Správce

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Veslik 7. 7. 2013 21:12

Ahoj, teta mi donesla svůj nový ntb ke je win8. abych jí změnil heslo a vymazal dva stejný účty. Jenomže jsem vymazal účet který byl správce. A teď nemůžu dělat nic, chce to po mě povolení správce, jenomže nemůžu zadat ani heslo. Co mám dělat? Děkuji za radu
N3210 -> 8210 -> 8310 -> 7650 -> 7210 -> 6230i -> iPhone
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 7. 2013 21:55

Standardní postup:
1) Boot ze záchranného|instalačního média -> Opravit -> Obnovit #bezvadný stav OS ze zálohy.
2) Příště nechat správu OS odborníkovi.
Veslik píše:dva stejný účty

v jednom OS nemohou existovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Veslik 7. 7. 2013 22:02

Instalační medium není, je to předinstalovaný OS od výrobce.
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2013 22:09

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Setup\RecoveryConsole
SecurityLevel
pokud dělaš tetě admina tato napověda stači,jestli nestači likviduj jenom svoje stroje
Pochopitelně upravu a naslednou akci činiš mimo běžicich win a to logicky
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 7. 2013 22:14

Obnov tovární stav NB.
Veslik píše:Instalační medium není

=> poučení pro příště:
před podobnou akcí:
1) zálohovat stav OS;
2) vytvořit záchranné médium.
Inst. DVD není k ničemu třeba.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Veslik 7. 7. 2013 22:17

oooooooooo píše:HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Setup\RecoveryConsole
SecurityLevel
pokud dělaš tetě admina tato napověda stači,jestli nestači likviduj jenom svoje stroje
Pochopitelně upravu a naslednou akci činiš mimo běžicich win a to logicky

Tohle mi prosím vysvětli. Jak spustím HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Setup\RecoveryConsole
SecurityLevel?

-- 7. 7. 2013 22:28 --

Tovární stav ntb neudělám, protože potřebuji oprávnění správce...
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod loobick 8. 7. 2013 06:28

Tak v této chvíli velmi rychle vezmi celý notebook a zaplať někomu, kdo to umí, aby to opravil. Otázka na to, jak spustit záznam v registru jednoznačně ukazuje na to, že to nejsi schopen opravit. Neber to jako rejpání, prostě konstatuji, že tohle je natolik základní znalost, že bez její znalosti se nemáš do žádného počítače (kromě svého vlastního) vrtat.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 7. 2013 08:15

Hlasuji taky pro variantu - tovarní nastavení nebo platba někomu.Nebyl by problem popsat jak změni položku aniž by měl jakekoliv insalačni medium,jak to udělat pokud ho konzole standartní cestou k upravě nepustí - nepustí.Jenže dotaz jak spustit - bez toho že by si dal praci se zeptat jaka hodnota se přepiná - 0-1,jaka dalši se zapisuje řiká že rada by byla z rodu uplně devastujicic protože na 99 procent by spachal nějakou definiivní fatalku.
cesta nejnižšiho odporu - tovarni nastavení,tetě budeš muset zalhat že došlo k tak fatalnímu selhaní těch hloupych windows že se nic jineho nedalo dělat a že může byt rada že stroj nevybuchl.Pochopitelně tetě zamlčiš že problem nebyl v hloupych windows ale v tom že se v tom vrtal člověk bez prazakladnich znalostí.A přiště odmitej jakekoliv nabidky na spravu cizich počitačů.
Kód: Vybrat vše
Tovární stav ntb neudělám, protože potřebuji oprávnění správce.

Ne nepotřebuješ.Tim padem je vlastně řečeno at to předaš jinam a metodu pokus omyl raděj netestuj.
Existuji vlastnoručně vyrobene,stažitelne bootovaci nastroje ktere umožni po nabootovaní provest celou serii akcí mimo jine i akce pro extrem kdy se nehneš ani v nouzaku.Za prve UAC odstaví - opravněni tim padem netřeba.Za druhe sniži security level pro konzoli - tim odstraniš požadavek na heslo v konzoliZa třeti umožni editovat položku -y v registru.Viz bod 1,bod 2, tim se dostavaš z bludneho kruhu požadavku na opravnění.za třeti umožnuji vytvořit uživatele s dostatečnym opravněnim pokud po tom člověk touží.Chyba v postupu ale znamená celkem maler.takže i když kostru postupu maš bud realista - je rozumnější věc předat ve stavu jde s tim něco dělat než kvuli tomu aby si o tobě teta myslela že tomu prd rozumiš zlikvidovat uplně všechno.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 7. 2013 10:49

fajn zabava ke kafi si to precist.

mimochodem jsi mi aspon pripomnel ze potrebuju zavolat instalatera (vidis, jako amater se taky nerypu vecech kterym nerozumim)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Veslik 10. 7. 2013 19:20

No jasně, jsem blbej no...
Na štěstí tam teta nemá zatím nic. Takže ho můžu přeinstalovat data, nedata.
Když dám nastavení, obecné - všechno smazat a přeinstalovat Windows tak to po mě chce abych se přihlásil jako správce...

Jak přeinstaluji win8?
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 7. 2013 19:25

v manuálu se dočteš, jak aktivovat reset to factory defaults proces...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Veslik 10. 7. 2013 19:43

Manuál? Hmm, tam je napsáno tak jak jsem popsal výše....
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 7. 2013 20:25

Settings -> Change PC settings -> General -> Advanced startup - Restart now. Troubleshoot -> Reset you PC
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Veslik 13. 7. 2013 11:38

To taky nespustím... Chce to heslo správce a teta ho neví.
Takže už jedině instalačku win8 a přeinstalovat to?
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 7. 2013 11:41

Heslo správce se dá resetovat. Ale to asi nebude nic pro tebe...
Bari007
VIP uživatel

Další stránka