylo nastaveno automaticky - změnil jsem na 8.8.8.8 a 8.8.8.4
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 4. 2021 14:37

Nestačí zmeniť DNS, je potrebné odskúšať či funguje.
Malo by to byť možné odskúšať konzolovým príkazom "nslookup".
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2021 15:44

hm,
nslookup>Server UnKnown Adress:127.0.0.1 *** UnKnown can t find nslookup: No response from server
... a za chvíli
dns.google adress:8.8.8.8.
za za chvíli zase .... Non-existent domain
Problém stále trvá
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 4. 2021 16:46

To vyzerá ako keby sa prerušovalo spojenie. V prípade wifi to môže znamenať, že sa ustavične odpája a pripája, pričom nič nesignalizuje, že by to tak robilo. Wifi opakovače to takto často robia.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2021 16:56

Změnil jsem DNS na Open DNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220) a nslookkup neukazuje chybu. Ale problém bez internetu přetrvává.
Příkaz ipconfig all neukáže žádnou IP jen "Error: unrecognized or incomplete command line ...Usage: bla bla..."
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 4. 2021 17:29

Acer jsem z XP dostal na 8.1 ale Sony ani za boha,tak jsem jej prodal. Myslím, že ovladače na síťovou kartu na tvuj FS515 prostě nejedou.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 24. 4. 2021 17:34

Teď jsem udělal tovární nastavení.
Škoda. Je to spousta času než to zase pojede.
Do včerejška se alespoň aktualizoval antivirus a vypadalo to že se k inernetu připojuje. Možná jen občas. Také skenování připojených zařízení doteď pracovalo normálně.
Prohlížeče jsem ani předtím neotevřel. Ale všechno vypadalo ok. To jsem z toho blázen!!!!
-------------
Já jsem vlastně upgradoval z W8 na W8.1. Při instalaci W8 nebyly k dispozici všechny ovladače, tak jsem upgradoval. Při W8 to chdilo hrozně pomalu. Pak ale při W8.1 to chodilo překvapivě svižně. Až na to připojení prohlížečů na internet. Uf jdu na to znova od začátku.

-- 24. 4. 2021 19:21 --

Po tovární nastavení jsem neinstaloval nic než ovladač wifi . FUNGUJe zatím!!!

-- 6. 5. 2021 19:03 --

Firefox jsem vyhodil a jiné možnosti prohlížečů jsou nanic. Vyřešil to Pale Moon - je to skvělý prohlžeč. Je to jakoby Firefox co byl kdysi, kdy byl ještě přijatelný. Je to s Pale Moon trochu mazlení s doplněním všeho co jsem měl ve FF - záložek, panelů, a hlavně doplňků. Vůbec si nestěžuji.
VYŘEŠENO

-- 6. 5. 2021 19:11 --

Jsem překvapen, jak Win8.1 funguje na staré mašině.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků