První dojmy alfa prerelease

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 11. 2011 09:05

Popravde tohle by mi vadilo ze všeho nejméně....se sedmičkama jsem neměl žádný větší problém a když už buď jsem se o opravudpokusil pomocí nástrojů,nebo se to vzpamatovalo tak nějak samo a poslední možnost oprava či přeinstalace....mám dva disky jeden 250 na systém a druhý 500 na mé soubory takže záloha je a nemám strach že bych kromě oblíbených o něco přišel....je to jednodušší a méně náročné na čas než se v tom vrtat a pídit se co problém způsobilo.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 11. 2011 14:19

oooooooooo píše:
Kód: Vybrat vše
Nová diagnostická obrazovka (BSOD) , ktorá bežne obsahovala dôležité prvky a informácie aby vedel administrátor a technik kde sa má orientovať nahradili jakousi ***** ako sami tvrdíte

Co to je za blabol?každý znalý člověk si info o BSOD vytahoval uplně jinde a jinak,ta infoé obrazovka slouži tak maximalně pro vykřik na forum help piše mně to 0x000758552 co do frasy se děje.
Admin použije pokud stroj je death a posledni co viděl byl bluescree winpe a podobne nastroje a vytahne si cely zaznam ktery přislušnym nastrojem podrobně analyzuje,pokud je funkčni a občas ji vyhodi na obrazovku ani nekoukne aby luštil co napsala a pohodlně se mrkne uplně jinam,jinak a jinde na cely zaznam.Miluju lidi co mluvi o omalovankach dělaji ze sebe geeky a přitom neznaji zakladni věci spravy.
A to si o W8 nemyslim nic lichotiveho.

Čo sa hned navažuješ ? je jasný že nebudem čakať na BSOD abych vyčítal názov zavedeného ovladača jádra/ DLL knihovny či hex kód chyby, ale okamžite si mountnem aktívnu zavádzaciu partišn do PE alebo externe a zanalalyzujem potrebný dump (small / úplný s kompletným výpisom a zrkadlom dát s RAM) v debugery či otvorím logy posledným udalostí ,prípadne zavediem "čistý štart", tak sa hned nevytahuj . Príspevkom som len chcel poukázať na zvýšenú omalovánkosť a prečančanie.
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 11. 2011 15:19

Řeči o omalovankach maji lidi co vpodstatě netuši že je to jenom jejich vlastni volba - nikdo je nenuti omalovanky použivat.Můžou si hrat na geeky nahodit si WS core a jet v shellu.Obavam se že by skončili se svými znalostmi na ůvodní obrazovce.Tim jsem chtěl řict že uplně stejná omalovanka je Ubuntu,Debian - když budu chtít a navic napřiklad prvně jmenovane s geometricky rostouci řadou bugů.
Takže to že na uvodni obrazovce nevidiš BSOD a na zakladě toho mluviš o omalovankach - citoval jsem tebe - nebo to za tebe psal někdo jiný?Na zakladě toho nejde vyvozovat lautr nic.O jadru pochybuji že něco viš na zakladě toho čim argumentuješ,pochybuji že jsi vyvojař velmi silně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 11. 2011 15:44

Vývojár niesom , ale rozumiem a mám prehlad o stavbe hybridného jádra systému , rozumiem tým komponentom a ich závislostiam a náväznostiam, moc to tu ale nerozvíjam . Doporučujem si prečítať odborný článok o nedostatkoch jádra celkovej kocepcie tu (je to vhodne len pre zaujatých a znalých problematiky)

http://www.vanwensveen.nl/rants/microsoft/IhateMS_intro.html
,Why i hate Microsoft and Windows
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2011 16:38

Vývojár niesom , ale rozumiem a mám prehlad o stavbe hybridného jádra systému , rozumiem tým komponentom a ich závislostiam a náväznostiam, moc to tu ale nerozvíjam .

Zatim jsi to rozvinul vyše zminěným na což jsem reagoval,postů podobných tvemu jsem četl X,odbornych vyjadřeni taky celkem dost a ono jde mimochodem i o ůhel pohledu na věc a opakuju W8 nevidim jako krok vpřed ale je to můj osobní nazor,na co jsem poměrně alergicky když laici plácají něco o omalovankach,v ten moment jinak než jako laika nejde takoveho člověka nazvat.Znovu opakuji nahod si core a a do toho,graficke prvky,gui tě rušit nebude :-) žadne mít nebudeš totiž,pokud jsi jeden z těch kterým to připada přečančané.Asi ne vid?Nicmeně možnost volby i u MS existuje..Bohužel zbytek světa cca 97 procent lidí vůbec nema tucha o čem mluviš a věř nebo ne ani nejsou schopni sdělit co použivají - nejčastějši odpověd je nějake windows a poněvadž MS zajima těch 97 procent lidí primarně tak na poli desktopů je hegemon at se to někomu líbí nebo ne,pokud by tvořili system pro pseudogeeky budou se potacet kolem 2 procent.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 20. 11. 2011 19:39

Netvrdím že ma byť vychozí príkazový interpreter alebo core 8-D , pochop a určite mi dáš za pravdu že niekedy je seriózny problém vyriešiť problém s knižnicami , registrem alebo nájsť pravú príčinu hangu . Windows sa vždy zle administroval . Ja vôbec nereinštalujem os , všetky problémy riešim a opravujem aj na dialku , posledne som rešaturoval register pre Winsock a TCPIPv4 stack. Ten článok doporučujem prečítať celý , z mnohým som sa v odb. praxi stretol a súhlasím s tým
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 11. 2011 20:43

Uff administruje se z principu zle všechno co zaroven slouži jako herni konzole,server,domaci desktop,věc co je zavaděč pro miliony programů a x jinych variant jak to použiješ.Plus připočitej že to umi běžet na hardware od pokladen po servry.To je slabost windows a zaroven jejich sila - defakto genialní neůmyslný vedlejši efekt toho jak sou navrženy a čim víc řešim lidi co neví ani co pojem operační system znamená tím víc jsem nucen uznat že i když je to špatné z hlediska čistoty je to genailní z hlediska obecné použitelnosti.neboli lidí co si řikam že by fakt měli platit za to že jim někdo comp administruje.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KapaCZ 10. 2. 2012 12:51

Osobně nadšen nejsem a tak doufám a přeji si, že bude mít podobný osud jako Vista.
KapaCZ
Junior

Předchozí stránka