Co vám chybí ve Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aminux 4. 3. 2013 17:10

feartohell:
V podstatě ano.
Chtělo by to založit projekt, pomocí Kickstarteru vybrat prachy a zmizet... :-)) ,
teda co to kecám.
Vytvořit takovou hybridní Linux/Windows distribuci, kde by si člověk přepínal jádra podle potřeby s KDE prostředím. A měl tak univerzální systém na cokoliv.

Stejně nechápu, proč MS nejni schopen 100% vyřešit z5nou kompatibilitu. Proč ten systém nemůže obsahovat DOS, starý Windows jádra s knihovnami, běželo by to třeba virtualizovaně nebo v nějakém sandboxu, aby se to nehádalo.
Člověk by nemusel řešit věci jako DOSBox, SCUMMVM a pod. voloviny.
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod gyoja 4. 3. 2013 17:13

Když už je v metru horizontální (pro myš nepřátelské) rolování, bral bych usnadnění pro nedotykové obrazovky v podobě funkce "hand" pro kurzor myši.
Rovněž bych v metru uvítal větší možnosti perzonalizace úvodní obrazovky, kterou stejně používám jako nabídku start. Mám na mysli více možností uspořádání dlaždic, jejich velikosti…
Ve W8 jsem také chvilku laboroval s příliš složitým nastavením jazyků, které jako by se dělo ve dvou nezávislých liniích. Subjektivně mi to vadí. Kopu za zjednodušení.
Dále bych byl za sjednocení rozhraní systémových nastavení. Jednak se v Ovládacích panelech dá pohybovat v jednom okně, ale čas od času místo toho vyskočí okno ve starém stylu, které navíc nejde maximalizovat. A pak je tu ještě jiné nastavení ve stylu metro.
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod mamlasos 4. 3. 2013 17:16

siddhi píše:...
Nějaké integrované PDF, emailový klient, přehrávače, komprimátory a pod, mě přijde jako blbost, stejně by to EU zakázala potom prodávat.

Tohle všechno a mnohem víc by šlo právě řešit těma systémovejma pluginama co jsem zmínil, mazaně by to vylepšilo systém a EU by na to byla kratká protože by to tam nebylo v defaultu ale každej by si to naklikal ze storu. Ve storu by mohly bejt i různý setupy - balíčky pluginů typu programátor, gravik, síťař, zvukař, multimedia atd. (jen automatický seznamy, šlo by je samozřejmě kombinovat).
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior

Odeslat příspěvekod Aminux 4. 3. 2013 17:16

-drb- píše:
Aminux píše:
Absolutně kofigurovatelnou nabídku Start. Abych si mohl třídit programy podle své libovůle, rozčlenit do podskupin jak já chci a ne jak mi určí instalátor.

To přece šlo vždycky - jsou to obyčejné složky, tak se to dalo přeuspořádat libovolně.

Já to myslel tak, že bych si přetal položky myší přímo v té nabídce. Ve Windows se všechno řeší složkama.
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod _dymos23_ 4. 3. 2013 17:18

Chyběla mi tam podpora více souborových systémů
Chyběl mi tam správce schránky který by si uměl pamatovat i věci co byly ve schránce dříve
Chyběla mi tam utilita pro pořizování, úpravu a ukládání screenshotů
Chyběla mi tam možnost si svobodně zvolit GUI které chci používat
Chyběl mi tam Python
Chybělo mi tam gcc a g++
Chybělo mi tam nějaký IDEčko
Chyběla mi možnost mít více ploch
Chyběl mi tam webový prohlížeč (IEčko za plnohodnotný prohlížeč nelze považovat)
Chyběl mi pořádný nástroj pro správu disků a oddílů
Chyběla mi možnost zpouštět systém z CD/USB
Chybělo mi centrum softwaru
// hodně těch věcí se samozřejmě dá doinstalovat, ale já chci systém nainstalovat, projít drobnou konfigurací a začít systém používat, ne několik dní hledat cestu jak to nastavit tak aby se to dalo vůbec používat.
// tohle mi chybělo když jsem windows opouštěl, jáká je situace dneska nevim. Doufám že od té doby stihli pokročit takže některé věci co mi tenkrát chyběly už v tom systému jsou
_dymos23_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamlasos 4. 3. 2013 17:21

Jo a taky by celý jádro systému mohlo sedět jako proces pod novým realtimovým jádrem. Řeklbych že by to otevřelo cestu k zajímavým hrátkám.
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior

Odeslat příspěvekod -drb- 4. 3. 2013 17:29

Aminux píše:
-drb- píše:
Aminux píše:
Absolutně kofigurovatelnou nabídku Start. Abych si mohl třídit programy podle své libovůle, rozčlenit do podskupin jak já chci a ne jak mi určí instalátor.

To přece šlo vždycky - jsou to obyčejné složky, tak se to dalo přeuspořádat libovolně.

Já to myslel tak, že bych si přetal položky myší přímo v té nabídce. Ve Windows se všechno řeší složkama.

Tak na tohle až to Metro - tam se jednotlivé položky volně tahají, dají se skrývat, přidávat ve formě zástupců, uspořádat do skupin... Jen mi trochu chybí mít stejnou aplikaci ve více skupinách - to je řešitelné jedině tak, že vytvořím více zástupců a připnu je na start screen.
-drb-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bpfunk 4. 3. 2013 17:30

– Možnost nastavit barvu písma záhlaví oken. Preferuji černé okraje, to že na nich není vidět tlačítko pro minimalizaci a maximalizaci mi spíš vyhovuje, ale občas potřebuju přečíst název otevřeného dokumentu/obrázku a to je dost obtížné.
– Povolit klávesovou zkratku Alt+Tab na tlačítku myši.
– Obecně větší možnosti přizpůsobení uživatelem a ne tak jak to chce pan Windows.
bpfunk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -drb- 4. 3. 2013 17:31

mamlasos píše:Jo a taky by celý jádro systému mohlo sedět jako proces pod novým realtimovým jádrem. Řeklbych že by to otevřelo cestu k zajímavým hrátkám.

Nad tímhle jsem už také docela uvažoval - když už mají HyperV, tak proč to nedotáhnout do konce i stolních (tabletových) Windows. A kdyby ta spodní vrstva byla navíc realtime, bylo by to opravdu velmi zajímavé.
-drb-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 4. 3. 2013 17:32

- Přehrávač ve Windows by měl umět zobrazovat externí titulky
- Vypnutí metra
- Automatické doinstalování DirectX knihoven (nebo by je mohl Win rovnou obsahovat)
- PrintScreen by mohl umět ukládat snímky do souboru. Výstřižky jsou zbytečně zdlouhavý, takže Fraps je nutnost. A kdyby šli nahrávat nativně i videa, vůbec bych se nezlobil...
- Automatická instalace ovladačů na grafiku (nVidia, AMD, Intel)
- Defauldní kódování v poznámkovým bloku bych dal UTF-8.

Windows má ale taky dost nedostatky v jeho nastavování. Používám ho už moře let a pořád objevuji nový, užitečný nastavení, ke kterým se ale dostat není občas vůbec snadný...
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L - Core 4. 3. 2013 17:35

- XP mode
- náhradu Průzkumníka něčím normálním, použitelným. Vzor existuje minimálně dvacet let, od dob páně Nortona
- volitelné přepínání mezi ribboňáckým a klasickým ovládáním aplikací (vím, Windowsů se tohle týká poněkud sekundárně, to hlavní zlo se odehrává v Office2007 a výše)
- volitelná možnost pro ponechání nabídky Start, ideálně ve dvou verzích, W7 a W9x/2k
- možnost nadobro vypudit Metro

Teoretizuji, W8 nemám a nikdy mít nebudu.
L - Core
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kazeasch 4. 3. 2013 17:58

Pro začátek by stačili vývojáři kteří dodržují dané konvence a uživatelé kteří čtou co jim systém říká.

(a jak tak čtu některé posty výš, taky by se mohli uživatelé naučit pracovat s dokumentací a vůbec s celýma Win aby nepožadovali to co Win už umí)
kazeasch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 4. 3. 2013 18:18

David P. píše:• okna by standardně mohla mít vpravo nahoře čtvrté tlačítko a to "always on top"

Toto. Plus:

* štandardne scrollovanie v neaktívnom okne

* jednoduché priradenie klávesovej skratkyu akémukoľvek oknu

* virtuálne plochy na úrovni KDE
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Krejmaj 4. 3. 2013 18:25

mně chybí možnost customizace windows, je strašně omezená a nějaká hlubší se dělá přes prográmky
microsoft by mohl uvolit vlastní utilitu, jak si nastavit cokoliv do detailu (nejvíc chudé je natavení oznamování u traye, tray samotny a vůbec cely hlavni panel je jen velmi slabě customizovatelny)

o nabídce start ani nemluvě, do těch kategorii bych rád přidával

(mluvím samozřejmě o windows 7)

u windows 8 aby mysleli víc na myš a klávesnici a hlavně nedotykove notasy; panel charm je hrůza sama o sobě a to vypínání metro aplikací je taky hrozny, skoro jak na androidu
- jednodušší vypínání a víc sjednocené nastavení ne že jedna věc je v metru a druha jen v ovladacich panelech (ano např. obnoveni systemu do tovarniho nastaveni)
Krejmaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kroxigor 4. 3. 2013 18:25

To co mě už při beta testu Win7 přinutilo prchnout k MacOS:

Braní focusu okna libovolnou aplikací (to mě na Windows vytáčí už od začátku a nikdy jim to neodpustím) pro ty co nevědí co to je: píšete do nějakého okna a najednou vám vyskočí jiné okno a dostane focus tzn je aktivní a vy si v něm něco odklepnete a pod. za to bych programátory pověsil za gule do průvanu :grr:
Kroxigor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka