RESET vs BITOVÁ KOPIE

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tzenal 22. 7. 2012 13:43

Je obvyklé, že kupující nového notebooku, pokud to umí, si udělá ihned bitovou kopii disku, aby si mohl notebook vrátit do softwaroveho factory nastavení dle libosti. Ve Windows 8 ale již budeme mít funkce RESET, která by měla systém vrátit do továrního nastavení. Znamená to tedy, že už nepotřebujeme backup image (bitové kopie), ale stačí "resetovat" systém, nebo v tom je nějaký háček a je lepší použít bitovou kopii?

EDIT: vůbec neuvádějte v potaz, že bych dělal bit. kopii systému s nahranými aplikacemi a nastavením, jedná se o čistou kopii disku po donešení nového notebooku domů, například.
Tzenal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 7. 2012 15:37

A dotaz zní?Kupujici pokud to umi si bitovou kopii děla - minimalně až system system je ve stavu jaky ho zajimá - i kdyby neměl ani jednu aplikaci nainstalovanou další.i kdyby mělo jit jenom o poladění.Lidi co nechapou o čem to je ponechejme bokem.Ztrata času diskutovat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 7. 2012 09:17

Dělat si bitovou kopii v čistě nainstalovaným systémem bez dalších nastavení a aplikací zcela postrádá smysl. To nemusíš dělat bitovou kopii, ale stačí recovery dvd.

Bitová kopie má smysl práv tehdy, když ji děláš i s nastavením a aplikacemi. Prostě hotovej systém se vším všudy.

Takže reset má smysl porovnávat s recovery dvd, ne s bitovou kopií.
Bari007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 7. 2012 10:36

Háček? Ano, je v tom háček. Přímo kotva. Když vezmeme v potaz, že už dnes často nedostaneš od výrobce ani recovery DVD, tak v připadě havárie disku bez vytvoření bitové kopie (nebo jiné zálohy vytvořené buď hned po přinesení laptopu domů, optimálně až po odstranění crapware a nainstalování hlavních aplikací ) budeš dělat co? Obíhat známé a shánět instalační DVD?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 7. 2012 12:16

Takže i Vladimír potvrdil:
Bari007 píše:Bitová kopie má smysl práv tehdy, když ji děláš i s nastavením a aplikacemi. Prostě hotovej systém se vším všudy.

Většina NB obsahuje recovery partition (určitě všechny řady business), takže záloha (mizerně) předinstalovaného OS (s veškerým bloatwarem) nemá smysl.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jadus 24. 7. 2012 14:14

Jasně že má bitová kopie pořád smysl. Většinou totiž není vázána non-stop se systémem, protože je na externím médiu, narozdíl od bitové kopie které se skrývá pod tlačítkem RESET. Též se určitě během několika měsíců objeví první malware, který bude infikovat i právě zmíněnou bitovou kopii toho továrního nastavení ;) Takže ano, má smysl
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 7. 2012 07:43

Kód: Vybrat vše
Jasně že má bitová kopie pořád smysl. Většinou totiž není vázána non-stop se systémem, protože je na externím médiu, narozdíl od bitové kopie které se skrývá pod tlačítkem RESET.

Ahjaja a to ti řekl kdo?To se svazanim non-stop se systemem nema nic co společnyho s externim mediem na němž leži ale s tim že až se ti vykotí VSS zajimavym způsobem takže backup centrum bude zašedle a volba Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Obnovení\Rozšířené metody obnovení\k obnoveni počitače použit bitovou kopii systemu vytvoženou dřive bude tato volba v kelu maš variantu ještě dvě k dispozici - F8 a pokud ti havaruje winre takže bude taky vprkynku maš možnost použit volbu 3,s jinou se mimochodem ani nikdy nezabývam,strčeni placky,flashky - cesta k ni a obnova..íVyznam ma totiž uplně z jineho důvodu a je tady mimochodem rozsahly post kde jsem rozebiral celej jeji mechanismus včetně všech umistnění.Může být a je žadoucí aby byla na externim mediu ale neni problem aby byla na tomtež disku ktery použivaš - stači aby byl rozdělen na oddíly.Upřimně řečeno existuje způsob - ten tam je rozebranej taky, kdy ji frkneš klidně na systemak - sice pomatenost ale jde to.pro zakladni manipulaci s ni je třeba objevit tlačitko vlastní,pro pokročilou cmd,pro ještě větši čachry powershell.
Tvoje vyjadřeni k infikaci atd je směšny když neznaš zakladni mechaismy fungovaní.
Ale styl albansky virus - by s tim neměl problem.Stejně tomto způsobem si nakych 20 procent lidi způsobuje i nemožné.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jadus 25. 7. 2012 15:12

oooooooooo píše:[code]
Tvoje vyjadřeni k infikaci atd je směšny když neznaš zakladni mechaismy fungovaní.
Ale styl albansky virus - by s tim neměl problem.Stejně tomto způsobem si nakych 20 procent lidi způsobuje i nemožné.


Na prstech jedné ruky z paměti vyjmenuju způsob jak infikovat dvě instalace na dvou oddílech na jednom disku ;) Navíc píšu, že se dřív či později objeví způsob, jak se tato bitová kopie stane terčem malwaru.
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 7. 2012 17:57

Jadus:
jsi na omylu. :-)
Vhd se ukládá mimo OS, tj. např. do externího HDD/NAS apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jadus 26. 7. 2012 18:29

Milanr1: vhd ano, ja ale mluvím o té W8 bitové kopii, která se skrývá pod tím RESETem... pfffu já se těším, až nebud muset Windows používat
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 7. 2012 19:07

Kód: Vybrat vše
Na prstech jedné ruky z paměti vyjmenuju způsob jak infikovat dvě instalace na dvou oddílech na jednom disku

Jenom bych tě rad upozornil že technologie kterou využije reset nema nic společnyho s iinstalací na dvou oddilech jestli sis to blahově myslel.A ještě jednou člověk kterej placa o rozdilech mezi resetem a bitovou kopii a neví ani jak při tom funguje bitova kopie by mněl v okamžiku kdy zjistí že byl nachytanej na hruškach už mlčet a neztrapnovat se ještě vic.
Kód: Vybrat vše
. pfffu já se těším, až nebud muset Windows používat

Ja použivam sytemů několik a platí jediný - umíš neumíš :D,od toho se odvíjí spokojenost,nespokojenost.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jadus 27. 7. 2012 16:30

S Windows celkově nespokojen od XPéček, nicméně nic s tím nenadělám, používat to musim. :D ale naštěstí už nebudu
Od BPU po BFU
jadus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků