Windows 8.1, nejde vypínat ntb

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matthew123 1. 1. 2014 15:40

Dobrý den, mám takový problém, při nainstalování, kterékoli verze windows 8.1 (Pro, Enterprise..) mi na notebooku (Acer Aspire 5560g) blbne vypínání a to tak, že když chci vypnout nebo restartovat ntb tak vše je ještě v pořádku, zobrazí se obrazovka vypínání vše se ukončí, ale vypne se obrazovka a ve chvíli kdy by se měl ntb úplně vypnout tak se nevypne a pořád něco běží, tzn. svítí stále power tlačítko a nic nedělá a po delší době začne být notebook teplý tnz. něco opravdu běží a nevím co s tím.. u windows 7 a 8 mi to nedělalo dokonce ani u windows 8.1 with media center mi to taktéž nedělalo akorát mi ta verze nevyhovovala tak jsem ji dal pryč, nevíte někdo co s tím udělat aby bylo vše v pořádku? Díky.
Matthew123
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 1. 1. 2014 16:04

Podíval bych se jestli máte nainstalovány všechny potřebné ovladače v systému (ideálně v poslední dostupné verzi), obzvláště jestli máte nainstalovány drivery pro ACPI a power management.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 1. 1. 2014 16:39

prikazem
shutdown -s -f -t 1
se poc. vypne?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matthew123 1. 1. 2014 17:11

Příkaz
shutdown -s -f -t 1

jsem taky zkoušel a dělá to to samé nevypne se..

ty drivery zkusím a dám vědět.
Matthew123
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 1. 1. 2014 17:15

A co vrátit tam newarez wokna?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matthew123 1. 1. 2014 17:18

no hledal jsem ty ovladače, ale našel jsem pouze:

audio driver
bluetooth driver
cardreader driver
touchpad driver
vga driver
wireless lan driver

takže nevím kde sehnat drivery pro ACPI a power management..
Matthew123
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 1. 1. 2014 17:25

Systém máte plně zaktualizovaný? Včetně skrytých (automaticky nezaškrtnutých) aktualizací? Občas se tam objeví právě nějaký driver certifikovaný přímo Microsoftem a problém se vyřeší (nebo vyklube).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 1. 2014 18:52

Fatální chyba Admina:
Matthew123 píše:při nainstalování, kterékoli verze windows 8.1 (Pro, Enterprise..)

Co s tím?
Plně vyčerpávající odpověď jsi už dostal:
monikash píše:A co vrátit tam newarez wokna?

Postup (kuchařka):
1) Vyčisti systémový disk od rootkitů.
2) Instaluj legální verzi/edici/mutaci OS, ke které vlastníš licenci, z originálního MS média.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matthew123 1. 1. 2014 21:12

Pokud jsem si dobře všiml tak tady to není o tom jestli mám origo windows nebo nemám, je to úplně jedno.. samozřejmě, že by to problém nejspíše vyřešilo, ale takhle to prostě nechci, chci vyřešit můj problém, který nějak snad pujde, klidně jsem si mohl ponechat tu původní verzi, ale prostě nechci no.
Matthew123
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 1. 2014 21:15

Pleteš se. Protože neoriginální (tedy upravené) verze se mohou chovat různě (podle toho, kdo je jak upravil) a nemůžeš od toho čekat, že se to bude chovat jako originál.

Takže máš originál nebo nemáš?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 1. 2014 21:16

to se dost mýlíš; otázka legálnosti OS určuje, zda se tady tím vůbec někdo bude zabývat, jelikož oficiální fórum komerčního subjektu se rozhodně nebude utkávat o přední příčky v poskytování podpory ilegálním produktům...

obecně platí, že podporu pro SW poskytuje dodavatel; ve tvým případě tedy zdroj, odkud jsi to stáhl...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matthew123 1. 1. 2014 22:29

No originál nemám.. Jo to máte všichni pravdu, ale nejsem si jistý jestli tenhle problém zrovna bude někde v OS.. notebook nejde vypnout už ani při instalaci kdy se má restartovat a ta verze, kterou jsem zkoušel na jiném PC normálně je..
Matthew123
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 1. 2014 08:25

Tak si kup licenci systému a instaluj vždy pouze originály.
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků