VHD nabootované přes USB

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hornster 23. 7. 2013 17:54

oooooooooooo: tak jsem to udělal podle toho tvýho návodu a stejně sem tam kde sem byl předtim
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 7. 2013 18:26

A že mně to člověče nijak nepřekvapuje :-)Prohledni si ten post ještě jednou,pozorně si ho přečti a obzvlaště si všimni jedne pozoruhodnosti - sluvko nastřel a že jsem ti ukazal jednu volbu kde se přepina a přidava zaznam,nikde jsem nepsal že je to jedina volba v programu kterou maš nastavit.No a pokud to skloubiš se zbytkem informaci ktere jsem tio poskytl bud dojdeš do cíle - nebo platí co jsem psal o kousek vyš.
Kód: Vybrat vše
k pochopeni obecnych principů stači ON+odkazy,nasledně si to musi kdokoliv kdo umi čist a přečtene zařadit do souvislostí udělat sam tak jak má.Pokud nestači tak nebude stačit ani obrazkovej navod a musel by někdo za tebou přijet

Pokud ale to nezvladaš sděl mně jeden jedinej duvod proč dane VHD nepraskneš na disk a nepokračuješ přesně podle tisickrat popsane postupu kde můžeš byt snad i orangutan - stači umět čist a klikat podle čteneho...Takže jestli nechapeš jak EDITOVAT,proč prostě nezačneš na čiste louce,to vhd vytvařet znovu nemusiš.
Hledej how-to-boot-from-vhd-with-windows-8
Popřipadě ale tam se bojim že shořiš na total trivialitě typu policy nastaveni toto
WindowsImage.ps1 PowerShell script ten ma vyhodu že kdybys ho pochopil je to automatika od A do Z.
Nicmeně vzhledem ke stravenemu času - standart je tvorba image - proměnlivy čas dle vykonu stroje,vytvořeno nebo mame - dalšich 5 minut a VHDBOOT v multibootu realizovano.Ty tady třeti den což je 72 hodin vynalezaš kolo.
jinak existuje několik dalšich variant jak dojit k temuž - vhd na disku a chci vhd boot ale všechny jenom grafickym rozhranim obalují tentyž princip - jako takovej nepodstatnej bonus to ma napřiklad live cd-usb paragonu ale to je uplně zbytečny.VHD na disku - požadovany stav je vhd boot.Easy bcd help - forum atd a napraskej to podle postupu co tam uvidiš.Nejjednodušší protože je to tam s obrazkama.A mohutnym navodem.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hornster 23. 7. 2013 18:54

ooooooooooo: ty musíš bejt asi hodně zakomplexovanej zoufalec podle toho jak píšeš :D

ok ještě jednou pro ostatní normální lidi co mě jsou ochotný pomoct a počítaj s tim, že můj obor je zaměřenej na jinou oblast než je virtualizace :) Vše podle toho jak to píšou na netu jsem udělal a stejně to nejede :) po vybrání bootu z VHD se zaseknu na černý obrazovce
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 7. 2013 19:48

Ani ne, ale dal jsem ti navod - věnoval čas - podrobně popsal varianty.Pokud to nechapeš prostě plati že na to nemaš bunky.Pokud přes to že ti někdo věnuje čas - pošle screeny - odkaže na navod maš pocit že je zakomplexovanej tak jsi naomylu.prostě pouze nazvu věci pravymi jmeny.Ale abych tedy tak nějak kompenzoval to zakomplexovaný - vidiš někde ty hlupaku že ta volba je jedina co maš zaškrtnout?Už jednou jsem ti to decentně naznačoval že je to pouze add entry a zbytek je v navodu.pokud ale mimochodem spleteš nasledně dalši volbu - popřipadě už maš ve store mišmaš - je vhodne jako minimum bcdstore vyčistit.podle mojeho navodu udělals jeden krok a navic to nebyl navod ale pouze popostrčení,k navodu bych pane chytrej potřeboval zakladni vypis ktery pořad neposkytls mimochodem a ktery se sklada z vypisu ktery ti vyhodí zakladni přikaz pro bcdedit...Nicmeně popravdě řečeno ted bych to mohl celkem okašlat už.
Kód: Vybrat vše
Vše podle toho jak to píšou na netu jsem udělal a stejně to nejede :) po vybrání bootu z VHD se zaseknu na černý obrazovce

Vem v uvahu - ostatnim to jede - pokud navod aplikují tak jak mají.Nejede to jenom dvěma typům lidí - navod aplikovali špatně,no a potom ti kterym w8 nejely ani když je zkoušeli nahodit naostro,ti kterym w8 nejely ve virtualu i když zde jde o mirně odlišnou situaci.Takže pokud jde o kombinaci napřiklad W7 naostro a w8 vhd boot,nikoliv w8 naostro w8vhdboot - najdi si ekvivalent kdy w8 nenajely byt se nainstalovaly.Ještě zbyva posledni varianta ale to bys musel ověřit jednoduchym způsobem - mount image v systemu kde jsi naostro...NOK - smůla.Ok-OK.
Vyčistit zaznamy - viz easybcd,boot,oprava.Znovu pokus o vhd boot napoprve a spravně.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 24. 7. 2013 07:43

Hornster píše:ooooooooooo: ty musíš bejt asi hodně zakomplexovanej zoufalec podle toho jak píšeš :D

nehledej chybu (jen) v odpovedi. http://hash.cz/inferno/otazky.html je tvrde, ale presne.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Hornster 24. 7. 2013 20:23

tak se mě to nakonec povedlo vyřešit, ale mám problém s tím, že když nabootuju, tak se dostanu na chybu 0xc00000e1 (ta skvělá modrá smrt se smajlíkem ;))
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 7. 2013 05:02

Je mně to celkem fuk ale fakt na to jdeš blbě.Chybi popis systemu v němž pracuješ.Chybi popis sestavy - na některych w8 takto nespustiš.Předpokladam mateřsky system jiny než w8...w8 virtualizujeme,popřipadě chceme vhd boot což virtualisace v plnem slova smyslu není.Chybi bcdedit /enum vypis.
Chybi popis jaks to řešil předtim - to cos podal nejsou popisy.Chybi popis jaks to řešil ted.To cos napsal neni popis.Chybi popis bsod - to cos napsal neni popis.Zaklad oč jde hlašky lze najit za minutu ale nema cenu se s tim namahat když zde mame dump a možnost podrobne analyzy bsod ktera teměř ukaže na přičinu problemu.To neni o znalostech vubec - minimalně body až po analyzu bsod.je to o špatnem přistupu k řešeni problemu.Je v podstatě jedno čeho by se tykal.
Pokud nedodaš info tak vlastně pouze informuješ co se zajimaveho udalo a nasledně lze maximalně zkoušet jako rady vypouštět neřizene střely - třeba se nějaka ujme.Obecně v podstatě nema cenu napsat jinou radu než odkaz - how to vhd boot a poněvadž funguje všem neni co řešit.V okamžiku kdy nefunguje, chceš li vědět kde je problem - mit šanci se to dovědět, nebo ji zvyšit musi byt dotaz na trochu - tak o tisic procent jine urovni.poosat přesně vychozi stav,přesně neuspěšne řešeni,přesně nasledne řešení.Nic, vubec nic z toho neudělals.
oooooooooo
Pokročilý

Předchozí stránka