Downgrade Windows 8 Pro na Windows 7 Professional - DELL

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod viry 5. 8. 2013 15:32

Zdravim,
sice uz tu nejaka vlakna jsou, ale rady, abych si nekupoval PC s win 8 a podobne mi moc nepomuzou, takze zakladam nove. Chtel bych se podelit se zkusenosti downgradu PC zakoupeneho od vyrobce DELL. Jde o notebook Inspiron 15R 5521, predinstalovane win8 pro. Prodejce mi rikal, ze s downgradem nebude problem, protoze z verze Pro je to mozne. V tomto mel pravdu, ale jednoduche to neni a stale se mi nezadarilo. V lic. podminkach je, ze tato verze se da downgradovat, notebook je vsak dodavan bez stitku (lic. cislo) a proto, kdyz nainstalujete win 7, na hot line Microsoftu jim nemate co nadiktovat. Takze jsem volal na podporu DELLu, kde mi rekli, ze to se mnou nevyresi a mam kontaktovat slecnu nebo pani Dorota Brozyna - Dell OSP Czech Team Leader. Nakopiruji nasi korespondenci:

Dobry den,
na zaklade telefonicke podpory zadam o aktivacni cislo na win7 k noteboku v15R 5521, service tag: ******. Prodejce mne odkazal na Vasi podporu. Downgrade pry neni problem z win8 PRO. Na podpore Microsoftu OEM software zakoupeny jako soucast zarizeni neresi.

Dekuji za vyreseni meho problemu.
S pozdravem
Vítězslav Ryba

Dobry den,

nemame moznost Vam zaslat aktivacni cislo, nemame to v databazi.

S pozdravem,
Dorota Brozyna
Dell OSP Czech Team Leader

Dobry den,
jakym zpusobem to tedy mam resit?

S pozdravem
Vítězslav Ryba

Dobry den,

bohuzel tady na podpore nemuzeme Vam pomoct, jako jsem napsala-nemame pristup k databazi Windowsu.

S pozdravem,
Dorota Brozyna

Dobry den,
ja jsem pochopil co jste mi psala, ale problem je v tom, ze v pripade OEM licence poskytuje podporu autorizovany vyrobce pocitace - v tomto propade DELL. Proto se ptam Vas - DELLu, jak mam tento problem resit. Podle licencnich podminek nemam jinou moznost, nez ze to budu resit s Vami. Navic vzhledem k tomu, ze na PC neni stitek s lic. cislem na win8, nemohu ani pri telefonicke aktivaci produktu MS diktovat puvodni kod win 8 Pro, ktery mam s PC zakoupeny. Dale vzhledem k tomu, ze poskytujete podporu tohoto produktu, bych vas mel zadat o instalacni DVD win7 profi, ktere mi downgrade umozni. Pokud je jiny postup, prosim o jeho zaslani.
Dekuji za vyreseni meho problemu a doufam, ze nedostanu odpoved, jako predesle, ze nemate a nebudete resit. Dle licencnich podminek MS to resit musite.
S pozdravem
Vítězslav Ryba

- nyni cekam na odpoved, predpokladam, ze z nich zase nic nedostanu, mezi tim jsem po dlouhem googleni nasel pekny postup na strankach DELLu, nechapu, proc mi neposlali odkaz hned po prvnim kontaktu.

http://www.dell.com/support/troubleshoo ... cid=590895

ale resim znovu problem s lic. cislem, ktere nemam a nebo tedy s DVD primo od spolecnosti DELL, potrebuji win 7 Professional 64-bit. Doufam, ze ho z nich dostanu. Prubezne budu informovat:)

-- 5. 8. 2013 15:51 --

dalsi odpoved, ktera mi nic neprinesla..

Dobry den,

pokud mate CD s Windowsem 7, tak byste tam mel oznacit aktivaci prostrednictvim telefonu, a pak volate na Microsoft behem instalace a oni by to meli nadiktovat.
S pozdravem,
Dorota Brozyna
Dell OSP Czech Team Leader

nevzdavam se:)

Dobry den,
mezitim jsem si dohledal postup na vasich strankach, nechapu, proc mi uz davno nebyl zaslan. http://www.dell.com/support/troubleshoo ... cid=590895
Po dukladnem precteni, prosim o zaslani instalacniho DVD Windows 7 Professional znacky Dell (jeste lepe odkazu pro stazeni *.iso tohoto media).

S pozdravem
...
viry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dragokazov07 5. 8. 2013 16:12

Právo na downgrade sice máš, ale instalační média i produktový klíč si při něm musíš zajistit sám
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Linux je přátelský operační systém, své přátele si však vybírá sám.
dragokazov07
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 8. 2013 16:22

Přesně tak.
Můžeš použít libovolný, třeba už použitý klíč.
Aktivovat telefonicky.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 8. 2013 18:18

Postup downgradu: http://www.microsoft.com/OEM/en/licensi ... Aeyx60vEro

Medium a číslo ti Dell poskytnout může (zpravidla za úplatu), ale nemusí. Žádnou takovou povinnost nemá.

Pro telefonickou aktivaci budeš potřebovat i produktový klíč Windows 8. Získáš ho z běžícího OS např. pomocí tohoto VBS skriptu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 8. 2013 21:45

Pokud bude delat downgrade na Win 7 nepotrebuje k telefonicke aktivaci zadny klic z puvodnich W8.Ten po vas automat opravdu pozadovat nebude.
Naposledy upravil uiqjirka dne 7. 8. 2013 22:24, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 8. 2013 22:03

To se mi nezdá. Aktivace již použitého klíče je podmíněna doložením vlastnictví odpovídající licence (Windows 8 Pro). Sám jsem zatím podobný typ downgradu nerealizoval, ale ověření produktovým klíčem W8 mi přijde jako nejschůdnější a tudíž nejpravděpodobnější.

Pokud má jiné praktické zkušenosti, poděl se.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 8. 2013 22:20

Neni vyzadovano nic,sam jsem downgradu realizoval uz desitky.Je videt,ze jsi jeste nikdy nedelal aktivaci pres telefon.Navic to neni zadna novinka.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 8. 2013 22:53

mel bys mit v biosu SLIC 2.1 DELL
pro aktivaci staci vložit cert+sn přes CMD
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 8. 8. 2013 00:00

Je to přesně tak, jak psali kolegové. Najít libovolné funkční licenční číslo Win 7 Pro, klidně ze starého nebo stále provozovaného počítače, nainstalovat, aktivaci provést telefonicky. Ovšem pozor, aktivaci provést na lince s operátorem, kterému se musí vysvětlit, co má aktivovat. Standardně se totiž aktivace provádí hlasovým automatem, který klidně i to použité číslo zkousne (bude vyhrožovat a ptát se na počet počítačů atd.), ale košer to nebude. To patrně popisuje uiqjirka, který tak, dle svých slov, aktivoval desítky downgradů, ale pokud to nedělal tak, jak píšu, tak je aktivoval špatně a můžou s tím být problémy (hlavně na počítači, z kterého to číslo "kradeš").
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 8. 2013 08:35

když to udela jak pisu, problem nebude
a lze to i ofline
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 8. 8. 2013 14:14

Právo na downgrade sice máš, ale instalační média i produktový klíč si při něm musíš zajistit sám
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 8. 2013 14:47

Nikdo tě přece nenutí použít médium z pochybných zdrojů.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 2. 5. 2015 21:28

Už jsem to dával i jinde a bez odpovědi.
Jaký je ofiko postup downgrade z win 8.1 pro na win 7 pro? Na několika odkazech i tady jsem našel postup: nainstalovat win 7 pro s odpovídajícím klíčem (to mám upirátit nebo sebrat v práci?) a pak přes MS linku sdělit tento klíč a klíč 8.1pro a obdržím nový klíč 7 pro. Jinak jde o Lenovo původně OEM W8 Home Premium 64bit, přes TechSoup pořízena licence na 8.1 Profi 64bit a upradovano právě kvůli možnosti downgrade na W7 Profi a možnosti používat v xp mode starý soft účetnictví.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Další stránka