První dojmy alfa prerelease

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:00

Nový BSOD:
Obrázek
Kde je můj milovaný, starý, dobrý, textový BSOD? 8-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:26

Koukam že tvuj hyperkompatibilní HW ma mirné problemy,mně to frčí naostro bez BSOD v vmware i naostro,jenom virtualbox děla problemy.
Jinak ono je to změněný - advanced - troubleshoot a podrobne vypisy
Naposledy upravil oooooooooo dne 15. 9. 2011 13:30, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:30

To je samozřejmě virtuál. ;-)
Stará verze 64-bit MS Virtual PC.
Na přehlídku obrázků pro zvědavé nosy novinářů nemusím blokovat reálný počítač. :-D
V HVS to funguje zatím slušně.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:43

Spiš je hloupe že prvni co musi člověk udělat tak si nahodit start menu defaultně normalní at neotravuje metro,změnne bsod mě netrapi stejně člověk to řešil jinde než z te obrazovky,ale nadšení z metra vůbec nechapu,ja ho nechapu ani na mobilech ale budiž,osobni preference ovšem na klasickem desktopu je to komedie století.
Kód: Vybrat vše
Stará verze 64-bit MS Virtual PC

tam nepomahaji ani doporučene nastavení mnohdy,jedine co je stopro na všem je vmware 8.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:53

Naprosto výjimečně :-D s Tebou stoprocentně souhlasím!
Napiš své dojmy do oficiálního blogu:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums ... indowsapps
Když nás bude víc, třeba se MS chytne za nos a tuhle „parádu“ věnuje pouze pro tablety na bázi ARM. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:55

Ehhh no já si to prostě přepnul volbou v regu a nebudu hlasovat pro likvidaci funkce ktera ma obrovsky potencial aby mně za 10 minut prace hodila občas pětikilo.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 14:10

Mně se to Metro taky moc nelíbí, rozhodně nepraktické na stolní PC, kdo má dnes dotykovou obrazovku? :-X Spíš mě zajímá ten "rychlý start", zkoušíte to hoši někdo z HDD a jak rychle se načte? Ve virtualu?
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 14:17

Načte se to rychle ale to je nepodstane - mně startuji i seven 20 vteřin.a pokud si nechaš metro jako default volbu tak pokud za start budu považovat dejme tomu spuštěni aplikace X kterou si nehodiš na dlaždici moc velký rozdíl není a to prosim se nebavím o stroji s dejme tomu 40 aplikacema o který nepečuješ jako o tamagochi,pak uvidíš tu rychlost :-).To je pro mně start a ne koukaní na najetej desktop tak moc velkej rozdil v tom nebude.našel jsem už jiny věci co považuju za neuvěřitelný ale je to dev build,nicmeně jsou v mistech kde se mně nezdaji nahodné,umistněni bitove kopie jak se dostat k volbě pokud nepočitam člověka co na to jde jinak je legrační,někteří si budou myslet a to hlavně majitele noteboků že prostě nejde udělat a takových legrací je tam milion,přitom když odečtu metro a navazující kraviny na něj tak jsou to podle očekavání - Seven v bleděmodrem.Opomijim že to pofrči i na jiných platformach atd.Chválený taskmanager co lidi chváli jaka je to změna mají davno v seven jenom vědět odkud ho v jinych barvičkach vytahnout a tak je to s většinou věcí tam.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 16:01

Takže jen taková mírně vylepšená sedmička, tudíž klidně čekat na další verzi. No, ještě vyzkouším a uvidím. Ale díky :) Samozřejmě je podstatné načtení systému i s aplikacemi, které si uživatel zvolí po startu, ne jen čistej systém, neznám nikoho, kdo by měl čistej systém bez aplikací po startu :)

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod skype 15. 9. 2011 16:08

Já osobně PC vypínám jen když odjíždím na dovolenou :-) Po zbytek času jen uspávám.
Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 16:23

Novinky tam najdeš ale zatim všechny NOVINKY do jedne ktere jsem tam odhalil jsou novinky typu nechci - už jsem zvracel,nejsem žadna konzerva celkem plynule precházím mezi nekolika uplne rozdilnýma systema uz roky ,takže nejde o gui ani o to ze ikonka X je jinde ale napriklad trapne nuceni k liveid,i kdyz za prve ho mam za druhe jde to obejit ale bohuzel aniz by tam bil do očí velky napis SKIP jako u google,to je trapne a je to v tradici MS ktera sem myslel je minulosti.Male nenapadne podpasovky na neznalé.Ten system mne proste pripada jako ze v mobilnich zarizenich a internetovych sluzbach pro domacnosti to projizdime se vsema konkurentama tak to zkusime pres desktopomobil,jinak bych tu hruzu nenazval.Pri te priležitosti vylepsime pozici live.com
a zkusime resuscitovat mrtvolu MARKET na WP7 pres desktopy a tablety.Opakovany vtip ala Apple neni vtipem,maximalne spatnym,Balmer mel čuch ze s timto brutalne narazi.Pokud fakt se bude jenom ladit a nikoliv pridavat X podstatnych funkci tak jedina revoluce bude to že to pobezi na ARM a obecne tabletech.Prvni stroj podle ohlasu od developera topi jako blazen a vydrz je podprumerna.Takže asi tradični vynechani každe druhe verze win bude v mojem pripade nasledovat pokud se to od tohoto stavu což je prebeta radikalne nezmeni.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 17:33

Tak já přecházím postupně na každej systém a na každým nějakejch pár let funguju, je tedy fakt, že jsem nezačínal na DOS, nejsem zrovna žádnej starouš ^^ Od 98 do teď, co mám sedmičky.
skype: Já ho vypínám, mně to nevadí, sedmičky se načítaj rychle.

Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 26. 9. 2011 16:22

Systém je to zajímavý, škoda, že mi nefunguje většina dlaždicových aplikací, na ty jsem byl nejvíc zvědavý.

Jinak do metro vzhledu předělali i třeba přihlašování k wifi sítím, kde zatím chybí jakékoliv možnosti nastavení.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 9. 2011 16:29

Počkej si aspoň na první beta-verzi, tohle je jen náhled GUI pro zvědavé a nedočkavé novináře. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 9. 2011 16:30

co ten appstore nebo co to maji/chystaji? bude konecne instalace a udrzba software tak jednoducha jako v linuxu kde zadam:

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get install ubuntu-tweak

a je hotovo nebo mi tady zase pojede milion a dva [firma]-update.exe ?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka