Nejdou obnovit dlaždice ve Startu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod supfor 27. 5. 2013 12:57

Zdravím,-Po spuštění win8/64 Pro jsem zjistil,že mi ve Startu chybí dlaždice Plocha a Storage.Když v průzkumníku najdu soubor plocha a vyberu z kontext.menu "připnout do hlav.nabídky",tak dlaždice Plocha se ve Startu zase objeví ,ale funguje jako složka,(po kliknutí se otevře soubor Plocha a ne Obrazovka plochy!.Jak tam tyto 2 dlaždice dostanu zpět?Vrácení bodu obnovy to neřeší!Děkuji!
supfor
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 27. 5. 2013 13:16

Nevím, zda ve Win8 neudělali soudruzi z USA nějakou chybu ale ve všech verzích windows byla Plocha jen adresář. Jinak to co se zobrazovalo na ploše byl vždy obsah adresáře Plocha. Žádný soubor Plocha.exe či s jinou příponou neexistoval a tipnu si, že neexistuje ani v osmičkách. Možná by bylo lepší si na opravu dlaždic pozvat nějakého řemeslníka.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 5. 2013 13:59

Něco nekompatibilního sis nainstaloval? Např. nějaký 32-bit tweak? :-)
Příčinu závady zjistíš v admin logu.
Obnova OS ze zálohy řeší libovolnou sw závadu včetně instalace nekompatibilního sw. Dokonce dokonale vyřeší i některé hw havárie (např. systémového disku).
Body obnovy nepoužívej: jsou k ničemu.

Obnovu/instalaci libovolných dlaždic zajistíš snadno, např. z PowerShellu.
Musíš znát jen cestu k metroidním aplikacím, resp. inst. balíkům:
%Localappdata%\Packages\
a použít příkaz na bázi cmdletu:
(Get-AppxPackage -AllUsers -Name $name).PackageFamilyName

supfor píše:dlaždice Plocha

Nepotřebuješ. Z klávesnice je to rychlejší:
WIN + D
supfor píše:dlaždice Storage

Nepotřebuješ. Z klávesnice je to rychlejší:
WIN + E
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod supfor 27. 5. 2013 16:24

Neinstaloval jsem předtím nic.Díky zatím za rady.S tím Storage jsem to asi pohnojil,patří to asi STORE(myslím že zelená a na ní kabela).Omlouvám se!Na tu je tež zkratka kláves?
A toto bych měl jak aplikovat?
"%Localappdata%\Packages\
a použít příkaz na bázi cmdletu:
(Get-AppxPackage -AllUsers -Name $name).PackageFamilyName"
supfor
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 28. 5. 2013 00:41

supfor píše:Zdravím,-Po spuštění win8/64 Pro jsem zjistil,že mi ve Startu chybí dlaždice Plocha a Storage.Když v průzkumníku najdu soubor plocha a vyberu z kontext.menu "připnout do hlav.nabídky",tak dlaždice Plocha se ve Startu zase objeví ,ale funguje jako složka,(po kliknutí se otevře soubor Plocha a ne Obrazovka plochy!.Jak tam tyto 2 dlaždice dostanu zpět?Vrácení bodu obnovy to neřeší!Děkuji!

Postup 1:
Stačí v "modern UI" (nebo "Metro" chcete-li) prostě začít jen psát název hledané aplikace (např. Plocha) - a až se požadovaná aplikace objeví kliknout na ni PTM a zvolit volbu "Připnout na úvodní obrazovku" - tím se opět zaktivní příslušná dlaždice

Jiná varianta - postup 2:
v modern UI klik PTM - vpravo dole volba "všechny aplikace" - po zobrazení vybrat příslušnou aplikaci PTM - dále postup stejný jako v "Postup 1". Mám ale pocit, že tímto postupem nejde obnovit dlaždice "Plocha" - tam by se musel použít postup 1.
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod supfor 28. 5. 2013 12:19

To Vahač:
Takto to nejde.Ano,dostaneme zpět dlaždici Plocha,ale funguje jako složka se soubory na ploše a ne jako obrazovka plochy.To vyhledávání nám totiž tu správnou ikonu nenabídne,protože tam chybí.Díky radám i z jiného fora(ing.J.Chalupa,J.Repáň) teď vím,že dlaždice jsou v C:\ProgramData\Micros.\Windows\Start menu\Programs.Pak stačí chybějící dlaždice odněkud(např.z jiných wind8) tam nakopírovat.Mám už to vyřešené,je to OK!Pro "příště",jsem si ten ... \Programs zkopíroval na exter.disk, a v připadě potřeby to použiji.Děkuji moc všem za snahu pomoct a snad to pomůže i dalším případným postiženým.
supfor
Junior