Nastavení multidotykového touchpadu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yojimbo 6. 11. 2012 16:06

Zdravím, tak sem se rozhodl taky upgradovat, ale potřeboval bych vědět pár podrobností. První je, že mám na svém notebooku Acer touchpad, který by prý měl být multidotykový. Kdysi sem viděl jedno video z W8, kde ho člověk ovládal skoro jak OSX přes touchpad a docela by se mi hodilo, kdybych třeba pomocí dvou prstů mohl scrollovat po dlaždicích v Metru (dva prsty co si pamatuji z W7 ještě můj touchpad zvládal). Aktuálně mi nefunguje ani jednoduché scrollování, na které jsem byl zvyklý. Jsou k dispozici nějaké univerzální drivery nebo tak něco? Díky.
Yojimbo
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 11. 2012 16:24

tihle bakelitoví fešáci mají obvykle podporu přesně 14 dní od posledního uplácanýho kusu, tak si napřed u výrobce zjisti, zda vůbec nabízí kompletní podporu pro W7, podporu pro W8 tam snad ani nehledej, je z říše fantazie...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Yojimbo 6. 11. 2012 16:33

Jo vim, že s podporou pro W8 počítat nemůžu, ale tak nějak sem čekal, že signály, které z touchpadu půjdou, budou zhruba tak nějak stejné, stejně jako například signál, že scrolluju kolečkem na myši. A tak by se moh Microsoft pochlapit a zavést nějakou univerzální podporu.
Yojimbo
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 11. 2012 21:28

Tohle není věc Microsoftu, ale výrobců HW. Když nedodají potřebné ovladače (a případně obslužné aplikace), Microsoft asi nebude sám psát ovladače pro všechen HW ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Yojimbo 6. 11. 2012 23:41

No to né, ale tak určitý hardware splňuje určitá kritéria, která jsou standardem a proto není problém udělat nativní podporu. Třeba právě ta myš, jak jsem výše zmínil. Mám třeba myš, která má celkem nestandartně víc tlačítek a přesto, že ovladače pro ni neexistujou pro W7, v pohodě můžu používat i ony dvě tlačítka. To samé s multidotykovými touchpady. Pokud vim, tak je má skoro každý notebook od nějakého roku 2008. Pokud existuje standart na to detekovat polohu jednoho prstu, proč tomu tak není u dvou (což je počet, který by bohatě stačil na nějaké lepší ovládání W8)

Edit: tak naštěstí Acer kupodivu relativně nedávno aktualizoval drivery pro svůj touchpadu a po instalaci už funguje přesně tak, jak jsem od něj očekával. Teď by to chtělo to samé, ale u grafické karty.
Yojimbo
Junior