Kde nastavit místo IP localhost

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod noems 17. 4. 2013 21:15

Ahoj, kde se nastaví abych při zadání v prohlížečích localhost načítal data z ip 192.168.0.100 ?

Zkoušel jsem to nastavit v c:\Windows\System32\Drivers\etc přidáním řádku

192.168.0.100 localhost ale žádná změna. Díky za pomoc
noems
Poslední varování

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 4. 2013 21:41

Nelze. Localhost je vždy localhost a 127.0.0.1
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod root 17. 4. 2013 21:48

Pokud se změní DNS je někdy potřeba restartovat prohlížeč (cache) a wikey+r
Kód: Vybrat vše
ipconfig /flushdns

Pochybuju, že to takto nejde, ale pokud to opravdu takto nejde, jak tvrdí kolega, tak přes:
Kód: Vybrat vše
route ADD 192.168.0.100 MASK 255.255.255.255 127.0.0.1

Ale nezkoušel jsem to (napsáno od ruky). Mám pocit, že mi vždy fungoval ten localhost v etc/hosts.
root
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 17. 4. 2013 22:07

Nevidím žádný důvod pro to, abych si hackoval vlastní routovací tabulku.
Localhost byl míněn jako odkaz na sebe ( u vícekartových instalací jde o odkaz na vnitřní router přes kartu 0 ). Ono to pochopitelně zmanipulovat lze, ale proč?
Mohl bych znát důvod, proč je tohle třeba nebo jak to chcete využít ?

P.S. manipulace localhost se používala ve své době třeba pro Apač webserver,aby byl triviální přístup na více projektů současně. Udělá se více localhosts v hosts a pak se dle adresy v http://neco vybere správný localhost a ten vybere dle reverzního záznamu správný webserver, ale to jsem myslel, že je historie, hi, třeba zdehttp://www.cyberstream.us/post/2012/08/renaming-localhost--dns-manipulation-with-your-local-apache-server-on-windows
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod root 17. 4. 2013 22:13

Že Ty nevidíš důvod je sice pěkný, ale ten člověk si přišel pro radu.
To mu mám vykládat o tom jak je venku pěkně?
Co to má za smysl napsat toliko textu s informační hodnotou blízko nule?
Důvod na co to chce opravdu není moje starost, když budu chtít vědět kudy se do auta leje olej, taky nikoho nezajímá, že s ním pojedu jen do garáže.

Tahat do toho web server, když pominu to, že se jedná o Windows, je podpořeno čím?
Aneb jak se "radí" v Česku, spousta zbytečných informací, věštba z koule, offtopic,...

Bravo.
root
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 17. 4. 2013 22:38

to root:
Mistře, píši to tak, jak bych se ptal kolegy. Když noems bude chtít, řekne proč to chce a třeba najdeme jiné - třeba lepší - řešení. Když nebude chtít, nic nenapíše a bude to. Odkaz na tu manipulaci je v mém příspěvku proto, že demonstruje prakticky užívaný důvod, proč manipulovat localhost a jak reálně na to a jaké to má souvislosti. Vy to jistě znáte, noems možná nikoli, takže ho to třeba bude zajímat, v tom článku je reálná odpověď na jeho otázku . Třeba ho to ovšem také zajímat nebude. OK.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 4. 2013 22:48

co je cilem?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noems 18. 4. 2013 09:56

No cílem je, po zadáí do url http://localhost/, načíst data z té IP adresy, ještě ve windows 7 to šlo, ve Win 8 to nejde...
noems
Poslední varování

Odeslat příspěvekod logout128 18. 4. 2013 10:29

Myslím, že otázka "co je cílem" se spíš chtěla dopídit, proč chceš měnit localhost na něco jiného než skutečně localhost. Proč si uvedenou adresu nepojmenovat jinak?
Jsem Technomorous.