Co vám chybí ve Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dousek 7. 3. 2013 15:44

Mně vadí.že chtejí při nakupování na store a při placení přes paypal číslo pl. karty. Paypal jsem si zřídil proto, abych nemusel nikde na internetu zveřejňovat právě tyto údaje, takže právě proto jsem si nikdy nic na store windows nekoupil.
dousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aminux 8. 3. 2013 14:00

Teď sem zjistil, že při kliknutí pravou myší na zástupce na hlavním panelu ve W7 se nezobrazí klasická nabídka jako vlastnosti atd. U XP to fungovalo. Dá se to dát z5? A proč to vůbec odebrali?
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 3. 2013 14:13

Amixus:
1) Na hlavním panelu není žádný zástupce.
2) Je to mnohem praktičtejší.
3) Jsi v sekci W8, ne W7.
Ostatně žádná novinka, tahle rozumná nabídka funguje v celé řadě OS WNT 6, tj. od Visty.
Každého IMHO zajímá, jaké dokumenty/skladby/videa/... zpracovával/přehrával naposledy.
Vlastnosti zástupce má každý k dispozici standardně na Ploše nebo alternativně v knihovně Odkazy, kde se vyskytují skuteční zástupci.
Tak k čemu ještě navíc totéž na Hlavním panelu? :hm
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 3. 2013 14:17

Proč cpeš dotaz ohledně Windows 7 do sekce Windows 8?

Vlastnosti si zobrazíš po pravomyším kliknutí na název té aplikace v té pinned nabídce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MLML 27. 9. 2014 19:45

Nechybí mi asi nic. Metro se mi líbí, start nepostrádám ani trošku a jeho návrat si nepřeju. Vlastně spokojený člověk.
MLML
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucinka_nos 21. 10. 2014 10:03

Osmičky mám už 3 měsíce a ještě jsem si na něj nezvykla :-(
Lucinka_nos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-rated 21. 10. 2014 16:11

tenhle článek mi mluví z duše http://www.zive.cz/clanky/15-vychytavek ... fault.aspx 8-)
ty herní vychytávky bych oželel, tamto nějaký jádro taky, ale jinak doufám, že se aspoň něco z toho protlačí do windows 10 :D
+ ještě taková úplně nepodstatná drobnost, mrkvosoft by moh umožnit uživatelům s legální licencí bezproblémovou aktivaci :D zrovna včera sem dělal čistou instalaci ntb asus, všechno od nuly, formát atd., čistý mrkvosoftí iso, ale samozřejmě aktivace neprošla, ač sem tam po dokončení instalace dával product key, kterej sem si před formátem vytáhnul... nejspíš to souvisí s tim, že původní klíč byl na w8.0, ale zajímavý je, že mi nezafungoval ani trik s media boot install a rearm, kterej mi na stolním kompu fungoval :hm každopádně i to už je špatně, uživatel s legální licencí má mít nárok na jednoduchou, čistou a bezproblémovou aktivaci, jinak nevidim důvod, proč by si měl domácí uživatel windows kupovat... snad proto, aby pak podstupoval takový martyrium s aktivátorama? :oboze ten vtip s jinejma klíčema na w8.0 a 8.1 se jim vážně nepoved, snad se to už u w10 nebude opakovat...
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod Petr70CZ 25. 10. 2014 17:34

aaaa_ píše:moznost nahodit komplet win2k vzhlad

To souhlasím, nevidím jediný důvod, proč tuto možnost zrušili :hm
Petr70CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Sus 26. 10. 2014 15:42

Vzhled už záleží jen jaký si jej kdo udělá (bohužel, anebo i bohudík, jak se to vezme...), ale jak jsem zkoušel, tak (naštěstí) vše tohle zatím ještě pořád funguje i u W10 ...

http://web.quick.cz/vs165/TMP/W8.gif
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod Jose5 26. 11. 2014 19:13

Otvírání PDF.
Mám W 8.1 a rád bych věděl, jak otevřít PDF, tak jak v W7, t.j. měl jsem Akrobat PDf a na zprávu v PDf stačilo pokliknout a sama se už otevřela. Tady u W 8.1 jsem vyzkoušel několik programů na otevírání, ale po kliknutí na soubor PDF mě vždy vyskočí okénko a ptá se v jakém souboru to chci oteřít, je tam sice soubor na otevření, ale spousta ve kterých to vůbec nejde. To by mě nevadilo, ale já chci aby se to otevřelo přímo, bez dalšího klikání na vybírání. Tak jako to bylo dosud v programech. Prosím, který program to umí, už jsem vyzkoušel jich hodně a stále nic.

Děkuji Josef
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 11. 2014 19:38

Jose5:
Neurčil jsi v daném profilu konkrétní defaultní sw pro otevírání .pdf.
Co s tím?
Ověř, zda je nainstalovaný nějaký prohlížeč .pdf pomocí kouzelníka:
Kód: Vybrat vše
appwiz.cpl

NE:
nainstaluj libovolný prohlížeč .pdf;
ANO:
zkontroluj, zda je instalovaný prohlížeč nastaven jako defaultní pro dokumenty .pdf, např. z cmd:
Kód: Vybrat vše
assoc .pdf

Odpověď?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jose5 26. 11. 2014 20:17

Nainstalovaný mám Acrobat reader, ale co s tím, co jsi napsal, pomocí jakého kouzelníka a ty odkazy kam napsat abych to zjistil, prosím o podání po lopatě, ale velké.
Děkuji Josef
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 11. 2014 20:23

Příkazy prostě okopíruj do příkazové řádky, třeba do cmd.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jose5 26. 11. 2014 20:46

1.PNG
1.PNG
Když to dám do příkazového řádku, tak mě vyskočí černé okno, když to tam vložím, nic se neděje a kdyždám entr, tak okno zmizí a stále nic.

-- 26. 11. 2014 21:11 --

Děkuji za ochotu pomoci, hrál jsem s tím, najednou se to povedlo , ani nevím jak.
Josef
Přílohy
2.PNG
2.PNG (7.72 ) Zobrazeno 1334 krát
Jose5
Junior

Předchozí stránka