Problém s Ethernet

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jakubresl 4. 9. 2012 15:13

Mám win 8 enterprise build anejdemi Ethernet=Ethernet Disable.I když mám zasunutý kabel.?

-- 4. 9. 2012 15:20 --

Oprava když dám Enable tak nic prosně si to myslí že tam žádnej kabel neni.
Jakubresl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 4. 9. 2012 15:34

Asi ti to anejde, protože nemáš drivery síťové karty. Nebo ti to anejde proto, že je vadný kabel (máš-li možnost, zkus ho jinde).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 9. 2012 15:40

doplním Pytlíka - a nebo je K.O. zařízení na druhé straně.

Takže nejprve se koukni, jestli máš nainstalované všechny drivery, pokud ano a vidíš i síťovou kartu, tak vyzkoušej jiný kabel a nakonec zkus na druhý konec připojit jiný HW.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paulos 4. 9. 2012 20:57

Ano, zkus nejdřív nejnovější ovladače k síťovce. Měl jsem velice podobný, ne-li stejný problém a instalace nových ovladačů ho vyřešila. Bohužel jen ve Windows. :-)
Paulos
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 5. 9. 2012 10:18

Jakubresl píše:Mám win 8 enterprise build anejdemi Ethernet=Ethernet Disable.I když mám zasunutý kabel.?

-- 4. 9. 2012 15:20 --

Oprava když dám Enable tak nic prosně si to myslí že tam žádnej kabel neni.

To mi dělá docela často. Postup

Control Panel\Hardware and Sound -> Devices Manager

Tam si rozklikni seznam Network adapters a v něm si najdi tvou síťovku. Většinou je v názvu i to Ethernet. Klikni pravým a dej Disable, pak Enable a síťovka by se měla rozjed. Pokud ne, tak jí zkus ještě deaktivovat a aktivovat v tom
Control Panel\Network and Internet\Network Connections

Mě to takhle vždycky funguje. Ale štve mě to, ovladače už jsem přeinstalovat zkoušel a bez výsledku. Navíc mi to dělalo už od první verze Win 8. Nemáš náhodou taky Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)? :mrgreen:
PiranhaGreg
Mírně pokročilý