Co vám chybí ve Windows 8.1, resp. co by měl umět Windows 9?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 21. 10. 2013 11:32

Tak tu máme Windows 8.1. Hromádka novinek, ale stále dost nedodělků. Co vám nejvíc chybí nebo vadí?

Osobně mě nejvíc štve, že stále není použitelně vyřešeno, jak využívat dva monitory s rozlišeným PPI. Z praxe - dnes už jsou běžně dostupné ultrabooky s Full HD displejem na 11-13 palcích. Když jsem ale u pracovního stolu, chci ho připojit k většímu monitoru, což dnes představuje zpravidla 24" Full HD. Výsledek - buď na monitoru koukat na obry, nebo na ultrabooku mít sotva viditelné pidižvíky. Microsoft se chlubil, že je to ve Windows 8.1 vyřešeno, ale zdaleka není. V praxi stále nepoužitelné řešení sotva na půl cesty...

Napadá mě toho víc, ale co nejvíc štve vás? Co byste chtěli ve "Windows 9", ať už a desktopu nebo v Metru?
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tipmi 21. 10. 2013 11:59

No, mně asi nejvíc vadí nový integrovaný SkyDrive. V minulosti jsem byl zvyklý používat symbolické složky (mklink /j), abych synchroznizoval složky mimo SkyDrive. Sice to nefungovalo ideálně a musel jsem ručně vynutit synchronizaci v případě změny obsahu v těchto složkách, ale bylo to použitelné. U nového integrovaného SkyDrive už ale ručně vynutit synchronizaci nelze. Opravdu bere v úvahu pouze fakticky obsažené soubory. Po první synchronizaci už nebere symbolickou složku vůbec v potaz.
tipmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dolph1888 21. 10. 2013 11:59

Měl by mít nový filesystém ReFS tak jako Server edice.
http://technet.microsoft.com/cs-cz/libr ... 31724.aspx
dolph1888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalreznar 21. 10. 2013 12:28

Po aktualizaci se mi začal zpomalovat prohlížeč Chrome...
michalreznar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pNxioO 21. 10. 2013 12:33

presne tak, chrome nacitani stranek je oproti IE11 zalostnej, a to to byval nejrychlejsi prohlizec, ale co me zarazilo je ze se na IE11 neprihlasim do mailu na centrumu :D neni v seznamu podporovanych prolhlizecu to je docela gol
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Honzejk 21. 10. 2013 12:33

Správa profilů bezdrátových sítí.
Už ve W8 šlo editovat pouze ručně vytvořené profily a od verze 8.1 odstranili i tuto možnost. Připojení se k nějaké síti se složitějším nastavením (certifikáty, radiusy...) je teď peklíčko. Pro změnu nastavení je pokaždé nutné odebrat profil (přes příkazovou řádku!) a vytvořit nový. Návod (http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... k-profiles) sice tvrdí, že jdou provést změny pomocí Settings metro aplikace, to ale (zatím?) možné není. Od W7 tedy postupně odebírají užitečné funkce bez náhrady.

Diskuse:
http://social.technet.microsoft.com/For ... networking
Honzejk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SuiVanOrton 21. 10. 2013 12:38

Já si myslím že Windows 8 úplně ztratit nějakou logiku uspořádání, tak jak ho vidí uživatel. Nemyslím si že jsem úplně začátečník, ale cokoliv co jsem si chtěl přenastavit jsem hledal poměrně dlouho a nakonec to skončilo že jsem si musel odpověd najít na internetu. Dle mého do sebe násilně vpasovávají dva úplně jiné světy a nemá to hlavu ani patu. Co bych také odboural je jakékoliv používání klávesových zktratek, systém by měl být běžně ovladatelný myší.
Nokia 5110 - Nokia 3210 - Siemens S45i - Nokia 1600 + Nokia 6300 - Samsung B7722 DUOS - UMI X2 - Samsung S4 Mini Duos
SuiVanOrton
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzejk 21. 10. 2013 12:41

michalreznar píše:Po aktualizaci se mi začal zpomalovat prohlížeč Chrome...


Může se jednat o problém s novým DNS clientem v W8.1 (http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 05896.aspx). Mně po aktualizaci na 8.1 trvalo přeložení adresy i 8 sekund. Nevím, co z toho nakonec pomohlo, ale několikrát jsem měnil nastavení DNS a restartovat pc. Pro každé připojení zvlášť.
Honzejk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Necroman 21. 10. 2013 12:43

Novy search je naprosto nepouzitelny, jak uz jsem psal jinde:
- Bing Hero vysledky hledani v CR nefunguji
- integrace Bingu zdrzuje vysledky hledani v samotnem systemu
- reklamy v Bing vysledcich hledani
- jiz neni mozne odkudkoliv spoustet aplikace, ktere podporuji Search kontrakt
- maly panel na tri vysledky namisto fullscreenu na Windows 8
- nektere polozky to ani nenajde, zkuste treba "dpi". Na Windwos 8 to naslo nastaveni DPI, na Win8.1 nic

Jedina pozitiva
- Bing integraci lze vypnout.
So sayeth the Wise Alaundo
Necroman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SoVcz 21. 10. 2013 12:44

customizace, customizace, customizace

Trend, který MS nastavil (zjednodušit, osekat, zakázat) je pro mě natolik nepřijatelný, že další Windows, pokud nebudou plně konfigurovatelné podle toho jak já (platící zákazník) chci, už nekoupím.

Před časem jsem si pod vlivem postupného znechucení z Windows nainstaloval Debian a win v něm virtualizoval (pro těch pár win-only aplikací na které jsem zvyklý). Byl jsem velmi příjemně překvapen, jak dobře "bezešvá" virtualizace funguje, a vzhledem k tomu, jak MS vyhrožuje, že další OS už bude cloudový, je zřejmě toto cesta, kterou se do budoucna vydám.
SoVcz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 10. 2013 12:49

W9 by měl umět min. totéž, co Vista.
Vzhledem k drastickému ořezávání funkcí
Vista > W7 > W8 je to ovšem utopie. :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gerret 21. 10. 2013 13:07

Chci aby fungoval.
Po instalaci mi polovina věcí na Probooku nefunguje.
Gerret
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 21. 10. 2013 13:08

Necroman:
- Bing Hero vysledky hledani v CR nefunguji + integrace Bingu zdrzuje vysledky hledani v samotnem systemu + reklamy v Bing vysledcich hledani .... lze vypnout (jak sám píšeš)

- maly panel na tri vysledky namisto fullscreenu na Windows 8 ... stačí stisknout ENTER
- nektere polozky to ani nenajde, zkuste treba "dpi" ... opět to najde co má po stisknutí ENTER
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odpadlík 21. 10. 2013 13:16

Honzejk píše:Správa profilů bezdrátových sítí.
Už ve W8 šlo editovat pouze ručně vytvořené profily a od verze 8.1 odstranili i tuto možnost. Připojení se k nějaké síti se složitějším nastavením (certifikáty, radiusy...) je teď peklíčko. Pro změnu nastavení je pokaždé nutné odebrat profil (přes příkazovou řádku!) a vytvořit nový. Návod (http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... k-profiles) sice tvrdí, že jdou provést změny pomocí Settings metro aplikace, to ale (zatím?) možné není. Od W7 tedy postupně odebírají užitečné funkce bez náhrady.
Souhlasím, tohle je opravdu super věc. Trvalo mi asi hodinu, než jsem upravil ověřovací server pro připojení k eduroamu ve škole...

Majsner: Problém je ten, že když dám Enter tak musím čekat tak 5s, než to zobrazí výsledky, oproti vyhledávání ve Win8, kde to bylo okamžité.

Nevím no, na 8.1 jsem se těšil na hledání, že to nebude dementně v kategoriích, a oni to zase zkurví tímhle. Achjo.
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod Mclane87 21. 10. 2013 13:38

Ideální Windows 9 z mého pohledu GUI W7 a odladěné rychlé jádro jako u W8 :tleskani ( Největší chyby bylo odebrání těchto vnitřností http://extrawindows.cnews.cz/clanky/co- ... -windows-7 jako je miniaplikace atd ...
Mclane87
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků