Tmavý vzhled -> změna barvy titulku okna

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ybznek 26. 8. 2012 09:14

Ahoj,
Windows 8 už nemá kolem titulku takový "světlý oblak/stín" a když si nastavím tmavou barvu okna, tak to vypadá takhle (někdy i hůř čitelně)
Obrázek

Narazil jsem na návody odkazující do registrů, ale údajně nefungovaly. (HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\Colors)

Znáte nějaký tweaker, nebo způsob jak změnit barvu titulku/přičarovat tam ten světlý stín?

děkuji

edit: jedná se o RTM zkušební verzi
ybznek
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 26. 8. 2012 10:32

Barva titulku jde naprosto běžným způsobem změnit jako ve Win7 - pravým tlačítkem myši na plochu > Customize > Color
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ybznek 27. 8. 2012 00:57

Jo? už ses tam díval? tak mi teda řekni kde to je
Obrázek
ybznek
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 27. 8. 2012 03:26

Nepřijde Ti divné si nainstalovat nový systém a hned řešit pokoutné úpravy registrů nebo tweakery, aby to vypadalo jako starý systém? Prostě ten systém stojí za ho*no, takže si zvykni na ty nesmysly a barvičky na úrovni mateřské školky a nebo to nepoužívej a počkej si na reparát Windows 9, jako to pravděpodobně udělá většina lidí.
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 27. 8. 2012 07:02

Napadá mne, zda nebude potřeba opět cracknout nějakou systémovou knihovnu jako to bylo potřeba, když jste měnil theme u windows XP
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod ybznek 27. 8. 2012 08:39

Majsner

Nechci aby to vypadalo jako starý systém, jen chci aby to šlo přečíst.
Všechny předdělané themes jsou světlé a já chci prostě tmavé...

Ten systém nestojí za *****, většinou to říkají ti co ho pořádně ani nezkusili. Já ho mám tak cca 3 měsíce a jsem spokojený (až na tohle).

Windows 8 přináší řadu nových funkcí a většina lidí si neradi zvykají na něco nového, tak tomu dají cedulku "odpad". Stějně tak s Vistou, která byla oproti winXP velká změna. Stejně tak změny na facebooku či cokoliv jiného...

akira.uzai
to si nemyslím, resp. spíš je to BUG, na win8RP tam byl ještě ten "stín" pokud vím, takže to šlo vidět

podle mě je ještě šance, že se to opraví, než to půjde oficiálně mezi lidi. ale komu by se chtělo čekat :-D
ybznek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 8. 2012 08:50

ybznek:
RTM se neopravuje, to není beta-verze ani RC. ;-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Release_to_manufacturing
Možná v SP1 může dojít k nějaké (nepatrné) změně.

ybznek píše:Ten systém nestojí za *****, většinou to říkají ti co ho pořádně ani nezkusili.

Testuji W8/64 od první neveřejné beta-verze, tj. > rok.
A nijak mi k srdci nepřirostl, na rozdíl od Visty, která fungovala skvěle už od nulté beta-verze.
IMHO MS zatím Vistu nijak nepřekonal: W7 = ořezaná Vista; W8 = ořezaný W7.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ybznek 27. 8. 2012 09:18

Milanr1:
no třeba si toho nikdo nevšiml (a od toho windows update taky jsou)

já co jsem přecházel z xp->win7 tak jsem měl problém, je pravda že to byla větší změna než teď, ale z w7->w8 úplně v pohodě

win8 mi nepřijde jako ořezaná w7, jsou tu věci navíc, to desktopové prostředí, pravda, je jakoby ořezané
ale prostředí!=operační systém :)
ybznek
Junior