Legální stažení win 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johny. 23. 5. 2013 17:33

Mám takový technický dotaz. Koupil jsem si před půl rokem upgrade z win 7 na win 8 ale nějak teď nevim, když mi například odejde disk nebo se něco stane prostě, kde znova vezmu legálně ty osmičky :?:
Apple iPhone 6 64GB Space Gray
Johny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 23. 5. 2013 17:38

Měl sis udělat zálohu. Co víc k tomu chceš napsat?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 5. 2013 17:38

Standardní postup při libovolné závadě hw:
1) výměna havarovaného hw za bezvadný;
2) boot ze záchranného CD|DVD|USB -> Obnovit (bezvadný stav OS ze zálohy).
Platí pro všechny OS WNT, nejen pro W8.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Johny. 23. 5. 2013 17:41

To je opravdu dobra rada, ale ja si tu zalohu neudelal :)
Johny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 5. 2013 17:43

Tvoje chyba.
Naprav to dřív, než
Johny. píše: například odejde disk nebo se něco stane prostě

sdclt
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 5. 2013 17:55

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Johny. 23. 5. 2013 18:04

Děkuji moc :)
Johny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladin2 23. 5. 2013 18:17

Johny. píše:Mám takový technický dotaz. Koupil jsem si před půl rokem upgrade z win 7 na win 8 ale nějak teď nevim, když mi například odejde disk nebo se něco stane prostě, kde znova vezmu legálně ty osmičky :?:
máš key klič máš ne, jde jen o to mit starši winy na upgrade ,osmičky jako takove stáhneš z webu mikrosoftu,jen potom musíš vložit key klič,upgrade jako takové nenainstaluješ,musíš mít starší winy abys na ně mohl ten upgrade uplatnit,toto mi řekli přímo v mikrosoftu a je to i logické když na tom zauvažujež
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 23. 5. 2013 18:42

a) uděláš si zálohu aktivačních souborů:
c:\Windows\System32\spp\store\
b) zapíšeš si svůj upgrade Windows 8 klíč
c) stáhneš si z uloz.to instalačku Windows 8, jestli je to oficiální instalačka ověříš podle SHA1
d) provedeš reinstal Windows 8, aby se nemusel zadávat při instalaci defaultní klíč pro edici Windows 8 ručně tak se nastaví ei.cfg podle edice Windows 8, příklad:
Kód: Vybrat vše
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

e) provede se obnova aktivačních souborů ze zálohy (z bodu "a") a nainstaluje se upgrade klíč z bodu "b"

ladin2:
Nesmysl

Milanr1:
Minimálně pro domácí uživání považuju dělání zálohy OS za naprosto zbytečné. Zálohovat by se mělo jen to, co se zálohovat má, např. rodinné fotky, záloha mailů (pst) a pod. A OS znovu instalovat z instalačky, ne obnovovat z nějaké zálohy.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2013 18:55

Jestli se nepletu, tak u W8 uz Ei.cfg neni. Alespon co jsem s tym experimentoval, tak tenhle postup jako u W7 nefungoval...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 23. 5. 2013 19:07

Abox:
Je. Např. jej má oficiální instalačka Windows 8 Pro (vl).
Já mám udělanou instalačku Windows 8 ProWMC a v něm mám též ei.cfg a funguje.
Nejspíš jsi pokoušel instalovat edici s licencováním z instalačky, ve které ta edice s konkrétním licencováním není nebo není povolená.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Gerret 23. 5. 2013 22:03

V e-mailu který ti došel po zaplacení od MS by měl být link na stažení.
Gerret
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 24. 5. 2013 05:51

Krakatoa píše:a) uděláš si zálohu aktivačních souborů:
c:\Windows\System32\spp\store\
b) zapíšeš si svůj upgrade Windows 8 klíč
c) stáhneš si z uloz.to instalačku Windows 8, jestli je to oficiální instalačka ověříš podle SHA1
d) provedeš reinstal Windows 8, aby se nemusel zadávat při instalaci defaultní klíč pro edici Windows 8 ručně tak se nastaví ei.cfg podle edice Windows 8, příklad:
Kód: Vybrat vše
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

e) provede se obnova aktivačních souborů ze zálohy (z bodu "a") a nainstaluje se upgrade klíč z bodu "b"

ladin2:
Nesmysl

Milanr1:
Minimálně pro domácí uživání považuju dělání zálohy OS za naprosto zbytečné. Zálohovat by se mělo jen to, co se zálohovat má, např. rodinné fotky, záloha mailů (pst) a pod. A OS znovu instalovat z instalačky, ne obnovovat z nějaké zálohy.
já jsem si to nevycucal z prstu to mi totiž řekli přímo od mikrosoftu,protože mě čeká za chvíli totež,odinstaluji upgrade win8 z tabletu iconia w500 a nainstaluji tam ubuntu a prodám a upgrade win8 si ponechám a abych je mohl nainstalovat znovu ,tak tam musím mít nainstalované starší verzi windowsu tak mi to oficialně sdělili na Mikrosoftu
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 5. 2013 07:13

To je divne, Taky tu mam VL instalacky, a tohle jsem zkousel kdysyk hned jak vysly s tim ei.cfg. Budu to muset tedy prubnout znovu.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 24. 5. 2013 16:00

ladin2:
Ano, pokud chceš použít jakýkoliv upgrade klíč na Windows 8 (z Windows 7 na Windows 8, z Windows 8 na Windows 8 Pro, z Windows 8 Pro na Windows 8 ProWMC a pod.), tak nejdřív se musí nainstalovat ten OS, ze kterého se upgraduje a poté upgradovat, upgrade klíč ti nevezme instalačka, na kterou se upgraduje při čisté instalaci, nejde např. použít upgrade klíč k nainstalování čistě Windows 8 ProWMC.
Jenže toto neplatí v případě, pokud už jsi toto jednou provedl, což je případ, který se řeší v tomto vlákně. V tom případě stačí zazálohovat aktivační soubory a vědět upgrade klíč, v tomto případě jde nainstalovat přímo čistě upgradovaný OS z čisté instalačky, při instalaci použít defaultní klíč a po instalaci obnovit aktivaci ze zálohy a zadat upgrade klíč. Tak to funguje, je to odzkoušené. Funguje to i v případě, pokud vyněníš HDD. Si o tom počti na netu, googluj třeba:
backup and restore activation windows 8
Krakatoa
Junior

Další stránka