Problém při instalaci Win8 CP

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pitrisek 7. 3. 2012 21:02

Zdravím všechny, stahnul jsem si Windows 8 Consumer Preview a pokusil se o instalaci. Volil jsem čistou instalaci a došel jsem až ke kroku výběru oddílu pro instalaci. Tady už mě to nechce pustit dál s tím, že ve zvoleném oddílu není dostatek místa (150GB !). Pokusil jsem se proto (ze zoufalství) o upgrade primárního systému, ale tam jsem dopadl stejně. Nemáte někdo nějakou radu, kde může "soudruh z ČSSR 8-D " dělat chybu? Děkuji všem!
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 3. 2012 21:47

Své chyby jsi popsal zcela přesně:
- instalace do stejného oddílu s původním OS;
- instalace typu Upgrade;
Co s tím?
Zkušební OS se instaluje:
A/ do virtuálu;
B/ do zkušebního PC a čistého HDD bez partition.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek 7. 3. 2012 22:57

Instalace do virtuálního počítače skončila "tuhým mrazem" téměř hned po načítání obrazu, respektive k instalaci tedy vůbec nedošlo. Ale co se týče ostré instalace, zkoušel jsem ji jak na předem vytvořený oddíl NTFS, tak i na HDD bez oddílu - vždy to dopadlo stejně: dlouhá hláška "Not enough free space in this partition....". Jen pro upřesnění podotýkám, že vylučuji chybu na instalačním disku - později jsem to stáhnul ještě jednou a zkoušel instalovat z flashdisku, ale se stejným výsledkem.

-- 7. 3. 2012 23:05 --

Napadla mě ještě jedna možná souvislost: poslední dobou mám problém se zálohováním ve Windows 7. Zálohy souborů uživatelských účtů proběhnou v normálu, ale jakmile se spustí zálohování bitové kopie, skončí to chybou, že na disku není dostatek místa pro uložení zálohy. A přitom je zálohovací oddíl víc jak dvakrát větší než velikost bitové kopie. A právě na tento disk jsem pokoušel také instalovat Win8. Že by vadný HDD? Odstranění a znovuvytvoření všech oddílů včetně kompletního naformátování nepomohlo. Bohužel nemám zrovna po ruce jiný disk, abych to vyzkoušel.
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 3. 2012 06:01

Je to horší: popisuješ vadný diskový řadič.
Ověř v systémovém logu: musí se zde vyskytovat hlášky typu „Disk Controller error“.
Podezření na vadný HDD si ověříš v jiném PC příslušnou utilitkou výrobce disku (boot z CD/DVD/USB/...)

Btw:
příště popiš situaci už v úvodním dotazu exaktně, právě tak, jako ve svém druhém příspěvku.

//
Btw2:
nemáš náhodou pověšené HDD různých výrobců na jednom řadiči?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek 8. 3. 2012 10:49

Ano, omlouvám se, uvědomil jsem si souvislosti až později. Ještě jeden dotaz ohledně HW - odstraní všechny závady výměna samotného HDD?

Doplnění dotazu: používám dva fyzické pevné disky různých výrobců připojené přes SATAII. První disk (160GB) má jeden oddíl pro systém a programy, druhý (250 GB) má více oddílů, první většinou 150 GB pro DATA a druhý pro zálohy systému (už.účty + bitová kopie, která nyní nejde uložit).
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 3. 2012 12:47

V tom případě jsi možná objevil příčinu chybové hlášky:
pitrisek píše:"Not enough free space in this partition...."

HDD různých výrobců zapojené do stejného řadiče mohou v důsledku nekompatibility vykazovat stejné/podobné zhůvěřilé chování.
Co s tím?
Hádají se? -> Rozsaď je!
Máš k dispozici jiný diskový řadič? Některé profi MB mají integrované 2 - 3 diskové řadiče.
Pokud používáš laciný SOHO MB, najdeš jen jediný řadič.
V tom případě bych uvažoval nad výměnou HDD.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek 8. 3. 2012 15:13

A teď babo raď! Odpojil jsem kompletně druhý fyzický disk. Na první, vedle systémového oddílu jsem vytvořil 50 GB volného místa, restartoval a dal instalovat Win8CP. Ale ejhle - v tabulce pro výběr disku, jsem dal vytvořit nový oddíl a skončil jsem s hlášením, že na tomto disku nelze oddíl vytvořit. Při odkliknutí instalace do volného místa opět přišlo hlášení, že na disku není dostatek volného místa. Stejně dopadám, i když se o instalaci pokouším na jakýkoli samostatný disk (i úplně prázdný). Z toho už začínám být jelen, srnec, daněk... Ale všechno, kromě zálohy bitové kopie systému a instalace Win8 funguje bez problémů. Dokonce ani chytré diagnostické programy nevidí žádný problém........
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 3. 2012 16:43

Už Ti zbývá jen
Milanr1 píše: vadný diskový řadič

nebo nekompatibilita diskového řadiče s OS W8.
Nenapsal jsi hw-sestavu, ale stejně s tím nemá nikdo valné praktické zkušenosti.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek 8. 3. 2012 17:03

Právě jsem se rozhodl, že se mi ty osmičky stejně nelíbí a zůstanu věrný svým dobrým Win7. A tak mě napadlo, jestli Sedmičky třeba trochu nežárlí a schválně neblokují instalaci čehokoli jiného. Mezi náma, já je chápu... :tleskani :D :idea:
Děkuji...
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 3. 2012 17:07

Zdá se, že tvoje PC odmítá W8 se stejnou vehemencí s jakou muslimové odmítají vepřové...
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pitrisek 8. 3. 2012 17:17

Je to pravda. Přitom ostatní operační systémy (především Linux - a to je pro Microsoft větší konkurence!) se dají nainstalovat úplně v pohodě, jen Microsoft je sám proti sobě. Přitom nechápu, proč jsem Win7 nainstaloval bez problémů a Osmičky nic. Holt, všechno v životě chápat nemusíme...
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 3. 2012 11:14

Kód: Vybrat vše
Ale všechno, kromě zálohy bitové kopie systému a instalace Win8 funguje bez problémů. Dokonce ani chytré diagnostické programy nevidí žádný problém.

Neni co řešit,problem je celkem křištalově jasnej,ty disgnosticke programy co použivaš jsou celkem hloupe - přesněji celkem logicky hledaji něco co není,dejme tomu uplně jiny typ chyby...Zkus si najit přičiny kdy nelze dokončit zalohovani - vytvořeni a co je m,nohem horší tak aktualizovani bitove kopie v připadě windows 7.Samozřejmě odfiltruj si nadšence co se snaži zalohovat na stejny oddíl jako je system :-).Ti se nepočitají,potom spust v cmd nebo PS Wbadmin enable backup /?
- umistněni směřuj pochopitelně tam kde maš mrtě mista,nastav si parametry,požaduj full,přesněji aby nedošlo k mylce -allcritical.
Potom vlez do eventlogu a vyfiltruj si errory a varovani za posledni hodinu.nefiltruj pouze na věci souvisejici s backup!No a měl bys dojit k přime souvislosti mezi problemem s backupem a tiim že nemůžeš w8 nacpat tam kam chceš.Ale v podstatě stači ti mrknout se na hlašku do eventlogu kvuli backupu,někdy vyskoči při pokusu udělat bitovou kopii,někdy prostě vlezeš do backup centra,odbouchneš požadavek a na prvni pohled nic,mimo toho že zaloha neproběhne.
Najdi si dany fix - znovuzprovozněni protože ti backup v minulosti fungoval - jako vedlejši efekt přestaneš mit problem s diskmanagmentem který momentalně maš a mně osobně by hodně znervoznoval.V připadě že nejde o celkem znamej problem ktery se dal fixnout maš problem o trochu horši - hapruje HW.
ještě jsem zapomněl protože někdy člověk předpoklada že uplnou samozřejmost ten druhý umí - pokud jsi použival ATI 2011 Home nebo 2012 některe buildy a zvolils integraci backupu,vyzkoušel a nasledně odinstaloval tak pokuds to učinil dřiv něž acronis poslal fix na daný build - klasicky uvarezený acronis maš celkem smůlu.Backup centrum ve win jde uplně do haje a i když existuje možnost opravy je hodně netrivialní.
Ještě jeden postup který taky jsem opomněl protože počitam že ho člověk uděla jako prvni je klasicke kolečko jak začne haprovat backup centrum ve win a sice
SFC /SCANNOW neuškodí a někdy pořeši šilené kolečka co člověk děla uplně zbytečně
Vssadmin list writers při vystupu nesmiš vidět error
Vssadmin list volumes musi sedět s realitou volumes jak je maš
Vssadmin list providers jiny provider než Microsoft Software Shadow Copy provider 1.0 zde nesmi byt
vssadmin list shadows tady musi člověk sam vědět co dělal naposled - atributy atd
No a pokud ma věci ošetřeny někjakym jinym způsobem - měl by když mu takto hapruje tak
vssadmin Delete Shadows /All
potom spustit wbadmin start backup -backupTarget:f: -allcritical
Dejme tomu že f je ono misto kams chtěl zalohovat.pokud předtim provedls delete atd a nasledně spustiš tento přikaz,tak pokud to proběhne jak ma maš to co ti nešlo doposud naklikat a atributy zalohy jsou - trvalá, bez automatického uvolnění, bez modulů pro zápis, rozdílová,maš tim padem stopro jistotu že backup centrum kde se to člověk snaži naklikat zhavarovalo,přikazem to totiž jde ale naklikaním ne.Parkrat jsem to už řešil a většinou to rozbořil jiny soft,nejhorši jsou ty s volbou integrace do win zalohovaní - acronis,norton to dělal atd.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod misaz640 14. 3. 2012 12:50

stáhni to znova mě to funguje ve virtuálu normálně
misaz640
Junior