Upgrade Win8 RP -> RTM

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FrenkeeS 25. 8. 2012 13:55

Dobrý den
našel jsem návod jak upgradovat verzi win8 RP na RTM.:
V adresáři X:\sources najděte soubor cversion.ini, otevřete jej a upravte hodnoty dvou čísel. V obou případech původní číslo za znaménkem rovná se změňte na 7100.0. Hotovo!

Toto jsem udělal ale při pokusu o upgrade mi instalátor vypisuje chybu:
Windows 8 Release Preview cannot be upgraded to Windows 8 Enterprise Evaluation. You can choose to install a new copy of Windows 8 Enterprise Evaluation instead, but this is different from an upgrade, and does not keep your files, settings, and programs. You’ll need to reinstall any programs using the original installation discs or files. To save your files before installing Windows, back them up to an external location such as a CD, DVD, or external hard drive. To install a new copy of Windows 8 Enterprise Evaluation, click the Back button in the upper left-hand corner, and select “Custom (advanced)”.

co mám udělat aby byl možný upgrade?
FrenkeeS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pitrisek 25. 8. 2012 14:44

Nevím sice, jak upgradovat Windows 8 z RP na RTM, ale myslím si, že to je úplně zbytečný. Nepředpokládám, že RP verzi používáš jako primární systém a máš v něm tedy životně důležitá data. To by byla jasná sebevražda. Zkušební verze se VŽDY instalují jako virtuální nebo sekundární systém a v takovém případě potom vystačí čistá reinstalace systému.
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod FrenkeeS 25. 8. 2012 15:42

RP používám jako jediný a primární systém mam zde všechny programy, hry apod...
Před pár měsíci mě kdosi na živě.cz ujišťoval že nebude problém upgradovat na RTM podobně jak tomu bylo u Win7

http://extrawindows.cnews.cz/jak-upgradovat-release-preview-na-windows-8-rtm-trikem-od-copperfielda#comments

samozřejmě životně důležitá data tam nemám ale je to pohodlnější než udělat čistou instalaci a vše instalovat od začátku
FrenkeeS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Clarkie 25. 8. 2012 15:56

pitrisek: Nemohl sis ty kecy odpustit, když nemáš radu? RP se dá úplně v pohodě používat jako primární systém.
Clarkie
Junior

Odeslat příspěvekod pitrisek 25. 8. 2012 16:05

Přečetl jsem si článek v odkaze a už jenom věty "...na vlastní nebezpečí...","...za výsledek neručíme..." by mě nenechaly klidným. Bojím se totiž toho, že by byl Microsoft natolik blbý a založil by princip kontroly předchozí verze v instalátoru na jediném souboru. Takhle podobně to asi fungovalo ve Windows XP, proto byly tak snadno cracknutelné.
Nyní máš asi jedinou možnost. Veškerá data zazálohovat, provést čistou reinstalaci systému a potom znovu nainstalovat všechny programy a hry. Nakonec obnovit ze zálohy data. Bohužel.
A dej si pozor. Stejně složitý možná bude přechod ze zkušební finální verze RTM na krabicovou verzi.
A pro příště nevěř Copperfieldovi - ten operačním systémům vůbec nerozumí, tudíž s nimi nemůže čarovat. Zkušební verze OS výhradně virtuálně nebo sekundárně.

To Clarkie:
Nikde jsem nenapsal, že se RP nedá použít jako primární systém! Teď se ovšem bavíme o jeho následcích a komplikacích při přechodu. Jen jsem nastínil, že je to krajně nevhodné a v určitých situacích i nebezpečné, protože veškeré Preview verze ještě nejsou zcela vyladěné.
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod FrenkeeS 25. 8. 2012 16:10

no podle ohlasu ostatních lidí na internetu to funguje nenašel jsem nikoho kdo by popisoval tento error(možná jsem jen špatně hledal) .

Ještě mě napadla možnost, nikde jsem to nenašel ale je v RP dostupná Migrace profilu uživatele ?
FrenkeeS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anti66666 25. 8. 2012 16:20

Da sa ale nie z windows 8 enterp...90 dni ale RTM windows 8 pro alebo enterp...
Ani windows 8 enterp... 90 dni sa neda upgradovat takties cisty reinstal
anti66666
Junior

Odeslat příspěvekod FrenkeeS 25. 8. 2012 16:34

takže pokud chci upgrade tak už jedině Win8 Pro a poté ho aktivovat ?
FrenkeeS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pitrisek 25. 8. 2012 16:45

FrenkeeS:
Zkoušel jsem trochu zagooglit a možná jsem zjistil, kde mohli soudruzi v NDR udělat chybu.
Sestavení 7100, které současné verzi Windows 8 RP vnucuješ, degraduje tento systém na Windows 7. A zkušební 90denní verze RTM Win8 neumožňují upgrade z ničeho. Ale zkus ještě dva měsíce počkat na Windows 8 FPP nebo Upgrade, potom by to mělo fungovat...
pitrisek
Junior

Odeslat příspěvekod FrenkeeS 25. 8. 2012 17:07

původně je nastavené minimum 8508 sestavení, RP je 8400 , tudíž sem zkusil i toto a nepomohlo...
Asi udělám čistku a hotovo
FrenkeeS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pitrisek 25. 8. 2012 17:53

Nerad ti píšu, ale ono ti asi opravdu nic jiného nezbyde. Je však si potřeba uvědomit, že po přechodu z 90denní zkušební verze RTM na plnou např. krabicovou verzi, může tato situace nastat znova (nejsem si o tom zcela jistý - je to ze zdroje Microsoftu). I když v této zkušební verzi RTM je už možnost reaktivace vložením nového Product Key. Ale jak se to zachová - bůh ví.
pitrisek
Junior