První dojmy alfa prerelease

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 17:16

Ja vim ale nemam chut se s tim pachtit ale diky znam ty dalsi postup vc. prik. r.

Jinak Win8 mam instalovany a pokud jde o rychlost mydli to paradne,kdyz se vratim klepnutim na kartu na Desktop tedy do klasickeho rozhrani jako Win7 je to stejne gfx ale asi 10x rychlejsi vykreslovani vseho a vsude,ty okna pouzivaji aero ktere startery nepodporuji a vykresluje cpu ktery ze GMA3150 at je jaka chce nevyrovna.
Celkem tedy na to ze jde o preview spokojenost jen mi nechodi klikani na karty hned po spusteni jedine desktop reaguje....kliknu ale nic se nestane a na internet musim klasika ikonou ze start panelu po prepnuti na esktop...mam pocit ze k nim nejsou patricne app prirazeny ale jak to udelat nevim....poradis prosim?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 10. 2011 18:38

twitter,explorer,klavir,rss,jakysi čmárání a ty ruzne blbiny mimo mam pocit dvou mně jely na klik prostě,po ozkoušeni jak jedou,jak funguji a hlavně jak se nasledně zaviraji a co to znamena jsem se s nimi rozloučil na věky věkův.Už se na mojich dev 8 nenachazeji,tedy mimo ie a ještě čehosi.Takže těžko radit když mně to prostě fungovalo a bootovat do 8 rozhodně ted nebudu.Každopadně dejme tomu použij dlaždici weather a klik klik a hned na to spust spravce procesu - podivej se pod aplications - běží neběží?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 10. 2011 19:19

Jasne ja ty tebou popisovane taky nepotrebuji zkusim se v systemu jeste vic pohrabat a vytvorit si taky nejake vlstni doufam ze to v tehle preview verzi pujde...rad bych mel na metru IE,Fotky,Hudbu,Filmy,Dokumenty,Ostatni ci programy,.
Zatm jsem to kostoval asi 10minut mam i jinou praci ale za me dobry jsem prekvaúpeny ladnosti úposunu je to jako kdyz posouvas bar. papirky,uzasnou prehlednosti bile pismo vyhlazene na kontr bar podkladu proste parada a v jdnoduchosti je krasa...neni to preplaceane ale strohe a ucelne.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 10. 2011 09:27

Mám to na slabým železe E-350, ale funkce jsou relativně rychlé. Metro by chtělo dost aplikací, ty defaultní padnou nebo nejsou až na výjimky.

Narazil jsem problémy s Wi-fi, nevím, jestli se stávají jen mě, po probuzení ze spánku apod. se už připojí ke stejné síti jen Limited.
Zatím jsem nedělal nic tak náročného, takže BSOD ani jednou.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 10. 2011 16:43

Já mám BSOD občas při probuzení z hibernace.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 10. 2011 17:03

xxxdvorixxx píše:Mám to na slabým železe E-350, ale funkce jsou relativně rychlé. Metro by chtělo dost aplikací, ty defaultní padnou nebo nejsou až na výjimky.

Narazil jsem problémy s Wi-fi, nevím, jestli se stávají jen mě, po probuzení ze spánku apod. se už připojí ke stejné síti jen Limited.
Zatím jsem nedělal nic tak náročného, takže BSOD ani jednou.

To se mi na eMachines 350 mluvis o nem ne stalo taky ale s Win8 to myslim nesouvisi tipuji to bud na bios,HW nebo ovladace dela mi to i na sedmickach ale ne vzdycky.
Zpet k Win8 je to rychle efektni krasne úprehledne ovlaace se nainstalovaly samy ke vsemu co notas ma takze pohoda ale ty panely stale zlobi....spusti se mi jen spravce souboru a =prepnou na plochu ostatni funkce/programy mimo nastaveni to facha proste nejdou spustit ani ve spravci procesu nejsou.
U marketu ci jak se to jmenuje a ostatnich to chapu ze nejsou v preview ale co nstve ze nejde spustit ani Internet Explorer....pokusel jsem se nastavit/priradit panelu program jako zadat cestu ale vubec se mi to nepovedlo da se to nejak editovat hloubeji v systemu ci spustenim prikazu na prikazove radce? zkusim je jste preinstalovat ale pochybuji ze to pojede..
Cheetah007

Odeslat příspěvekod stiglar 19. 10. 2011 12:54

tak po týdnu používání poznatek....

W8 nainstalovany na ntb eeepc 1000H kde původně byli XP

NTB je asi tak 2x - 3x svižnější

výdrž na baterie se z 2-4 hodin (asi odchazí baterie) prodloužila opět někam k 5-6 hodinám při zapnuté wifi což je fajn

po spadnutí do režimu spánku se nějak zasekavá driver ovládající wifi a tak nezbývá nic jiného nez vypnou zapnout wifi adapter (stačí softwarově) makro to zatim vyřešilo mno jdu zkoušet dále (Office 365 na W8 běhají jak pomásle)
stiglar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 10. 2011 08:55

Zkusil jsem a sly pryc,vypadasji schopne ale me ty panely hlavne IE a dalsi proste nefungoval....ie jsem musel spoustet rucne z plochy.
Neviám jak vam ale v teto verrzi mi Win8 a predevsim prostredi metro prijde jako rozhranni resp. nadstavba nad normalnimi winy tak jako to dela HTC se svym sense jestli vite kam mirim....pockam na finalni verzi.
Od te doby co jsem na netbook nainstaloval MeeGo mi predchozi windows 7 absolutne nechybi,vse co potrebuji ma meego v sobe a nb mam pouze na konzumaci obsahu net,video,hudba,dokumenty na vaznejsi praci se kvuli absenci dulezitych programu prilis nehodi.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 10. 2011 09:36

Kód: Vybrat vše
Neviám jak vam ale v teto verrzi mi Win8 a predevsim prostredi metro prijde jako rozhranni resp. nadstavba nad normalnimi winy tak jako to dela HTC se svym sense jestli vite kam mirim....pockam na finalni verzi.

Nechceš se pokusit si přečist přimo u výrobce tedy u MS co METRO je? :-)
Nám proto nepřipada nic, my vime o co jde a dokonce si můžeš zkusit něco splacat sam.
Legrace bude až lidi co ted porovnavaji vydrž atd si rovněž do W8 placnou svych 40 aplikaci a u některých nastene i scenař že pulka ma všelijake residenty,desetinu jde označit jako něco mezi aplikací a virem - neboli budou mit plus minus stejnou vychozi situaci jakou maji momentalně na jinem systemu a světe div se ony oproti stavu kterej maji ted budou reagovat uplně ale totalně uplně jinak.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 10. 2011 16:47

Nj...hele ale to metro bych bral jako uzitecny u tabletu s WIN tam je nutnosti u stolniho PC bych jej hned vypnul pokud to jde...s mysi to nebude zadna slava.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 10. 2011 14:52

prvni tweak co všichni hledali a který vyšel byl jak vypnout metro,takže ano existuje,ja jsem to měl ještě jinak že prakticky pokud by se mělo zapnout musel bych znovu do registru povolit aby se vubec znovu objevilo.jestli nebudou dvě verze - jedna pro arm - nebo prostě obecně pro zařizeni s dotykovou obrazovkou a druha pro desktop tak dodrželi cyklus mezi verzemi - špatně přijatá - dobře přijata - průšvih jako brno...
jestli ponechaji tohoto kočkopsa tak v tabletech stejně nebudou nikdy dominantni,vic než pulku trhu suvereně okupuje Apple a bude nadále,android pod nějakých 30 procent bude mit kdyby se na hlavu stavěli a metro je kvuli tabletům a jejich smartům no a ve smartech budou vždycky na hranici bezvyznamnosti.Takže zbytečna snaha - kdyby byly dvě větve bylo by to určitě lepší - ty šaškarny co jsem dělal abych o metru nevěděl nikdo z normalnich lidi provadět nebude a nevim o nikom komu by se to na nedotykači libilo a popravdě řečeno stači se pozorně podivat na videa kde jedou s metrem na dotykači.
ja rozvalenej a klidek maximalně šahnu na myš nebo na klavesnici žadne krčení nic a blazni na dotykači patlaji na obrazovce a dělaji prostocviky - ono totiž monitor ma malokdo u sebe na došahnutí rukou - maximalně nějaky prditka 17-22,větši má člověk dal od sebe,aspon si ale zacviči - třeba je to Kinekt2 - akorat bez her :-)
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 10. 2011 17:32

Hele mmoje rec tak nejak bych to vyjadril takz ;-)
MS at se venuje tomu co umi ze vsech nejlepe tj. OS pro stolbni pocitace...XP a Win7 povazuji za to nejlepsi co kdy udelali...MacOS je take fajn ale v evrope neni prilis rozsireny v usa je to zase jinak
Cheetah007

Odeslat příspěvekod ravenman 18. 11. 2011 16:37

Keby ste boli technicky zameraný hlbšie do koštrukčných útrob jádra a vcelku celého systému, tak by ste lahko zistili , že to je len daľší omalovaný zastaralý vrak a veterán (bolo o tom v angličtine napísane mnoho),spomeniem peklo s knižnicami DLL,nepremyslená separácie vstiev režimu a user jádra, komplexná a nespolahliva databáza registr ...a iné, kopa pubertálneho a sociálneho hnoja v omalovánkach, žiadne kritické inovácie , Microsoft ide cestou rýchlej produkcie software ako dnes väčšina , všetko je zbúchané a nekvalitné a hlavne masové . Bohužial rozhoduje to čo vyzerá , nie to čo to v skutočnosti naozaj je. Zamyslite sa a prestante jásať zo všetkého čo im vypadne z rúk. Nezabudnite že Microsoft označuje za betatesterov bežných ludí ktorí sa zapojili do programu , všetko čo testujú je prechádzanie ponukami a hltanie tých žvástov o tom aké je všecko skvelé . Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte . Je to stále vzdialenejšie odborníkom a bližšie bežným ludom a ked sa to sere tak to potom mi máme dávať dokopy
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 11. 2011 06:47

Ale tak to jsem zjistil kdyz na me pod metrem vyskocily klasicke okna a popravde nevadi mi to a jsem rad ze MS zachoval i tento puvodni vzhled.....win7 mam za moc dobry system.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2011 07:45

Kód: Vybrat vše
Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte

Co to je za blabol?každý znalý člověk si info o BSOD vytahoval uplně jinde a jinak,ta infoé obrazovka slouži tak maximalně pro vykřik na forum help piše mně to 0x000758552 co do frasy se děje.
Admin použije pokud stroj je death a posledni co viděl byl bluescree winpe a podobne nastroje a vytahne si cely zaznam ktery přislušnym nastrojem podrobně analyzuje,pokud je funkčni a občas ji vyhodi na obrazovku ani nekoukne aby luštil co napsala a pohodlně se mrkne uplně jinam,jinak a jinde na cely zaznam.Miluju lidi co mluvi o omalovankach dělaji ze sebe geeky a přitom neznaji zakladni věci spravy.
A to si o W8 nemyslim nic lichotiveho.
oooooooooo
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka