WINDOWS 8 a C2D P8400 2,27 Ghz - nepodporovaný procesor

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alesvi 4. 8. 2012 09:25

Zdravím všechny... Pokoušel jsem se nainstalovat na svůj NTB FSC AMILO Pi3540 Windows 8 RC ve 32bit verzi, ale použití Windows8-ReleasePreview-UpgradeAssistant vede k hlášce, že procesor není podporován a pokus s instalačním DVD končí také chybovou hláškou. Podle vyjádření Microsoftu postačuje procesor od 1Ghz výše, s podporou PAE/NX/SSE2 - což myslím, že procesor splňuje - C2D P8400 2,27Ghz. V biosu mám NX povoleno.

Podařilo se někomu s tímto procesorem RC verzi W8 nainstalovat nebo opravdu procesor není podporován?

Díky za příspěvky...
alesvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fred 4. 8. 2012 12:03

Zkus se podivat po novejsim BIOSu k tomu notasu. CPU by mělo byt v pohode, aspoň u jinych notebooku to jede...
LG G4
fred
Junior

Odeslat příspěvekod mexxxe 8. 8. 2012 10:58

Ano povedlo, musíš v BIOSu povolit Data Execution Prevention (bohužel se to jmenuje v každým BIOSu jinak). Já jsem to v BIOSu našel hned podle toho INTEL ..bla.bla. disabled.
Po nastavení na enabled už nebyl problém.
mexxxe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alesvi 8. 8. 2012 19:30

Díky za reakce... BIOS mám poslední, ale je už vlastně dva roky starý :-( Novější není...

V BIOSU mám položku EXECUTE DISABLE BIT nastavenou na ENABLED.

Dokonce i COREINFO mi vypíše všchny hodnoty, které W8 požaduje jako YES, ale instalace se prostě nespustí. Nevím nevím...
alesvi
Kolemjdoucí