První dojmy alfa prerelease

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:00

Nový BSOD:
Obrázek
Kde je můj milovaný, starý, dobrý, textový BSOD? 8-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:26

Koukam že tvuj hyperkompatibilní HW ma mirné problemy,mně to frčí naostro bez BSOD v vmware i naostro,jenom virtualbox děla problemy.
Jinak ono je to změněný - advanced - troubleshoot a podrobne vypisy
Naposledy upravil oooooooooo dne 15. 9. 2011 13:30, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:30

To je samozřejmě virtuál. ;-)
Stará verze 64-bit MS Virtual PC.
Na přehlídku obrázků pro zvědavé nosy novinářů nemusím blokovat reálný počítač. :-D
V HVS to funguje zatím slušně.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:43

Spiš je hloupe že prvni co musi člověk udělat tak si nahodit start menu defaultně normalní at neotravuje metro,změnne bsod mě netrapi stejně člověk to řešil jinde než z te obrazovky,ale nadšení z metra vůbec nechapu,ja ho nechapu ani na mobilech ale budiž,osobni preference ovšem na klasickem desktopu je to komedie století.
Kód: Vybrat vše
Stará verze 64-bit MS Virtual PC

tam nepomahaji ani doporučene nastavení mnohdy,jedine co je stopro na všem je vmware 8.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 13:53

Naprosto výjimečně :-D s Tebou stoprocentně souhlasím!
Napiš své dojmy do oficiálního blogu:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums ... indowsapps
Když nás bude víc, třeba se MS chytne za nos a tuhle „parádu“ věnuje pouze pro tablety na bázi ARM. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 13:55

Ehhh no já si to prostě přepnul volbou v regu a nebudu hlasovat pro likvidaci funkce ktera ma obrovsky potencial aby mně za 10 minut prace hodila občas pětikilo.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 14:10

Mně se to Metro taky moc nelíbí, rozhodně nepraktické na stolní PC, kdo má dnes dotykovou obrazovku? :-X Spíš mě zajímá ten "rychlý start", zkoušíte to hoši někdo z HDD a jak rychle se načte? Ve virtualu?
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 14:17

Načte se to rychle ale to je nepodstane - mně startuji i seven 20 vteřin.a pokud si nechaš metro jako default volbu tak pokud za start budu považovat dejme tomu spuštěni aplikace X kterou si nehodiš na dlaždici moc velký rozdíl není a to prosim se nebavím o stroji s dejme tomu 40 aplikacema o který nepečuješ jako o tamagochi,pak uvidíš tu rychlost :-).To je pro mně start a ne koukaní na najetej desktop tak moc velkej rozdil v tom nebude.našel jsem už jiny věci co považuju za neuvěřitelný ale je to dev build,nicmeně jsou v mistech kde se mně nezdaji nahodné,umistněni bitove kopie jak se dostat k volbě pokud nepočitam člověka co na to jde jinak je legrační,někteří si budou myslet a to hlavně majitele noteboků že prostě nejde udělat a takových legrací je tam milion,přitom když odečtu metro a navazující kraviny na něj tak jsou to podle očekavání - Seven v bleděmodrem.Opomijim že to pofrči i na jiných platformach atd.Chválený taskmanager co lidi chváli jaka je to změna mají davno v seven jenom vědět odkud ho v jinych barvičkach vytahnout a tak je to s většinou věcí tam.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 16:01

Takže jen taková mírně vylepšená sedmička, tudíž klidně čekat na další verzi. No, ještě vyzkouším a uvidím. Ale díky :) Samozřejmě je podstatné načtení systému i s aplikacemi, které si uživatel zvolí po startu, ne jen čistej systém, neznám nikoho, kdo by měl čistej systém bez aplikací po startu :)

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod skype 15. 9. 2011 16:08

Já osobně PC vypínám jen když odjíždím na dovolenou :-) Po zbytek času jen uspávám.
Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 16:23

Novinky tam najdeš ale zatim všechny NOVINKY do jedne ktere jsem tam odhalil jsou novinky typu nechci - už jsem zvracel,nejsem žadna konzerva celkem plynule precházím mezi nekolika uplne rozdilnýma systema uz roky ,takže nejde o gui ani o to ze ikonka X je jinde ale napriklad trapne nuceni k liveid,i kdyz za prve ho mam za druhe jde to obejit ale bohuzel aniz by tam bil do očí velky napis SKIP jako u google,to je trapne a je to v tradici MS ktera sem myslel je minulosti.Male nenapadne podpasovky na neznalé.Ten system mne proste pripada jako ze v mobilnich zarizenich a internetovych sluzbach pro domacnosti to projizdime se vsema konkurentama tak to zkusime pres desktopomobil,jinak bych tu hruzu nenazval.Pri te priležitosti vylepsime pozici live.com
a zkusime resuscitovat mrtvolu MARKET na WP7 pres desktopy a tablety.Opakovany vtip ala Apple neni vtipem,maximalne spatnym,Balmer mel čuch ze s timto brutalne narazi.Pokud fakt se bude jenom ladit a nikoliv pridavat X podstatnych funkci tak jedina revoluce bude to že to pobezi na ARM a obecne tabletech.Prvni stroj podle ohlasu od developera topi jako blazen a vydrz je podprumerna.Takže asi tradični vynechani každe druhe verze win bude v mojem pripade nasledovat pokud se to od tohoto stavu což je prebeta radikalne nezmeni.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 15. 9. 2011 17:33

Tak já přecházím postupně na každej systém a na každým nějakejch pár let funguju, je tedy fakt, že jsem nezačínal na DOS, nejsem zrovna žádnej starouš ^^ Od 98 do teď, co mám sedmičky.
skype: Já ho vypínám, mně to nevadí, sedmičky se načítaj rychle.

Xperia X
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 26. 9. 2011 16:22

Systém je to zajímavý, škoda, že mi nefunguje většina dlaždicových aplikací, na ty jsem byl nejvíc zvědavý.

Jinak do metro vzhledu předělali i třeba přihlašování k wifi sítím, kde zatím chybí jakékoliv možnosti nastavení.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 9. 2011 16:29

Počkej si aspoň na první beta-verzi, tohle je jen náhled GUI pro zvědavé a nedočkavé novináře. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 9. 2011 16:30

co ten appstore nebo co to maji/chystaji? bude konecne instalace a udrzba software tak jednoducha jako v linuxu kde zadam:

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get install ubuntu-tweak

a je hotovo nebo mi tady zase pojede milion a dva [firma]-update.exe ?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 26. 9. 2011 16:52

Appstore bude nejspíš jen pro metro aplikace.

Milanr1: Počkám ale jsem zvědavý. :))

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 9. 2011 17:18

MS slíbil integrovat do WU 3-P sw.
To ovšem závidí především na domluvě s výrobci sw. Snad si každý dokáže představit, že to nebude jednoduché. ;-)

[OT]
karlos00x píše:sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa

Tenhle příkaz bych nepoužíval.
Riskuješ zanesení nástrojů hackerů do OS a připojení OS vlastní aktivitou do botnetu.
Kernel.org repository byl v létě totálně hacknutý:
http://www.theregister.co.uk/2011/08/31 ... ty_breach/
aniž by si toho admin všimnul. Na základě toho získali hackeři do botnetů v podstatě bez nejmenší snahy většinu PC s OS na bázi *.nix.
A nikdo nemůže tušit, kdy si to hackeři zopakují. :-/
OS *nix nemůže překročit svůj stín a neopravitelnou základní bezpečnostní chybu: božský režim (viz např. příkaz su potažmo sudo) [/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 9. 2011 18:32

Obrázek
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pannicca 10. 10. 2011 15:32

uz nainstalovano jako hlavni, a ne ve virtualu coz krome vzhledu nic nerekne. no zatim na rozdil od posledniho leaku, skoro vsechno funguje, jen pomalu se nacitaji ikonky souboru v pruzkumniku a nejde prihlasit k uctu s zadnou verzi icq.
zapnul jsem si klasicke tlacitko(nabidku) start a je to skoro jako win7 krome ribbon.
takze krom ztmaveni obrazovky ci par hlasek chyb zatim se da s tim zit.
jeste vratit klasickou obrazovku prihlasovani ci vubec vypnout, zatim jsem nekoukal jestli to jde primo ve windows a super.
pannicca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 10. 2011 15:47

nejde prihlasit k uctu s zadnou verzi icq.
Jde
jeste vratit klasickou obrazovku prihlasovani ci vubec vypnout, zatim jsem nekoukal jestli to jde primo ve windows a super.

V regu.Jo můžeš zůstat na seven - taky si myslím.Par věci je tam fajn pod kapotou ale jednu z nich už mam dohozenou v seven - intelisense a do finalni verze bude stejně hodně věci jinak.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pannicca 10. 10. 2011 21:29

tak to zadavani hesla uz jsem vyresil http://www.youtube.com/watch?v=cnjpwD3aJmA
ted jeste to icq. a da se preckat nez vyjde skorohotova beta.
pannicca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 09:28

Alternativni klient,klidně i portable a neni problem,jak vypada origo a co děla netušim,nepouživam,takže co se tyče icq problem nikdy nebyl.Co se tyče hesla holt komu změni graficke rozhrani ma problem - kdo to řeši mimo gui ani nepostřehne že se něco změnilo.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 14:12

Jelikoz Windows 7 slapou stale jako hodinky prilis jsem se o natupce Windows 8 nezajimal.
Dneska jsem si koupil Extra PC s DVD na kteem je par programu ve full verzich a domnival jsem se ze tam budou i zminene W8 obalka tomu nasvedcuje,bohuzel pouze odkaz v clanku co Windows 8 Developer Preview popisuje,vc. toho jak jej nainsztalovat o vikendu bych to mohl prubnout.
Stahnu to a postup instalace je tam uvedeny.
Muzu za sebe rici ze ta zmena tedy panely by se mi celkem libila (moznost pracovat v systemu tak jako u Win7 a strasich pry MS zachova je to v podobnem duchu jako mensi braska WP7 (nebo sestra?)

Rad bych od tecvh kteri jej zkusili ci pouzivaji vedele jak se s nimi pracuje na klasickem PC recenzenti pisi ze je to spise na dotykove monitory a mysi to neni ono,osobne bych s tim problem nemel ale je to vec vkusu.
Pokud jde o stolni PC tak konfigurace v pohode viz. profil a pry jsou W8 dokonce o neco mene narocnejsi a berou snad i o cca. 120MB RAMky mene.

Co bych ale rad zkusil a pro touch pad by ty "panylky" byly jako delane je nainstalovat je na Netbooku s Atom N450,1GB RAM,Intel GMA350 a 64GB SSD ma nekdo zkkuseonosti zda to neni na teto konfig. nejak pomale a staci i ta pamet? jde predevsim o tu intelackou grafiku...ale aero stiha v pohode pokud bych updatoval na W7 Home ci vyssi ze stavajici strater verze.

Navic si myslim ze ty dotykove panely k stolnimu ´PC pro ktere jsou W8 nvrzeny neni cesta spravnym krokem...hrbit se a natahovat ruku k monitoru nebude zrovna koser...touchpad na stole by byl lepsi nez tohle i mys.

To je taky duvod proc se je chystam na NTB nainstalovat,budu ale muset risknout to udelat jako primarni system ac to neni doporucovano....na 64GB Corsair Nova se dve instalace myslim vejdou jen tak tak a nezbyde nic pro data,jen nevim co potom udelat jako se to dela u Win7 podle znamych clanku na netu nazvanych "Optimalizace Win7 pro SSD" snad tam to strae rozhrani bude rozumne dostupne a funkce nebudou prekopane,do starych oken by melo jit prepnout ne?

Byla by jeste moznost nez se vrhnout do instalace preview verze ktera ma jisze par much a je v EN (ne ze by mi to tedy vadilo...) zkusit nejaky transform pack je toho dost: http://www.google.cz/search?q=Transform ... tartPage=1
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 14:45

S tim transformpackem dals svemu postu definitivní korunu.Transformpacky jsou něco ve stylu když si daš nalepku nofear na zadni sklo,odněkud vyhrabeš přitlačne křidlo - ve skutečnosti bude mit aerodynamicky efekt obracený a spodek auta vyzdobíš sviticimi neony.Na dveře daš samolepky Sebastian Loeb - Rallye Corsica 2011 a vyraziš vstřic dobrodružstvi ve sve škoda fabie 1.2 http
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 15:00

Jo videl jsem screeny.....panely se nekonaji jen mirne upravena okna s jinymi ikonkami kaslu na to,zkusim to nainstalovat na netbook jak jsem psal s touch paem by to mohlo byt lepsi nez mysi ne? nemas zkusenost?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 15:15

Existuji stovky videi a tisice mist kde jsou hodně podrobne zkušenosti s timto- pokud jsi schopen vyfiltrovat videa reklamní od videí ze kterých si udělaš obraz můžeš začit.Můj nazor že MS krači přesně ve svojem cyklu neochvějně co se tyče vydavaní svojich operačnich systémů pro tebe nebude moc směrodatný ,ok - pruser - ok - megapruser,každa věc si najde kupce,to že X let nepochopili že rychlejši přistup a hlavně kvalitnějši než přes dlaždice je přes kvalitně udělaný launcher jim pohřbí - pohřbil mobilní system momentalně a ted jim pohřbí i desktopový.Holt pořad si mysli že vyznamna množina zakazníků jsou blbci - něco na tom bude ale co je moc je moc.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 15:22

Hele videa prave sleduji trba tohle http://www.youtube.com/watch?v=qhOLfixM87M pokud jsem tvuj hekticky (promi to slovo) prispevek pochopil moc se ti prostredi Win8 nezamlouva?
Me by to osobne tedy vyhovovalo pokud MS ponecha moznost prepnout na klasicke okna znama od XP nic proti.
Proste kdyuz prijdu domu a vim ze budu chtit jen hudbu,net+mail,filmy a tak pojedu v privetivejsim metru....taky mi vyhovuje treba styla WinMediaCenter ale rosku se to lisi,kdyz budu vedet ze ten den potrebuji pracovat s PDFkama,dokumenty,upravovat fotky a tak pojedu na oknech.
Jedine ceho se bojim bude kompatibilita,nechce se mi to ted v tom obsahl. clanku v Extra PC hledat ale psali ze by jiste programy pod W8 mohly mit pozize a taky jeste neni doreseny prechod na ARM...
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 15:39

přepnout jde - nejen přepnout,dokonce metro ja osobně vubec nevidim.Vůbec,jenom kdybych po tom extra toužil.Proč po něm neni co toužit pochopiš v okamžiku kdy budeš chtit využivat cokoliv co nejrychlej a nejefiktivněj a nikoliv to mit jako multimedialni hračku - znam pro takove ůčely lepši zařizení.Metro je mizerny koncept na mobil - na desktop to už neni mizerne ale ujetost až ůchylnost,pokud by to mělo byt v současne podobě jde klidně řict nepoužitelnost.Na to rychle přijdeš pokud tvoje činnost se nebude sestavat z navštěvy facebooku,spuštěni wmp,odeslani emailu,frknuti něčeho na skydrive.Ten cool efect z něčeho novýho přejde hodně rychle.Jinak je pěkné že na většine videí ukazuji jako nove funkce systemu,pominu li metro totež co maji zašité v seven klasika je sysmon a resmon a v horši podobě to bylo už ve vistě - viděl jsem videa kde to zcela važně člověk presentoval jako bombastickou převratnou novinku...
Na druhe straně si řikam že když se najdou lidé chvalici napřiklad itunes ma šanci spoustu zakazníků si najit jakakoliv ujetost.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 16:37

Tak se chystam nacpat Win8 na svuj netbook ACER eMachines 350 s N450,Intel GMA 3150 a 1GB RAM + SSD 64GB dam vedet jak to slape mely by ject.
Doporucim tento navod s sikonym programkem primo od MS na trvorbu USB Bootable...na netu je toho hafo ale tohle je fakt maximalne jednoduche a intuitivni.
http://www.ghacks.net/2011/09/14/how-to ... m-usb-key/
Doufam ze budou fachat ovladace urcene pro Win7 jako sitove/wi-fi karty,GMA,HDD atd..
Optimalizaci pro SSD podle navodu k 7ckam udelam pozdeji pokud to bude pouzitelne myslim ze se to v 8kach list nebude jen to budu muset prolezt.....snad najs´du ovl. panely a nastaveni syst. funkci.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 16:51

je to stejne jako v seven,všechny přikazy funguji pokud budeš něco hledat ,uvidiš sam,jenom nesmiš koukat na tu slupku ala metro,i to how to co pastuješ sis mohl misto Windows 8 dosadit windows 7,nehledě na to že tentyž postup jde udělat bez programku cca sedmi přikazy v diskpartu a jedeš z usb instalačku.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 17:16

Ja vim ale nemam chut se s tim pachtit ale diky znam ty dalsi postup vc. prik. r.

Jinak Win8 mam instalovany a pokud jde o rychlost mydli to paradne,kdyz se vratim klepnutim na kartu na Desktop tedy do klasickeho rozhrani jako Win7 je to stejne gfx ale asi 10x rychlejsi vykreslovani vseho a vsude,ty okna pouzivaji aero ktere startery nepodporuji a vykresluje cpu ktery ze GMA3150 at je jaka chce nevyrovna.
Celkem tedy na to ze jde o preview spokojenost jen mi nechodi klikani na karty hned po spusteni jedine desktop reaguje....kliknu ale nic se nestane a na internet musim klasika ikonou ze start panelu po prepnuti na esktop...mam pocit ze k nim nejsou patricne app prirazeny ale jak to udelat nevim....poradis prosim?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 18:38

twitter,explorer,klavir,rss,jakysi čmárání a ty ruzne blbiny mimo mam pocit dvou mně jely na klik prostě,po ozkoušeni jak jedou,jak funguji a hlavně jak se nasledně zaviraji a co to znamena jsem se s nimi rozloučil na věky věkův.Už se na mojich dev 8 nenachazeji,tedy mimo ie a ještě čehosi.Takže těžko radit když mně to prostě fungovalo a bootovat do 8 rozhodně ted nebudu.Každopadně dejme tomu použij dlaždici weather a klik klik a hned na to spust spravce procesu - podivej se pod aplications - běží neběží?
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 19:19

Jasne ja ty tebou popisovane taky nepotrebuji zkusim se v systemu jeste vic pohrabat a vytvorit si taky nejake vlstni doufam ze to v tehle preview verzi pujde...rad bych mel na metru IE,Fotky,Hudbu,Filmy,Dokumenty,Ostatni ci programy,.
Zatm jsem to kostoval asi 10minut mam i jinou praci ale za me dobry jsem prekvaúpeny ladnosti úposunu je to jako kdyz posouvas bar. papirky,uzasnou prehlednosti bile pismo vyhlazene na kontr bar podkladu proste parada a v jdnoduchosti je krasa...neni to preplaceane ale strohe a ucelne.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 10. 2011 09:27

Mám to na slabým železe E-350, ale funkce jsou relativně rychlé. Metro by chtělo dost aplikací, ty defaultní padnou nebo nejsou až na výjimky.

Narazil jsem problémy s Wi-fi, nevím, jestli se stávají jen mě, po probuzení ze spánku apod. se už připojí ke stejné síti jen Limited.
Zatím jsem nedělal nic tak náročného, takže BSOD ani jednou.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 10. 2011 16:43

Já mám BSOD občas při probuzení z hibernace.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 10. 2011 17:03

xxxdvorixxx píše:Mám to na slabým železe E-350, ale funkce jsou relativně rychlé. Metro by chtělo dost aplikací, ty defaultní padnou nebo nejsou až na výjimky.

Narazil jsem problémy s Wi-fi, nevím, jestli se stávají jen mě, po probuzení ze spánku apod. se už připojí ke stejné síti jen Limited.
Zatím jsem nedělal nic tak náročného, takže BSOD ani jednou.

To se mi na eMachines 350 mluvis o nem ne stalo taky ale s Win8 to myslim nesouvisi tipuji to bud na bios,HW nebo ovladace dela mi to i na sedmickach ale ne vzdycky.
Zpet k Win8 je to rychle efektni krasne úprehledne ovlaace se nainstalovaly samy ke vsemu co notas ma takze pohoda ale ty panely stale zlobi....spusti se mi jen spravce souboru a =prepnou na plochu ostatni funkce/programy mimo nastaveni to facha proste nejdou spustit ani ve spravci procesu nejsou.
U marketu ci jak se to jmenuje a ostatnich to chapu ze nejsou v preview ale co nstve ze nejde spustit ani Internet Explorer....pokusel jsem se nastavit/priradit panelu program jako zadat cestu ale vubec se mi to nepovedlo da se to nejak editovat hloubeji v systemu ci spustenim prikazu na prikazove radce? zkusim je jste preinstalovat ale pochybuji ze to pojede..
Cheetah007

Odeslat příspěvekod stiglar 19. 10. 2011 12:54

tak po týdnu používání poznatek....

W8 nainstalovany na ntb eeepc 1000H kde původně byli XP

NTB je asi tak 2x - 3x svižnější

výdrž na baterie se z 2-4 hodin (asi odchazí baterie) prodloužila opět někam k 5-6 hodinám při zapnuté wifi což je fajn

po spadnutí do režimu spánku se nějak zasekavá driver ovládající wifi a tak nezbývá nic jiného nez vypnou zapnout wifi adapter (stačí softwarově) makro to zatim vyřešilo mno jdu zkoušet dále (Office 365 na W8 běhají jak pomásle)
stiglar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 10. 2011 08:55

Zkusil jsem a sly pryc,vypadasji schopne ale me ty panely hlavne IE a dalsi proste nefungoval....ie jsem musel spoustet rucne z plochy.
Neviám jak vam ale v teto verrzi mi Win8 a predevsim prostredi metro prijde jako rozhranni resp. nadstavba nad normalnimi winy tak jako to dela HTC se svym sense jestli vite kam mirim....pockam na finalni verzi.
Od te doby co jsem na netbook nainstaloval MeeGo mi predchozi windows 7 absolutne nechybi,vse co potrebuji ma meego v sobe a nb mam pouze na konzumaci obsahu net,video,hudba,dokumenty na vaznejsi praci se kvuli absenci dulezitych programu prilis nehodi.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 10. 2011 09:36

Neviám jak vam ale v teto verrzi mi Win8 a predevsim prostredi metro prijde jako rozhranni resp. nadstavba nad normalnimi winy tak jako to dela HTC se svym sense jestli vite kam mirim....pockam na finalni verzi.

Nechceš se pokusit si přečist přimo u výrobce tedy u MS co METRO je? :-)
Nám proto nepřipada nic, my vime o co jde a dokonce si můžeš zkusit něco splacat sam.
Legrace bude až lidi co ted porovnavaji vydrž atd si rovněž do W8 placnou svych 40 aplikaci a u některých nastene i scenař že pulka ma všelijake residenty,desetinu jde označit jako něco mezi aplikací a virem - neboli budou mit plus minus stejnou vychozi situaci jakou maji momentalně na jinem systemu a světe div se ony oproti stavu kterej maji ted budou reagovat uplně ale totalně uplně jinak.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 10. 2011 16:47

Nj...hele ale to metro bych bral jako uzitecny u tabletu s WIN tam je nutnosti u stolniho PC bych jej hned vypnul pokud to jde...s mysi to nebude zadna slava.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 10. 2011 14:52

prvni tweak co všichni hledali a který vyšel byl jak vypnout metro,takže ano existuje,ja jsem to měl ještě jinak že prakticky pokud by se mělo zapnout musel bych znovu do registru povolit aby se vubec znovu objevilo.jestli nebudou dvě verze - jedna pro arm - nebo prostě obecně pro zařizeni s dotykovou obrazovkou a druha pro desktop tak dodrželi cyklus mezi verzemi - špatně přijatá - dobře přijata - průšvih jako brno...
jestli ponechaji tohoto kočkopsa tak v tabletech stejně nebudou nikdy dominantni,vic než pulku trhu suvereně okupuje Apple a bude nadále,android pod nějakých 30 procent bude mit kdyby se na hlavu stavěli a metro je kvuli tabletům a jejich smartům no a ve smartech budou vždycky na hranici bezvyznamnosti.Takže zbytečna snaha - kdyby byly dvě větve bylo by to určitě lepší - ty šaškarny co jsem dělal abych o metru nevěděl nikdo z normalnich lidi provadět nebude a nevim o nikom komu by se to na nedotykači libilo a popravdě řečeno stači se pozorně podivat na videa kde jedou s metrem na dotykači.
ja rozvalenej a klidek maximalně šahnu na myš nebo na klavesnici žadne krčení nic a blazni na dotykači patlaji na obrazovce a dělaji prostocviky - ono totiž monitor ma malokdo u sebe na došahnutí rukou - maximalně nějaky prditka 17-22,větši má člověk dal od sebe,aspon si ale zacviči - třeba je to Kinekt2 - akorat bez her :-)
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 10. 2011 17:32

Hele mmoje rec tak nejak bych to vyjadril takz ;-)
MS at se venuje tomu co umi ze vsech nejlepe tj. OS pro stolbni pocitace...XP a Win7 povazuji za to nejlepsi co kdy udelali...MacOS je take fajn ale v evrope neni prilis rozsireny v usa je to zase jinak
Cheetah007

Odeslat příspěvekod ravenman 18. 11. 2011 16:37

Keby ste boli technicky zameraný hlbšie do koštrukčných útrob jádra a vcelku celého systému, tak by ste lahko zistili , že to je len daľší omalovaný zastaralý vrak a veterán (bolo o tom v angličtine napísane mnoho),spomeniem peklo s knižnicami DLL,nepremyslená separácie vstiev režimu a user jádra, komplexná a nespolahliva databáza registr ...a iné, kopa pubertálneho a sociálneho hnoja v omalovánkach, žiadne kritické inovácie , Microsoft ide cestou rýchlej produkcie software ako dnes väčšina , všetko je zbúchané a nekvalitné a hlavne masové . Bohužial rozhoduje to čo vyzerá , nie to čo to v skutočnosti naozaj je. Zamyslite sa a prestante jásať zo všetkého čo im vypadne z rúk. Nezabudnite že Microsoft označuje za betatesterov bežných ludí ktorí sa zapojili do programu , všetko čo testujú je prechádzanie ponukami a hltanie tých žvástov o tom aké je všecko skvelé . Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte . Je to stále vzdialenejšie odborníkom a bližšie bežným ludom a ked sa to sere tak to potom mi máme dávať dokopy
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 11. 2011 06:47

Ale tak to jsem zjistil kdyz na me pod metrem vyskocily klasicke okna a popravde nevadi mi to a jsem rad ze MS zachoval i tento puvodni vzhled.....win7 mam za moc dobry system.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2011 07:45

Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte

Co to je za blabol?každý znalý člověk si info o BSOD vytahoval uplně jinde a jinak,ta infoé obrazovka slouži tak maximalně pro vykřik na forum help piše mně to 0x000758552 co do frasy se děje.
Admin použije pokud stroj je death a posledni co viděl byl bluescree winpe a podobne nastroje a vytahne si cely zaznam ktery přislušnym nastrojem podrobně analyzuje,pokud je funkčni a občas ji vyhodi na obrazovku ani nekoukne aby luštil co napsala a pohodlně se mrkne uplně jinam,jinak a jinde na cely zaznam.Miluju lidi co mluvi o omalovankach dělaji ze sebe geeky a přitom neznaji zakladni věci spravy.
A to si o W8 nemyslim nic lichotiveho.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 11. 2011 09:05

Popravde tohle by mi vadilo ze všeho nejméně....se sedmičkama jsem neměl žádný větší problém a když už buď jsem se o opravudpokusil pomocí nástrojů,nebo se to vzpamatovalo tak nějak samo a poslední možnost oprava či přeinstalace....mám dva disky jeden 250 na systém a druhý 500 na mé soubory takže záloha je a nemám strach že bych kromě oblíbených o něco přišel....je to jednodušší a méně náročné na čas než se v tom vrtat a pídit se co problém způsobilo.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 11. 2011 14:19

oooooooooo píše:
Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte

Co to je za blabol?každý znalý člověk si info o BSOD vytahoval uplně jinde a jinak,ta infoé obrazovka slouži tak maximalně pro vykřik na forum help piše mně to 0x000758552 co do frasy se děje.
Admin použije pokud stroj je death a posledni co viděl byl bluescree winpe a podobne nastroje a vytahne si cely zaznam ktery přislušnym nastrojem podrobně analyzuje,pokud je funkčni a občas ji vyhodi na obrazovku ani nekoukne aby luštil co napsala a pohodlně se mrkne uplně jinam,jinak a jinde na cely zaznam.Miluju lidi co mluvi o omalovankach dělaji ze sebe geeky a přitom neznaji zakladni věci spravy.
A to si o W8 nemyslim nic lichotiveho.

Čo sa hned navažuješ ? je jasný že nebudem čakať na BSOD abych vyčítal názov zavedeného ovladača jádra/ DLL knihovny či hex kód chyby, ale okamžite si mountnem aktívnu zavádzaciu partišn do PE alebo externe a zanalalyzujem potrebný dump (small / úplný s kompletným výpisom a zrkadlom dát s RAM) v debugery či otvorím logy posledným udalostí ,prípadne zavediem "čistý štart", tak sa hned nevytahuj . Príspevkom som len chcel poukázať na zvýšenú omalovánkosť a prečančanie.
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2011 15:19

Řeči o omalovankach maji lidi co vpodstatě netuši že je to jenom jejich vlastni volba - nikdo je nenuti omalovanky použivat.Můžou si hrat na geeky nahodit si WS core a jet v shellu.Obavam se že by skončili se svými znalostmi na ůvodní obrazovce.Tim jsem chtěl řict že uplně stejná omalovanka je Ubuntu,Debian - když budu chtít a navic napřiklad prvně jmenovane s geometricky rostouci řadou bugů.
Takže to že na uvodni obrazovce nevidiš BSOD a na zakladě toho mluviš o omalovankach - citoval jsem tebe - nebo to za tebe psal někdo jiný?Na zakladě toho nejde vyvozovat lautr nic.O jadru pochybuji že něco viš na zakladě toho čim argumentuješ,pochybuji že jsi vyvojař velmi silně.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 11. 2011 15:44

Vývojár niesom , ale rozumiem a mám prehlad o stavbe hybridného jádra systému , rozumiem tým komponentom a ich závislostiam a náväznostiam, moc to tu ale nerozvíjam . Doporučujem si prečítať odborný článok o nedostatkoch jádra celkovej kocepcie tu (je to vhodne len pre zaujatých a znalých problematiky)

http://www.vanwensveen.nl/rants/microsoft/IhateMS_intro.html
,Why i hate Microsoft and Windows
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2011 16:38

Vývojár niesom , ale rozumiem a mám prehlad o stavbe hybridného jádra systému , rozumiem tým komponentom a ich závislostiam a náväznostiam, moc to tu ale nerozvíjam .

Zatim jsi to rozvinul vyše zminěným na což jsem reagoval,postů podobných tvemu jsem četl X,odbornych vyjadřeni taky celkem dost a ono jde mimochodem i o ůhel pohledu na věc a opakuju W8 nevidim jako krok vpřed ale je to můj osobní nazor,na co jsem poměrně alergicky když laici plácají něco o omalovankach,v ten moment jinak než jako laika nejde takoveho člověka nazvat.Znovu opakuji nahod si core a a do toho,graficke prvky,gui tě rušit nebude :-) žadne mít nebudeš totiž,pokud jsi jeden z těch kterým to připada přečančané.Asi ne vid?Nicmeně možnost volby i u MS existuje..Bohužel zbytek světa cca 97 procent lidí vůbec nema tucha o čem mluviš a věř nebo ne ani nejsou schopni sdělit co použivají - nejčastějši odpověd je nějake windows a poněvadž MS zajima těch 97 procent lidí primarně tak na poli desktopů je hegemon at se to někomu líbí nebo ne,pokud by tvořili system pro pseudogeeky budou se potacet kolem 2 procent.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 20. 11. 2011 19:39

Netvrdím že ma byť vychozí príkazový interpreter alebo core 8-D , pochop a určite mi dáš za pravdu že niekedy je seriózny problém vyriešiť problém s knižnicami , registrem alebo nájsť pravú príčinu hangu . Windows sa vždy zle administroval . Ja vôbec nereinštalujem os , všetky problémy riešim a opravujem aj na dialku , posledne som rešaturoval register pre Winsock a TCPIPv4 stack. Ten článok doporučujem prečítať celý , z mnohým som sa v odb. praxi stretol a súhlasím s tým
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2011 20:43

Uff administruje se z principu zle všechno co zaroven slouži jako herni konzole,server,domaci desktop,věc co je zavaděč pro miliony programů a x jinych variant jak to použiješ.Plus připočitej že to umi běžet na hardware od pokladen po servry.To je slabost windows a zaroven jejich sila - defakto genialní neůmyslný vedlejši efekt toho jak sou navrženy a čim víc řešim lidi co neví ani co pojem operační system znamená tím víc jsem nucen uznat že i když je to špatné z hlediska čistoty je to genailní z hlediska obecné použitelnosti.neboli lidí co si řikam že by fakt měli platit za to že jim někdo comp administruje.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 10. 2. 2012 12:51

Osobně nadšen nejsem a tak doufám a přeji si, že bude mít podobný osud jako Vista.
KapaCZ
Junior