Vše, co chcete vědět o Windows 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 18. 8. 2012 13:39

piErcE píše:taby jsou stále záložky.
co je na nich nejednoznačného?

Díky, mě šlo pouze o to jestli Microsoft splní slib.

Nejednoznačné je to v kontextu s ostatními prohlížeči, kde jsou favorites (oblíbené) pojmenovány jako "bookmarks" a překlad tohoto slova je právě "záložky".
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalli 18. 8. 2012 14:00

DevAstor píše:Nejednoznačné je to v kontextu s ostatními prohlížeči, kde jsou favorites (oblíbené) pojmenovány jako "bookmarks" a překlad tohoto slova je právě "záložky".


zmiňuješ třetí stranu. myslím že je logické že je na každém jak se rozhodne něco překládat ne? to není problém MS ale třetí strany že se neuzpůsobí terminologii MS.
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 18. 8. 2012 14:04

VHD: chtěl jsem si to hlavně vyzkoušet, když to byla žhavá novinka, líbí se mi že to je jediný soubor, záloha se dá dělat na flashku

úprava nabídek: tak jde dělat průhlednost jedním hackem, velikost panelu i seskupování, tak jako u W7: jde to udělat aby byl panel jako Win XP a starý Win, pak taky velikost, aby to nebyl tlustý panel

pak jde přidat nabídka Start: Start8 je ale celkem na prd, doporučil bych jinou, jsou ještě lepší projekty

přidejte si božský režim a vypnutí a hibernaci na plochu a je to, pravý panel (Win + C) Charm zatim nejde upravit

co se týče aplikací tak mi tam jede slovník který jsem měl už ve Win 3,11, tj 16 bitový jde, režimy kompatibility umí, většinu aplikací spustí, zatim se mi hlavně nepodařilo rozjet akorát tiskárnu HP LaserJet 1000, jedná se o 64 bit W8
Poltergeist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 18. 8. 2012 14:09

michalli píše:zmiňuješ třetí stranu. myslím že je logické že je na každém jak se rozhodne něco překládat ne? to není problém MS ale třetí strany že se neuzpůsobí terminologii MS.

To mi píšeš zcela zbytečně. Microsoft něco slíbil a mě pouze zajímalo jestli to dodrží, to je celé.

Překládám prohlížeč Maxthon do češtiny a držím se terminologie MS. A sám jsem slíbil, že jestli MS překlad změní, tak všechno přepíšu i v Maxthonu.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 8. 2012 14:12

A opravdu to slibil?
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 18. 8. 2012 14:33

Poltergeist píše:VHD: chtěl jsem si to hlavně vyzkoušet, když to byla žhavá novinka, líbí se mi že to je jediný soubor, záloha se dá dělat na flashku


zálohovat přece můžeš i bez toho abys měl systém na vhd disku. mimochodem instalace windows do VHD jde jen na edicích enterprise a vyšších (tzn. windows 8 enterprise, windows 7 enterprise a windows 7 ultimate).
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 18. 8. 2012 15:07

Michall: jj ale když jsem to zkoušel před 3 lety, tak jsem samozřejmě zkoušel Ultimate, od Visty nemám nic jiného :) prostě se mi šiklo že to byla nová věc, a že to jde ,,zálohovat" přetažením 1 souboru do flash, nakonec W7 na našich pc v rodině nebylo ani 1 třeba reinstalovat za poslední roky

jinak je chyba že tam neni nový souborový systém, něco jako RaiseFS, prostě některý vlastnosti by se hodily
Poltergeist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 8. 2012 15:11

který například? už se tě na to ptáme počtvrtý...

zálohovat na flash médium je jako nezálohovat vůbec, flashdisky jsou nejnespolehlivější médium, hned po kamenorytectví...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 8. 2012 15:22

Poltergeist: vzdyt ty ani nevis, jak se ten reiserfs pise. Jak muzes vedet, jake ma vlastnosti?
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Jakub32 18. 8. 2012 16:23

Mam win7 v notebooku od vyrobce.
Budu si moct upgradovat sysem?
Zachovaji se soubory a nastaveni?
Jakub32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 18. 8. 2012 16:44

Nici furt window media soubory folder.jpg?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrpajer.CZ 18. 8. 2012 16:46

Vyzkoušel jsem nainstalovat Windows 8 na prastarý notebook s Celeronem M370 1,5GHz, 512MB RAM a grafikou VIA/S3G Unichrome Pro IGP (64MB) a docela mě překvapila rychlost systému na tak slabé konfiguraci a fakt, že na této prehistorické grafice šlape Aero (byť již neprůhledné).
mrpajer.CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 8. 2012 16:53

Kód: Vybrat vše
VHD: chtěl jsem si to hlavně vyzkoušet, když to byla žhavá novinka, líbí se mi že to je jediný soubor, záloha se dá dělat na flashku

tak na vhd je absolutně nezajimavý že jde frknout na flashku - medium se spolehlivostí nula.je zajimavy že jde přikazem do vhd doplnovat hotfixy,že ho jde mountnout,že ho jde dat do multibootu a další podobne akce.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 8. 2012 17:03

Jakub32 píše:Mam win7 v notebooku od vyrobce.
Budu si moct upgradovat sysem?
Zachovaji se soubory a nastaveni?


Jo. Ale obecne jakykoli upgrade systemu nedoporucuju.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod SoVcz 18. 8. 2012 17:25

Je možné Win8 instalovat, aktivovat a používat bez nějaké formy MS účtu (Windows Live ID, Live.com account)?

Lze Win8 nastavit tak, aby se při startu i používání systému nikam nepřipojoval?

V jednom videu z června lidé z MS hovořili o tom, že "Windows 8 is natively connected to the cloud", což já zrovna moc neocením. Chápu, že pro nákup a instalaci programů bude potřeba se přihlásit svým účtem na Marketplace, ale aplikace nakupuji jen občas a nechtěl bych, aby se při každém loginu Windows připojovaly k účtu na internetu. Jde mi o to, jestli lze Win8 nastavit tak aby se při startu nechtěly někam spojit (synchro času, účtu, aktualizace). Prostě když si po startu Win8 přečtu log z routeru, aby tam nebyly požadavky na žádné odchozí pakety.
SoVcz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků