Jaký antivir pro Windows 8 ?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod noems 24. 8. 2012 12:04

Jaký antivir pro Windows 8 ?
noems
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 24. 8. 2012 12:09

Proc chces instalovat DALSI antivir do Windows 8? Vestaveny Defender, coz je jen mirne upraveny MSSE, ti nevyhovuje proc?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod noems 24. 8. 2012 12:26

Nevěděl jsem, že Windows 8 již antivir obsahuje.... dik
noems
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Radek178 14. 5. 2013 09:50

Miroslav Pragl píše:Proc chces instalovat DALSI antivir do Windows 8? Vestaveny Defender, coz je jen mirne upraveny MSSE, ti nevyhovuje proc?

MP

Jo neni nad to, doporucit neco, co vlastne poradne nedela ani to, k cemu to ma slouzit :-D Na druhou stranu to ale neobtezuje, ale bohuzel proto, protoze to nic nejnajde.
http://www.av-test.org/en/tests/home-us ... microsoft/
Radek178
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 14. 5. 2013 10:50

Detection of widespread and prevalent malware discovered in the last 4 weeks (the AV-TEST reference set) 99, Usability Score: 6.0 ti prijde mizerne?

A z vlastni zkusenosti se mi ani realne 0-day (asi nejvetsi slabina) nezda spatne, zejmena ve srovnani s VELKYMI komercnimi resenimi 0 signatury jsou aktualizovany nekolikrat denne a na sample submission reaguje Microsoft obratem.

Mimochodem pro Windows 8 mas 2 moznosti: pouzit vestaveny Defender (ktery neni #1 a nikdy si na to nehral, ale je to stale plne funkcni antimalware), nebo pouzit antivir 3. strany, ktery bude mit lepsi skore, ale s VELKOU pravdepodobnosti ti zpusobi nefunkcnost Metra, pady OS atd. Nechci sirit FUD, jen mam neblahe zkusenosti s chudaky, co pisi na MS fora a jejich problemem jsou antiviry AV.., Av...,NO......

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod akira.uzai 14. 5. 2013 10:53

Miroslav Pragl píše:Usability Score: 6.0/6.0 ti prijde mizerne?

Mimochodem pro Windows 8 mas 2 moznosti: pouzit vestaveny Defender (ktery neni #1 a nikdy si na to nehral, ale je to stale plne funkcni antimalware), nebo pouzit antivir 3. strany, ktery bude mit lepsi skore, ale s VELKOU pravdepodobnosti ti zpusobi nefunkcnost Metra, pady OS atd. Nechci sirit FUD, jen mam neblahe zkusenosti s chudaky, co pisi na MS fora.

MP

No, mně tvrzení, že všechny antiviry kromě těch od MS nefungují a zničí vaše windows přijde jako přímo ukázkové FUD.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 14. 5. 2013 11:15

Bohuzel realita je takova, ze ani rok od realne moznosti testovani na Win8 nejsou antiviry 3. stran prilis "vychytane", dtto office atd. (vyrobci antiviru si evidentne mysli, ze pokud k realtime ochrane na urovni souboru pridaji jeste addony do office, internet exploreru atd. bude celkova ochrana 3x lepsi - nebude). Ale jak zminuji vyse - jsem statisticky ovlivneny tim, ze se ke me na MS forech dostanou vicemene pouze negativni odezvy.

JInak MS antivir/y/ pouzivam v podstate od prvni testovaci verze Forefrontu a pri srovnani s prumyslovymi standardy (Mcafee, Symantec) mi prijde pomer cena.vykon u MS produktu vice nez dobry.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2013 14:51

IMHO zbytečný flame:
Radek178 píše: protoze to nic nejnajde

1) Darovanému koni na zuby nekoukej. :-)
2) Použitelný bezpečnostní systém musí být komplexní; to žádný freeware nesplňuje.
3) Rozumný admin si nikdy nepustí zloděje do domu.
Hledat ho pak, kde v domě je ukrytý a co všechno ukradl = pozdě! :-(

Co s tím?
Prevence proti průniku je základ.
Prostuduj si:
viewtopic.php?p=7519434#p7519434

Btw:
Velký Guru má plnou pravdu:
Miroslav Pragl píše:Bohuzel realita je takova, ze ani rok od realne moznosti testovani na Win8 nejsou antiviry 3. stran prilis "vychytane", dtto office atd. (vyrobci antiviru si evidentne mysli, ze pokud k realtime ochrane na urovni souboru pridaji jeste addony do office, internet exploreru atd. bude celkova ochrana 3x lepsi - nebude).

W8 = zatím ještě nevyzrálý OS. Pokud sis ho nainstaloval, jsi stále betatester.
Právě tak aplikace pro tento OS se nacházejí fakticky ve fázi betatestování, ať tvrdí marketing výrobce cokoliv jiného.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 14. 5. 2013 16:11

Miroslav Pragl:
Zapomněl jsi na třetí a tu nejvhodnější a nejlepší možnost. Hodit na všechny ty zbytečné anti* programy bobek a jednoduše je nepoužívat.
Nevím kdo tu anti* mánii neustále krmí, anti* programy jsou potřebné asi tak jak superstár.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 14. 5. 2013 16:43

Do velke miry mas pravdu - OPRAVDOVE (ty stupidni viry si myslici uzivatel do systemu nepusti i bez antiviru) viry uz jsou skoro tak dobre jako *nixove, zneuzivaji diry v OS/Jave a pod., ze proti nim naopak antivir moc nema sanci.

Osobne beru antivir jako urcitou pojistku proti blbosti/unahlenosti a tak.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 5. 2013 17:14

Aktuálně používám na W8 Avast 8 (+ Comodo FW) a už je to bezproblémově použitelné (nová verze měla určité porodní bolesti, ale pár updatů to zpravilo). IMHO celkem slušné bezplatné řešení pro domácí nasazení.

Krakatoa píše:Nevím kdo tu anti* mánii neustále krmí, anti* programy jsou potřebné asi tak jak superstár.

Antivir je prezervativ, používat ho nemusíš, je to bez něj lepší, ale když se náhodou něco stane, si zbytečně v průseru.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladan500 14. 5. 2013 17:38

Ahoj - Defender jsem osobně zapudil po tom, co jak blbec klikám na spustit ochranu a nic, to samý aktualizace definic... 10 minut čekáš a pak ti to napíše chyba..

Zkoušel jsem Kaspersky - velmi rychlý, ovšem nefungoval mi můj oblíbený free rapid downloader a opravdu některé aplikačky z metra měli problém s připojením, ikdyž byly ve vyjímkách. Jinak perfektní.

Teď používám Bitdefender (nejdříve Total) a teď internet security 2014 (beta obě) a jsem spokojený - jen testy by mohly být rychlejší...
vladan500
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 14. 5. 2013 19:35

Mám "Norton 360" a nepozoruji, že by mi boural W8...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 14. 5. 2013 21:29

vladan500 píše:Ahoj - Defender jsem osobně zapudil po tom, co jak blbec klikám na spustit ochranu a nic, to samý aktualizace definic... 10 minut čekáš a pak ti to napíše chyba..

Tak to je chyba evidentně u tebe. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod vladan500 15. 5. 2013 14:56

samozřejmě :D - jak jinak 8-) - ono je tam mrtě možností, co se dá zkazit při automatické aktivaci a možnosti zmáčknout pouze jedno tlačítko (plus jedno na aktualizaci)...
vladan500
Junior

Další stránka