Co vám chybí ve Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod polohy 4. 3. 2013 21:25

Pokud už technici vymysleli tak neuvěřielně složitou věc, jako je procesor, tak by jim kontrola chlazení a taktů neměla dělat problém ;-)
polohy
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 4. 3. 2013 21:36

1. správa aplikací na jednom místě (toho se ale nikdy nedožijeme, tedy doufám)

2. plnohodnotný (myšleno dvoupanelový s možností kopírovat z jednoho panelu do druhého tlačítkem F5) spráce souborů

3. aby se při stisknutí alt + tab nezobrazovala mezi aplikacemi plocha, tapetiu plochy měním jednou za půl roku, takže ji nepotřebuji mít na očích při každém přepínání okna a v počítači nemám bordel (takže na ploše nemám ani ikonku, natož nějaaký soubor)

4. funkční a jednoduché sdílení souborů zejména mezi stejnými verzemi windows (což je od dob win 2000 stále horší a horší)

5. korektnější práci s utf-8

6. kontrolu pravopisu přímo v systému a jednotnou pro všechny aplikace (což asi nehrozí z důvodu prodejnosti MSO)

7. vyhození fontu Comic Sans ze systému

8. něco jako je sudo (ale ne tak blbě jako je UAC)

9. podporu pro víde filesystému (nebo alespoň ext3) přímo v systému

10. návrat se staršímu a hezčímu logotypu

11. zrušení knihoven

12. možnost "srolovat" okno do jeho horní lišty (což windows umí ale opět to neumí explorer) a skok na úplný konec nebo začátek obsahu okna po klepnutí na šipečky dole/nahoře (možná opět jen záležitost defaultního shellu)

13. možnost přizpůsobit si vzhled a chování systému více svým požadavkům bez nutnosti crackovat systémové knihovny
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Miki Z 4. 3. 2013 21:37

Použitelná příkazová řádka, více ploch, méně težkopádne updaty a systemové změny... no vlastně by stačilo nainstalovat vývojářum v Microsoftu na týden Linux...
Miki Z
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SoVcz 4. 3. 2013 22:07

Od té doby co mám Windows 8 tak mě dost chybí možnost změny barvy u popisků ikon na ploše. Písmo je bílé a nejde změnit. Připadám si jak u Alenky v říši divů. To snad uměly už Windows 1 nebo nadstavby DOSu, a teď ten dialog Windows vůbec neobsahují.

Bohužel MS se vydal cestou debilizace OS a nepochybuji, že za pár verzí desktop z Win vypadne, nebo bude dostupný jen ve firemní edici, případně za příplatek.
SoVcz
Junior

Odeslat příspěvekod radiance 4. 3. 2013 22:26

Jednou větou: Aby mi aplikace, které nutně potřebuji a provozuji je ve Win7 bez jakýchkoliv úprav, fungovaly korektně i na Win8.

Většina lidí tady haní vzhled a jiný způsob ovládání. To je mi buřt, musím fungovat na různých systémech a zvykl jsem si na všelicos, ale aby mi aplikace určená výslovně pro Windows XP,7 a vyšší neběžela pod Windows 8 bez složitého laborování, to už je na mě prostě trochu moc...
A na Linux kašlu, používám jej, ale ne jako hlavní systém.
radiance
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 4. 3. 2013 22:38

Pavelka IT amater píše: inteligentní samooprava operačního systému ! :idea:

Hlavně ať se to nesnaží dělat něco automaticky, to v podání MS většinou končí velkým průšvihem. Správný systém, když dojde k problému má dát uživateli dostatek informací o tom, co se stalo, aby byl na jejich základě schopen systém opravit (nebo aspoň věděl, co googlit). Neříkám, že je v tomto linux ideální, nicméně pokud člověk pronikne do tajů logů, jsou mu informace v nich mnohem více k užitku, než BSOD z win.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod rocksta.r 4. 3. 2013 22:43

- Time Machine
- iCloud
- Versions
- Notification Center
- Power Nap
- Integrovaná podpora multitouch přes trackpad, ne ta parodie z W8

etc
rocksta.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelBBB 4. 3. 2013 23:43

to podstatné

chybí mi přepnutí na klasickou nabídku start, pokud není dotykový display jezdíte s myškou zleva do prava :( (dá se řešit jinak )

lepší podpora pro monitory ve vysokém rozlišení kde bych chtěl zvetšit písmo a ikony , vadí mi že nelze vnutit ostatním programům třetích stran aby se zobrazovaly tak jak uživatel potřebuje když ma horší zrak (myslím si že to bude muset microsoft řešit až budou retina displeje všude)

volba průzkumníka starý v XP mi vyhovoval (pro práci v active directory) v kombinaci s wincmd
(podstatné asi jen pro mě)

jeste by bylo vhodné tema co se nám líbí ve win8 a co ne :)

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod rocksta.r 4. 3. 2013 23:49

Jo a samozřejmě použitelný Finder, nebo jak se to ve W jmenuje.
rocksta.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ahzs 5. 3. 2013 01:05

Vůbec nezávidím redakci toto všechno pročíst a vybrat z toho něco použitelného.
Všichni tady píší, jaké aplikace by v OS chtěli (Totalcmd, 7zip, automatická aktualizace
všech programů, PotPlayer, ClassicShell a pod). To ale bohužel nejde, nejen kvůli EU,
ale spousta firem by MS zažalovalo už samo o sobě.
Místo toho by MS měl systém standardizovat, na nich samozřejmě trvat, podporovat
vývojáře a udělat vše pro to, aby systém byl odolný, plně konfigurovatelný (nejen přes
registry) a moderní.
Nejvíce bych ocenil:
1) Nový souborový systém (měl být na bázi SQL).
2) Přepracovaný příkazový řádek (pár věci okopírovat opět z Linuxu by se vyplatilo).
3) Možnost "legálně a stabilně" vybrat, na kterém disku bude který adresář (Users, Windows, Program files) - nejen kvůli SSD diskům.
4) Funkční migrace uživatele (vzhled, nastavení systému, nastavení MS aplikací - v tomto případě hlavně Outlook).
5) Při instalaci si vybrat instalované součásti (WMP, Metro, služby...)
6) Vyšperkovat integraci do instalačky aktualizace, programy MS i třetích stran (i proto tu standardizaci), přednastavení systému (RT7lite a nLite, avšak líp).

Je toho určitě více, ale nemůžeme MS tolik zatěžovat :)
Ahzs
Junior

Odeslat příspěvekod eoff 5. 3. 2013 02:59

* mě chybí push notifikace pro mail na desktopu chtěl bych vidět obálku v tray když mi přijde pošta. Vlastně přesně něco něco jako je gtalk, ale aby to fungovalo s outlook.com a opakuji, PUSH...
* a nejvíc mi chybí celková čistota a jednoduchost systému :) Prostě instalace a odinstalece programů je hrůza, trvá to dlouho a vytvoří se složky na několika místech a pak se něco nasere ještě do registru. Na disku je milión složek a nikdy se to samo nevyčistí... odinstalace nikdy neodinstaluje všechno, systém bobtná...

A co mi nechybí? Nabídka start :-) Start obrazovka s live tiles se mi zdá uplně cajk...
eoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 5. 3. 2013 08:29

Jenom at delaji pouze system, a necpou se do vlastni vyroby jiz zabehnutych SW.
Tim myslim tech, co tady uz navrhovali jini. Zadny MS PDF reader, zadny MS 7-Zip a pod.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pety 5. 3. 2013 09:07

Líbí se mi, kolik lidí by chtělo z Windows udělat Linux nebo MacOS. Pravděpodobně tedy ti, kdo Windows dávno nepoužívají - nebo to alespoň tvrdí. :-)

Za mě takovou drobnost k osmičkám. Dřívější antivir MS Security Essentials sice využíval k aktualizacím mechanismus Windows Update, ale navíc měl i vlastní aktualizaci, takže se aktualizoval i s vypnutým autoupdatem. Navíc šel v registrech nastavit interval této aktualizace (v celých hodinách).
Windows Defender už spoléhá jen na Windows Update v nastavení pro plnou automatiku, takže když si člověk nastaví, že chce updaty jen stahovat a o jejich instalaci si rozhodnout sám (nebo dokonce si rozhodovat i o jejich stažení), Defender se aktualizuje jen při instalaci updatů! Tohle je zvrhlost, hodná zápisu do kronik blbosti.
Musel jsem si udělat vlastní úlohu v plánovači, aktualizaci jde naštěstí provést řádkovým příkazem.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 5. 3. 2013 10:03

• taskbar přes více monitorů
  • schopnost přehrávat *.mkv
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka